Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Best buy – Podr očiti zicer.

poslovanje ili AT



Best buy – Podr očiti zicer.

poslovanje ili AT
[/quote]
Solidno poslovanje + špekulacija = vrlo potentna TA

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.


Hdel definitivno nakon sto su dobili gradnju kupara

Danas dotakla 40 pa ju neki pametnjakovic srusio na 35 kn

Mozda pametnjakovicu zatrebala lovica … ali 70% više nego je uložio

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Pomirio sam se s tim da u ovoj godini moj oprezni garp portfelj i crobex vode mrtvu trku rasta, u ovom času 20 i par posto, već sam pisao: ako je to najgora godina kakva mi se može desiti s kretanjem portfelja vs crobex potpisujem prezadovoljan. Ali onda sam krenuo gledati rast u zadnjih godinu dana kod prošli tjedan trgovanih dionica, neki imaju rast po 50, 70, 100 pa i 200% (utrostručenje), fakin anbilivbl, i to tko, brodari i građevinari koji su gubicima pojeli kapital a nikakav preokret poslovanja se ne vidi, zatim s minus strane todorićevog imperija – todorićevi gubitaši, blogerovih bivših i sadašnjih talenata koji nikako da krenu ostvarivati barem pristojan prihod ako već ne dobit i sve takvi pacijenti na intenzivnoj. Priznajem, preko fiq3 takvih sam preletio, možda mi je nešto promaklo. I onda bacim pogled na sastav crobexa, takvih ima dosta unutra, pa ja sam super prošao, trebao me crobex pregaziti i napraviti 50-100%, morao bih sada rasčlanjivati gdje je zapelo da je otišao samo ovoliko gore. I sad, gorim od znatiželje nad ovim fenomenom. Najviše me zanima što će biti dalje: ili korekcija balona koji će povući i normalne dionice, ili selektivni raspad ili nastavak napuhavanja ili čudo kod pojedinačnih poslovanja koje će opravdati ovaj sadašnji apsurd ili nešto što ja ne mogu pretpostaviti ili vidjeti? Možda imam neko selektivno sljepilo i nešto bitno mi promiče, prosvijetlite me s različitih aspekata burze: fundamenti, psihologija, itd.:)


Pomirio sam se s tim da u ovoj godini moj oprezni garp portfelj i crobex vode mrtvu trku rasta, u ovom času 20 i par posto, već sam pisao: ako je to najgora godina kakva mi se može desiti s kretanjem portfelja vs crobex potpisujem prezadovoljan. Ali onda sam krenuo gledati rast u zadnjih godinu dana kod prošli tjedan trgovanih dionica, neki imaju rast po 50, 70, 100 pa i 200% (utrostručenje), fakin anbilivbl, i to tko, brodari i građevinari koji su gubicima pojeli kapital a nikakav preokret poslovanja se ne vidi, zatim s minus strane todorićevog imperija – todorićevi gubitaši, blogerovih bivših i sadašnjih talenata koji nikako da krenu ostvarivati barem pristojan prihod ako već ne dobit i sve takvi pacijenti na intenzivnoj. Priznajem, preko fiq3 takvih sam preletio, možda mi je nešto promaklo. I onda bacim pogled na sastav crobexa, takvih ima dosta unutra, pa ja sam super prošao, trebao me crobex pregaziti i napraviti 50-100%, morao bih sada rasčlanjivati gdje je zapelo da je otišao samo ovoliko gore. I sad, gorim od znatiželje nad ovim fenomenom. Najviše me zanima što će biti dalje: ili korekcija balona koji će povući i normalne dionice, ili selektivni raspad ili nastavak napuhavanja ili čudo kod pojedinačnih poslovanja koje će opravdati ovaj sadašnji apsurd ili nešto što ja ne mogu pretpostaviti ili vidjeti? Možda imam neko selektivno sljepilo i nešto bitno mi promiče, prosvijetlite me s različitih aspekata burze: fundamenti, psihologija, itd.:)

da, zaista nevjerovatan razvoj događaja i rast firmi koje su na “intenzivnoj”.
portfelji su nam slični, kao i vi imam rast al pari sa CROBEX-om.
i za sada ostajem u tom, pripišimo to konzervativnom principu ulaganja.

očekujem ipak korekciju ovog balona od dionca sa “intenzivne”


Pomirio sam se s tim da u ovoj godini moj oprezni garp portfelj i crobex vode mrtvu trku rasta, u ovom času 20 i par posto, već sam pisao: ako je to najgora godina kakva mi se može desiti s kretanjem portfelja vs crobex potpisujem prezadovoljan. Ali onda sam krenuo gledati rast u zadnjih godinu dana kod prošli tjedan trgovanih dionica, neki imaju rast po 50, 70, 100 pa i 200% (utrostručenje), fakin anbilivbl, i to tko, brodari i građevinari koji su gubicima pojeli kapital a nikakav preokret poslovanja se ne vidi, zatim s minus strane todorićevog imperija – todorićevi gubitaši, blogerovih bivših i sadašnjih talenata koji nikako da krenu ostvarivati barem pristojan prihod ako već ne dobit i sve takvi pacijenti na intenzivnoj. Priznajem, preko fiq3 takvih sam preletio, možda mi je nešto promaklo. I onda bacim pogled na sastav crobexa, takvih ima dosta unutra, pa ja sam super prošao, trebao me crobex pregaziti i napraviti 50-100%, morao bih sada rasčlanjivati gdje je zapelo da je otišao samo ovoliko gore. I sad, gorim od znatiželje nad ovim fenomenom. Najviše me zanima što će biti dalje: ili korekcija balona koji će povući i normalne dionice, ili selektivni raspad ili nastavak napuhavanja ili čudo kod pojedinačnih poslovanja koje će opravdati ovaj sadašnji apsurd ili nešto što ja ne mogu pretpostaviti ili vidjeti? Možda imam neko selektivno sljepilo i nešto bitno mi promiče, prosvijetlite me s različitih aspekata burze: fundamenti, psihologija, itd.:)
eli
PLJK:2% porfelja,prosjećni ulaz 2 kn ,prosječni izlaz 15-kapitalizirana dobit 550%, 2% portfelja,11%na cijeliportfelj
PIVK..ulaz 160 izlaz 250;kapitaliziran dobitak 50% ,5% portfelja,2,5% na cijeli porfelj
HJDR ulaz 100,izlaz 150,kapitalizirana dobit 50% 7% portfelja 3,5% na cijeli portfelj
THNK ulaz 240,izlaz 400,kapitalizirana dobit 67%,20% porfelja 14%na cijeli porfelj
VPIK ulaz 32 ,izlaz 50,kapitalizirano ,dobit , 65%,10% porfelja 6,5% na cijeliporfelja
Očekujem:
VLBT, 1,3% portfelja, ulaz 8,želim 100/neoporezivo/,dobit 1150% , 15% na cijeli porfelj
IKBA 4% ulaz 980,želim 1300/dobit 30%,nacijeli porfelj 1%
HMDN 2,5% porfelja ,ulaz 80čekam barem 130 u delistingu ,dobit 62%,2% na cijeli porfelj
IMZV 2% porfelja,ulaz 59,očekujem barem 100%,2% na cijel porfelj
Vratio se u VPIK na 43,sa 5% porfelja.
Vratio se i uTEHNIKU jučer na 450
I sada imam problem,od ranije imam THNK kupljenu na prosjeku od 240 /ostatak/i sada na 450.Ako prodam na 500 platit ću 13,2% poreza na dobit od 260 je 35Kn, koje plaćam početkom 2017.Ne plaća mi se porez,ali ako povuće možda i platim porez,a naročito,ako se ukaže nova šansa.A uvijek ih ima.novih ideja.
Slično i sa VUPIK,ostalo nešto kupljenih po 30,dokupio po 43 i sada raste,ali ne prodajem jer ako prodam recimo na 60 na dobit od 30kn po dionici moram platiti cca 4 kn poreza.
I sada imam jedno jednostavno pitanje:Da li će više zaradfiti Dvevil na svoje skupe dionice ili ja na moje smeće.Ove godine sam na preko 60% dobiti,ali očekujem da će biti više.
Imam još smeća u porfelju i mogu očekivati da će izgubiti 10% u otpisu ELPR,ELKL,INDG,TOZ.JDKMP,HEFA ….Problem je što će taj gubitak biti porezno neutralan pa će to biti stvarni gubitak bez porezne olakšice.Ali
dosadašnjih 60% dobiti trpi ovih desetak posto gubitka.
Bez 50% dobiti na ulog u godini dana ,naravno do cca 500 tis, kn,uz žestoku disperziju/imam 23 dionice u lopinexu/ je loš rezultat.
Drevil,kao mateimatičar i analitičar,ocjena 5.
Psiholigija jedan,usmjeriti energiju na kopanje dijamanata,a to je stećajuša koja neće u stećaj
Ukupna ocjenas ka investitoru,jedva dvojka!!!!!
Med i mlijeko teče u mom porfelju u našoj netržišnoj ZSE,a kada postane tržišno osjetljiva selim u Bosnu i Srbiju.
Oni kaskaju za nama pet do deset godina!!!!!
Med i mlijeko teče obilato!!!!!!!!

…jos bi dodao i vart.pogledati graf

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Bit ce vremena za vart … tu ce trebati više novaca za pravi proboj ..
Imam vart ali pojačavam tek kad krene

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Filozofi, pojednostavite razmišljanje: sve se više love počinje slijevati na TK – većina će tražiti dionice tvrtki koje posluju s dobiti, isplaćuju dividendu i imaju BVPS manji od 1 (kumulativni uvjet). Proučite FI pa ćete vidjeti da ih ima dosta na ZSE. Onima koji smatraju da ulaganje u takve donosi (pre)malu dobit preostaje da napuhuju one druge. Što je isto OK ali uz veći rizik te nemiran san. Crta se podvlači kad je lova na računu a imaginarne računice bolje ne praviti.

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


…jos bi dodao i vart.pogledati graf

Radije TKPR od 200 do 300 kn nego VART..
Još radije PUNT ispod 1kn na cca na destinu BV.
Ali i VART na ovim cijenama je jako jeftin?
Naravo promatrajući bukvalno.Ipak je to tekstilna industrija i tu dobiti nema pa je Bv sve tanji.
A ako se dogodi da Bv postane sve deblji e onda bi ovo moglo eksplodirati.Ulaganje u ove dionice treba minimalizirati ,ne više od 5% portfelja u sve tri ,u svaku pojedinačno ne više od 2%.U VART ipak malo više jer je likvidniji pa u njega može i malo više,a tu je i bloger,ali nikako više od tri-četiri postototka cjelokupne imovine.
Ipak prednost dajem PUNTU jer je došlo do preslagivanja u vlasničkoj strukturi.Ali država ipak odlučuje kao većinski dioničar.Koliko god izgledalo smješno državni paket od 580 tisuća dionica
PUNT-R-B ,a s obzirom na cijenu od 1 kn sa MCAP od 580 tis.kn sa oko 30% glasačkih prava je
strateški udio u vlasništvu.
u Hrvatskoj Kostajnici .gdje nema posla ovo je jedna od rijetkih proizvodnih pogona.
A TKPR nakon provedene PSN bi mogao početi i ostvarivatii dobit.I zato bi u porfelju trebalo imati sva tri ova bisera.
Bit će opa ili tropa,druge nema.Veća disperzija snjuje riztik.


eli
PLJK:2% porfelja,prosjećni ulaz 2 kn ,prosječni izlaz 15-kapitalizirana dobit 550%, 2% portfelja,11%na cijeliportfelj
PIVK..ulaz 160 izlaz 250;kapitaliziran dobitak 50% ,5% portfelja,2,5% na cijeli porfelj
HJDR ulaz 100,izlaz 150,kapitalizirana dobit 50% 7% portfelja 3,5% na cijeli portfelj
THNK ulaz 240,izlaz 400,kapitalizirana dobit 67%,20% porfelja 14%na cijeli porfelj
VPIK ulaz 32 ,izlaz 50,kapitalizirano ,dobit , 65%,10% porfelja 6,5% na cijeliporfelja
Očekujem:
VLBT, 1,3% portfelja, ulaz 8,želim 100/neoporezivo/,dobit 1150% , 15% na cijeli porfelj
IKBA 4% ulaz 980,želim 1300/dobit 30%,nacijeli porfelj 1%
HMDN 2,5% porfelja ,ulaz 80čekam barem 130 u delistingu ,dobit 62%,2% na cijeli porfelj
IMZV 2% porfelja,ulaz 59,očekujem barem 100%,2% na cijel porfelj
Vratio se u VPIK na 43,sa 5% porfelja.
Vratio se i uTEHNIKU jučer na 450
I sada imam problem,od ranije imam THNK kupljenu na prosjeku od 240 /ostatak/i sada na 450.Ako prodam na 500 platit ću 13,2% poreza na dobit od 260 je 35Kn, koje plaćam početkom 2017.Ne plaća mi se porez,ali ako povuće možda i platim porez,a naročito,ako se ukaže nova šansa.A uvijek ih ima.novih ideja.
Slično i sa VUPIK,ostalo nešto kupljenih po 30,dokupio po 43 i sada raste,ali ne prodajem jer ako prodam recimo na 60 na dobit od 30kn po dionici moram platiti cca 4 kn poreza.
I sada imam jedno jednostavno pitanje:Da li će više zaradfiti Dvevil na svoje skupe dionice ili ja na moje smeće.Ove godine sam na preko 60% dobiti,ali očekujem da će biti više.
Imam još smeća u porfelju i mogu očekivati da će izgubiti 10% u otpisu ELPR,ELKL,INDG,TOZ.JDKMP,HEFA ….Problem je što će taj gubitak biti porezno neutralan pa će to biti stvarni gubitak bez porezne olakšice.Ali
dosadašnjih 60% dobiti trpi ovih desetak posto gubitka.
Bez 50% dobiti na ulog u godini dana ,naravno do cca 500 tis, kn,uz žestoku disperziju/imam 23 dionice u lopinexu/ je loš rezultat.
Drevil,kao mateimatičar i analitičar,ocjena 5.
Psiholigija jedan,usmjeriti energiju na kopanje dijamanata,a to je stećajuša koja neće u stećaj
Ukupna ocjenas ka investitoru,jedva dvojka!!!!!
Med i mlijeko teče u mom porfelju u našoj netržišnoj ZSE,a kada postane tržišno osjetljiva selim u Bosnu i Srbiju.
Oni kaskaju za nama pet do deset godina!!!!!
Med i mlijeko teče obilato!!!!!!!!

Lopina,
skidam kapu i drago mi je za tebe, zelim ti uspjesan nastavak kockanja i brzo bogacenje.
ovo za gdje poslije u “regionu” me podsjeca na birticev dnevnik, zar smo dotle dosli u ciklusu? prema sadasnjim informacijama dakle za sada ja mislim da je to samo vremenski lokalna pump and dump kvrga.

New Report

Close