Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Podravka je upala sa onih 167 mil. odgođenog poreza iz 4q 2015.g.

Ne znam na cemu pise kolega drevil ali morao bi malo razdvajati recenice jer neznamo gdje je pocetak a gdje kraj

Sve podaci kako sam i ocekivao. Svaka cast na trudu drevil. Bravo!
Međutim pitanje je fer cijena. Npr. Ledo izbaci 2 kvartala puno manju dobit i moze pasti 30%. Ovo što ste naveli je upravo kako ste rekli Miran san. Nema draži nema rizika,prinos 5-7% i to je to. Mene zanima umjereni rizik i brza zarada.
Ja sam racunao dosta dionica z score i po tome ih pola može komotno bankrotirati jer je manji od 1.5
Trend jest rastuci ali prvo ide korekcija indeksa i prilika za presloziti portfelj.
E tu treba imati i bolji nos pa predviđati situacije jer trgovanje na osnovu osnovnih podataka i zadnja 4 kvartala ne govori o buducnosti. A upravo to donosi pobjednike.
Primjer ATPL, BOOK 0.72kn a Z score manji od 1. Kandidat potencijalni za bankrot a opet je rastao vise nego itko.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

Uopće mi nije jasno kako se Saponia našla u grupi 2 s tolikim dugom
i lošim Z score-om.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

Skratio 50% portfelja…
50% cash
50% dionice


Skratio 50% portfelja…
50% cash
50% dionice

A ja standardno,nikad više od 10% keša.
trenutno 99% dionice keš 1%
Ali već sutra bi LKRI mogla povući.A imam je jako,jako puno.Da li ću se dočepati keša da bi mogao u dokup ako neke dionice iz mog portfelja kliznu niže:DLKV,,VPIK,THNK,PVCM,VDKT,ZABA,LKPC,SNBA /poredane po zastupljenosti u porfelju/koje nerado prodajem,jer svaka prodaja tih dionica mi donosi i plačanje poreza na dobit,a već je ionako prevelik.
Najveći dio portfelja je u PBZ i LKRI,gotovo 80% koje imam od prošle godine pa eventualna prodaja
ne donosi plaćanje preza na dobit .Nešto preko 50% DLKV mi je porezno neutralno,pa i on može na
bubanj,ali ne po ovim cijenama!Naravno da ovo nije moj portfelj,ali kao i da jeste jer s njime upravljam.Ali da nebi baš bilo sve u likvidnim dionicama imam i mrtvaca::TNPL kojeg ću držati
i deset godina ako treba,i JDTC gdje čekam da prođe PSM.Ali to je samo 2,5% portfelja.
U očekivanju da neki od mojih građevinara povuče radi objave o dobivenom većem poslu srdačno vas pozdravljam.
Med i mlijeko je tekao kao rijeka.U ostatku porfelja bez LKRI i PBZ kojim sam slobodno upravljao
skinuo lijepih 60%.Dobit već kapitalizirana,pa plaćanje poreza ne mogu izbjeći.Naravno ako nešto ne iskemijam.

Što se događa sa Lopinex fondom:
Poslije kiše dolazi suce:skinuo HJDR, zaradio samo 50..a skočio 125%..propustio dodatnih 75%
Nanjušio TKPR i tu skinuo nešto preko 50%-kapitalizirao.
I na PIVK isto preko 50%-kapitalizirao.
Gotovo svaki trejd je bio jako plodonosan u rujnu i listopadu,zadnjih desetak dana ili minimalna dobit ili pušiona.
Na PLJK se dogodilo čudo,tako da mi je ulaz od 2% portfelja podigao cijeli porfelj za cca 15%… 65% kapitalizirao ,a sada mi izgleda da se njihalo strave vrača nazad.
Prvi krug sam na pravio od 4,95 do 23,95 na 500 kom kapitalizirano sve prošle godine..
Drugi krug od 1470 kom kupljenih po prosječno 2,17 kn i lagano opuštao do 22.Još sam unutra sa 5XX komada.
Odlučio sam da ne vršim pritisak na prodaji PLJK do trenutka dok se ne otvori treći krug.Ponovni ulaz na 10 možda ,ali na 5 i niže svakako.
I lopinex virtualno poskočio lijepih 59,xx.Bio sam zaboravio VLBT 250 kom koje se nalaze na posebnom računu.Realno više od toga,ali kako treba nešto i otpisati kao ELPR,INDG,ELKL virtualni rast bi trebao biti cca 30%,realni malo viši od toga ,ako država isplati SLPF,PRFC,a usput i Velebit.

Poslije potoka meda i mlijeka maslo pelina ne škodi!!!!!!


kao i u svemu u zivotu, imas ljude za i protiv. najbolje stavit pa ko zeli, nek procita, kome smeta, preskoci. jednostavnije ne moze bit
p.s. zelim

ma da, ali da je vecina bila protiv, zasto maltretirati forum sa necim sto nitko ne zeli, nisam egzibicionista.





Doktore zlo,
Je li tablica gotova? Što kaže, ima li novih kandidata za BB?

Nije gotova, kasnim:), ovaj tjedan guzva na poslu, navecer mi ne bude do gledanja u monitor i tablicarenja. Kad napravim staviti cu ovdje tradicionalno 20 najboljih od 60 promatranih prema varijablama koje gledam.
[/quote]
Sve želim vidjeti. ne vidim da to ljudi ovdje zele vidjeti, u suprotnom nema smisla. dakle jedan test, kliknite prst gore na ovaj post ili napisite zelim vidjeti, ako iz jednog ili drugog bude ocigledno da postoji kriticna masa ljudi koji to zele vidjeti, stavljam. u suprotnom ja se nastavljam bogatiti u tisini i vise necu biti jedini koji dobronamjerno i transparentno na bb temi stavlja sto je bb iz podataka s kojim raspolaze, koji sistem procjene bb koristim, sto od bb imam ili nemam u portfelju, koliki mi je taj portfelj koji je visoko koreliran s vrhom moje bb liste pa pokazuje uspjesnost ili neuspjesnost mog bb sistema, sto se u njemu promijenilo, kako se krece ukupni prinos portfelja te prinos ili gubitak u portfelju u tekucoj godini, a vi se ovdje glozite oko drukanja na dionice kojih ste se nakupovali pa bi htjeli da raste, sto je poprilicno drugacije nego li kad ja najavim pocetak ulazenja ili izlazenja iz neke dionice, sto bi mi teoretski moglo stetiti.
[/quote]
Svaka analiza,svaka ideja,ako je istinita i naravno besplatna me jako interesira.
Drevil samo naprijed!Imaš visoki rejting na forumu i ne dozvoli da te "sveznalice"zaustave!!!!!
Čak i ovaj "ti"te nebi trebalo vrijeđati jer ti si "naš"!!!!
Med i mlijeko teče iako je zadnjih desetak dana malko usporilo,čak ni izgleda kap promjena smjera toka.
[/quote]

hvala, uvijek rado na ti!


Ne znam na cemu pise kolega drevil ali morao bi malo razdvajati recenice jer neznamo gdje je pocetak a gdje kraj

nisam znao da je tesko za citati, od sada uvodim sve, pravopis, gramatiku i nase znakove.



kao i u svemu u zivotu, imas ljude za i protiv. najbolje stavit pa ko zeli, nek procita, kome smeta, preskoci. jednostavnije ne moze bit
p.s. zelim

ma da, ali da je vecina bila protiv, zasto maltretirati forum sa necim sto nitko ne zeli, nisam egzibicionista.
[/quote]
Ma da ima i jedan, staviš! Ostali nek iskoriste opciju “IGNORE”. Ne obaziri se na takve. A sigurno ima ljudi i koji bi te pročitali, ali ne komentiraju.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]


Podravka je upala sa onih 167 mil. odgođenog poreza iz 4q 2015.g.

Odgođenog do kada?

New Report

Close