Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Još da se skvo Crveni oblak pojavi, možete napraviti party.

No respect


Još da se skvo Crveni oblak pojavi, možete napraviti party.

Crveni Oblak je bio muško ( zadnji put kad sam ga sreo )[smiley2]

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."


SLK:

Još da se skvo Crveni oblak pojavi, možete napraviti party.

Crveni Oblak je bio muško ( zadnji put kad sam ga sreo )[smiley2]

Samo sam htio provjeriti da li ga znaš. [smiley1]

No respect

KuciloOro:

SLK:

Još da se skvo Crveni oblak pojavi, možete napraviti party.

Crveni Oblak je bio muško ( zadnji put kad sam ga sreo )[smiley2]

Samo sam htio provjeriti da li ga znaš. [smiley1]

Ajde mi nađi nekog kojeg ti i ja ne znamo? šafariću moj

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."


Oho i crveni brat Geronimo se koristi dimnim signalima, izgleda da bi ta metoda mogla zamijeniti onu tzv BRA analizu, hi,hi,hi a moguće i FuA, kome to još treba, [smiley1]


Trebalo je vremena da se nauče dimni signali ali sada su mi najbolji znak za kupnju.
GERONIMO JE GOVORIO

SAM PROTIV SVIH


Ajde mi nađi nekog kojeg ti i ja ne znamo? šafariću moj

A ne. Vjerovao ili ne, SLK je jedan čovjek sa jednim i jedinim nickom.
Nikad nisam skužio svrhu više nickova.

No respect

Kod mene danas veliki minusi.
– takve su dionice, dobro se zaradi ali u jednom danu se dobro zna i pasti.
– najbolje sam prošla s onim nelikvidnim dionicama kojima se danas nije trgovalo.
– ma ne sekiram se ja tu, sutra je i onako novi dan.
– kakve su preporuke za sutra,
– prodavati što se da prodati ili nadopupljivati (što) ?
– unaprijed se zahvaljujem na savjetima, ja sam zbog ovakvih situacija uvijek jednim manjm dijelom portfelja u kešu.
Pozdrav !

Jačaj pozicije u tvrtkama koje dugoročno imaju porast rezultata i osigurane poslove u budućnosti.
Mislim da bi adris mogao iznenaditi…. pozitivno naravno.

Glasnogovornik IGH na neodređeno

Fondovi i IPO HT.
– dosta sam čitala kako će investitori izlaziti iz fondova zbog upisa IPO HT.
– tako sam i ja isto razmišljala kad je bio IPO INE, tada sam bila prisutna u petnaestak investicijskih fondova, koje sam ja sve rasprodala zbog ulaska u INU.
– ali to što sam ja tad učinila to je učinio jako mali broj investitora.
– samo sad će u ovaj IPO HT ući puno više investitora, čisto sumnjam kako ćemo moći upisati željenu količinu, biti će slično kao kod Magme samo će i kolićine biti veće.
– čisto sumnjam kako će investicijski fondovi tu moći išta i upisati.
– a zbog upisa HT prodavati će se uveliko sve ostale dionice, a to će biti i šansa investicijskim fondovima za jeftinu kupnju, a neke cijene će jednostavno morati i braniti kako ne bi imali velike minuse.
– na HT imamo situaciju sretnih investitora koji će kao i kod Magme željeti brzi izlaz.
– koliki je % dionica od Magme već prodan na burzi ?
– sad je jedino pitanje koje me muči, ako investitori koji žele zaradu od 30% i brzi izlaz na HT to počmu prodavati, a ja ih osobno poznajem puno koji žele tu izići za najviše 5 dana jer će novac zadužiti, tko će biti kupac ako se fondovi okrenu svojim dionicama.
– to su samo neka moja razmišljanja koja i ne moraju imati veze s stvarnošću.
Pozdrav !

Čini se kako će ostatak godine biti poprilično stresan.
Od ove korekcije Crobexa koja traje puna tri mjeseca, preko IPO T-HT-a do predizborne nervoze oko mogućeg dolaska SDP-a na vlast.
Plus mini korekcije oko stvari poput trenutne “hipotekrize”.

No respect


Jačaj pozicije u tvrtkama koje dugoročno imaju porast rezultata i osigurane poslove u budućnosti. Mislim da bi adris mogao iznenaditi…. pozitivno naravno.

– imam dosta Adrisa.
– zar nisu imali odlične rezultate ?
– za se nije pisalo kako je kupnja Adrisove dionice kao ulazak u novčani fond ?
– zar nije danas Adris pao ?
– palo je dosta toga, samo što sutra na brzinu kupiti ili treba još pričekati, tu je teško biti pametna.
Pozdrav !


Čini se kako će ostatak godine biti poprilično stresan.

– ma kakav stres.
– ako se me varam Vi ste ionako ušli u nekretnine s 85%.
– po meni malo previše.
– još ćemo mi dosta zaraditi do kraja godine.
– ali me najviše za sada imteresiraju prognoze za sutra, ili ako tko ima kristalnu kuglu, kakva su ljubavna predviđanja ovog vikenda za mene osobno.
Pozdrav !

New Report

Close