Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Doktore zlo,
Je li tablica gotova? Što kaže, ima li novih kandidata za BB?

Nije gotova, kasnim:), ovaj tjedan guzva na poslu, navecer mi ne bude do gledanja u monitor i tablicarenja. Kad napravim staviti cu ovdje tradicionalno 20 najboljih od 60 promatranih prema varijablama koje gledam.
[/quote]

poslozio, ali ovaj put sacuvao stari bb, tako da mogu vidjeti sto su bb dionice iz prethodnog razoblja napravile za 3 ili 12 mjeseci s porastom vrijednosti. necu staviti poslozeno ako ne vidim da to ljudi ovdje zele vidjeti, u suprotnom nema smisla. dakle jedan test, kliknite prst gore na ovaj post ili napisite zelim vidjeti, ako iz jednog ili drugog bude ocigledno da postoji kriticna masa ljudi koji to zele vidjeti, stavljam. u suprotnom ja se nastavljam bogatiti u tisini i vise necu biti jedini koji dobronamjerno i transparentno na bb temi stavlja sto je bb iz podataka s kojim raspolaze, koji sistem procjene bb koristim, sto od bb imam ili nemam u portfelju, koliki mi je taj portfelj koji je visoko koreliran s vrhom moje bb liste pa pokazuje uspjesnost ili neuspjesnost mog bb sistema, sto se u njemu promijenilo, kako se krece ukupni prinos portfelja te prinos ili gubitak u portfelju u tekucoj godini, a vi se ovdje glozite oko drukanja na dionice kojih ste se nakupovali pa bi htjeli da raste, sto je poprilicno drugacije nego li kad ja najavim pocetak ulazenja ili izlazenja iz neke dionice, sto bi mi teoretski moglo stetiti.
[/quote]
Zelim vidjeti. Dugo pratim bb temu i najzanimljiviji dio je “drevil portfelj” i “drevil bb”. Rijetki su investitori na ovom forumu koji tako transparentno pišu o svom portfelju pa kao tvoj vjerni čitatelj dižem palac gore u znak podrške tvom radu.

kolega dr Vi mi sembrate kao inteligentna osoba kojoj nije potrebna anketa za djelovanje/nedjelovanje … jedna stara poslovica to najbolje opisuje “da se na svakog psa koji zalaje bacim kamenom nikud nebi stig`o”

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

da vidimo

dan je pametniji od noći!

Vidjeti ili ne vidjeti , pitanje je sad !

Što reći, koju poruku poslati…Naprosto čeznemo za biranom listom i novim životnim mudrostima. Ne ostavljaj nas u tami




Doktore zlo,
Je li tablica gotova? Što kaže, ima li novih kandidata za BB?

Nije gotova, kasnim:), ovaj tjedan guzva na poslu, navecer mi ne bude do gledanja u monitor i tablicarenja. Kad napravim staviti cu ovdje tradicionalno 20 najboljih od 60 promatranih prema varijablama koje gledam.
[/quote]
Sve želim vidjeti. ne vidim da to ljudi ovdje zele vidjeti, u suprotnom nema smisla. dakle jedan test, kliknite prst gore na ovaj post ili napisite zelim vidjeti, ako iz jednog ili drugog bude ocigledno da postoji kriticna masa ljudi koji to zele vidjeti, stavljam. u suprotnom ja se nastavljam bogatiti u tisini i vise necu biti jedini koji dobronamjerno i transparentno na bb temi stavlja sto je bb iz podataka s kojim raspolaze, koji sistem procjene bb koristim, sto od bb imam ili nemam u portfelju, koliki mi je taj portfelj koji je visoko koreliran s vrhom moje bb liste pa pokazuje uspjesnost ili neuspjesnost mog bb sistema, sto se u njemu promijenilo, kako se krece ukupni prinos portfelja te prinos ili gubitak u portfelju u tekucoj godini, a vi se ovdje glozite oko drukanja na dionice kojih ste se nakupovali pa bi htjeli da raste, sto je poprilicno drugacije nego li kad ja najavim pocetak ulazenja ili izlazenja iz neke dionice, sto bi mi teoretski moglo stetiti.
[/quote]
Svaka analiza,svaka ideja,ako je istinita i naravno besplatna me jako interesira.
Drevil samo naprijed!Imaš visoki rejting na forumu i ne dozvoli da te “sveznalice”zaustave!!!!!
Čak i ovaj “ti”te nebi trebalo vrijeđati jer ti si “naš”!!!!
Med i mlijeko teče iako je zadnjih desetak dana malko usporilo,čak ni izgleda kap promjena smjera toka.

Ovo je definitivno najapsurdnija rasprava od kad ja pratim ovaj forum…

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

Ma da se razumimo…nemam ja ništa protiv bilo kakve objave….ali mi je djetinje kad mi netko napiše pokazat ću svoju jabuku ako mi date dobru ocjenu..
Odmah mi ta lista pada u očima jer ako je netko toliko uspješan i kao bogati se u tišini dok mi svi drugi kao gubimo lovu ili kako naša pametnice kaže da skupljati boce onda mi ne trebaju nikakve tablice ni analize od istih ako im prethodno moram dati dobru ocjenu..
Nikad do sada nisam pratio ocijene na forumu…to je za malu djecu i one koji imaju narcisoidni poteškoća…
Ono dajte mi dobru ocjenu pa ću vam odati neku tajnu….hahajaha
Pa sve to ima na moje dionice .com…
I na moje dionice netrebas dati dobru ocjenu da dodes do nekih podataka..
Iskreno meni je ovo smijesno i primarius sa ovim ste mi pali u očima ..
Nisam znao da se lozite ma ocijene na forumu …

A BALVANA!!! :) :) :)

Kolega drevil, cijenim vas al ovo vam doista nije trebalo…

drevil, želim vidjeti 😉

Činjenica jest da imamo 10-ak 20-ak kvalitetnih i solidnih firmi koje opravdavaju svoju cijenu ili su cak malo precijenjene, dok ostatak dionica bi nazvao junk dionicana koje po pravilima investiranja treba izbjegavati i ne vrijede tih novaca. Ali kako su vec porusene nisko na nekima se moze zaraditi iz razloga jer prosjecni ulagac gleda Book vrijednost. Npr. Tehnika, netko bi gledajući book rekao da vrjedi duplo više,a firma praktički je upravo onaj primjer u koji se ne smije ulagati. Da ne spominjem ULPL,JDPL,INGRA,….
Npr. tko je ulagao u Adris zadnje 2g imao je zbog nize vrijednosti zaradu 20-25%. E sad kad isto ostvarite na IGH u 2 tjedna onda je ovakva analiza kakvu daje Drevil suvisna i ne vrijedi. Mene zanimaju fer vrijednosti dionica a taj podatak samo trziste moze dati i nitko vise. Znati koja firma vrijedi nije problem, veci je problem FER CIJENA.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

hvala, evo prvih 20 od 60 koje pratim temeljem ttm podataka zavrsno s fi3q, u slijedu od vrha do dna, i s bodovima iz zbrojenih rang i value polozaja (sto manje to bolje) su: JMNC-R-A, SAPN-R-A, PODR-R-A u vrhu, 4-11, zatim PLAG-R-A, LEDO-R-A, CKML-R-A, KOES-R-A, RIVP-R-A, AUHR-R-A, JNAF-R-A, ILRA-R-A 17-23, zatim na zacelju grupa 27 do 30 bodova: MAIS-R-A, HBRL-R-A, ADPL-R-A, ZVZD-R-A, HUPZ-R-A, TUHO-R-A, KODT-P-A, KOEI-R-A, HT-R-A. od njih nemam jmnc, koes, auhr, adpl, zvzd, ht, a trenutno se krcam povratnicki u ckml. medju ovima koje nemam se vjerojatno nalazi dionica u koju cu ulaziti nakon ckmla u 2017. godini ali u ovom casu ne znam koja je, cetiri dionice (MDKA-R-A, ATLN-R-A, ATGR-R-A, JDGT-R-A) koje jos imam zauzele su iducih 5 mjesta zajedno s ERNT-R-A. mislim da nema nekih spektakularnih ispadanja ili ulaza u prvih 20-25 prema polugodisnjem stanju, ali unutar toga ima prestrojavanja polozaja. da li je ovo bb ne znam, da li ce one najvise rasti, skoro sigurno nece, neki zombi koji je pojeo sam sebe tj. svoj kapital kroz gubitke moze projuriti pored njih i napraviti 100% kao od sale. meni su to sigurno dionice za miran san i u prosjeku siguran prinos dok imaju ovakve rezultate. 60 koje pratim su s uredjenog trzista gdje ih je izlistano oko 150. nove od ovih 150 novacim za pracenje ako mi nesto skrene paznju na njih ili ako im iskoce roe ili p/e. svi znate kako radim tablicu, value izraz je EV/EBITDA+P/E/2, growth je trendkapitala*trenddobiti*trendroe*trendroa*trendprihoda*trendEBITDA*PEG, dva sorta daju rankove po svakoj komponenti koje zbrojim i ponovo rangiram.

New Report

Close