Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Uglavnom da ova korekcija do nove godine rastopi ovogodisnju zaradu na 15 do 20%, ja bih bio prezadovoljan.


A ako ju ne istopi, nego zarada jos poraste onda ces biti nezadovoljan? 🙂 😛
[/quote]
suze bi ronio:)

Drugarice ivana…opet jal zavis i ljubomora..
Bear…vec danima akumilira ivu dionicu i frenkie je kupio jer sam mu ja rekao..
Doktor je neutralan….municije se ima..i vec se upucava pomalo….jer mala cijena dionice mali prometi…
Ne brinite…pratite pljk i narednih dana..
Uzivat cu kako gledate u vasoj zavisti i ljubomori….
Prinos mi je vec sada brutalan…a koliko ce tek bit…jaooooo…..
Ugodan dan ljubimori…zavisti i pakosti

A BALVANA!!! :) :) :)

Nakon što sam jutros poslije malo slađe kave bankrotirao dva puta , te nakon bankrota otišao skupljati boce, dođoh ispred laptopa ( spojio sam se na wifi preko susjeda jer mi je odavno isključilo internet), kad ono sve dionice mi brutalno rastu…a atpl pod čekićem…još jednino neznam što se čeka kod ulpl, a o ostalim perijanicama iz portfelja da ne govorim..
Možda ovaj put ostanem samo na jutarnjem bankrotu…
Hvala kolegice ivana broj sedam što ste mi otvorili oči…čak mi je postao gušt bankrotirati ujutro….osjećam se kao ptičica nakon što ostanem bez svega …

A BALVANA!!! :) :) :)

portfelj lagano slajfa i ide unazad, lagano se topi ovogodisnja zarada, ali sezonsko kretanje cijena dionica ne odredjuje dugorocnu sudbinu portfelja, vec a) poslovanje poduzeca i b) trenutni polozaj u velikom ciklusu trzista dionica. a) od 5 izaslih izvjesca iz mog portfelja, 4 dobra, jdgt podbacio, nedovoljno da bih ja razmisljao o napustanju ali vidim kroz trgovanje zadnjih mjesec dana pa danas da je iznenadio mnoge, mislio sam da curi izvjesce a nije. b) mislim da smo presli u gornju cetvrtinu uzlazne polovice trzisnog ciklusa, presli granicu optimizma. i zadnji tracci akomulacije su isparili, ali daleko smo jos od distribucije. vise se ne kupuje jeftino, ali zato slijedi vrijeme bez diskriminacije, svi ce zaradjivati u iducem periodu vecem od sezonskog kretanja, pametni i ghlupi, oprezni i hazarderi, znalci i neznalice. koliko ce on trajati? nemam pojma, za prvu cetvrtinu trebalo je sedam godina, koliko ce biti iduca faza brza i kraca od nje ne znam. koliko ce biti sumanuta situacija na njegovom vrhu? nemam pojma, nadam se da nece ljudi opet prodavati stanove u kojima zive da bi stavili taj novac u fondove ili dizati kredite za ulaganje u fondove. da li nesto moze presjeci ocekivan hod? da, zbog nase perspektive gledanja, crni labudovi tj. dogadjaji vece vjerojatnosti koje ne vidimo ili ako se ipak dogode dogadjaji male vjerojatnosti – kaos na djelu na delti vremena ispred nas.


mislim da, svi ce zaradjivati u iducem periodu vecem od sezonskog kretanja, pametni i ghlupi,

– znači mislite da će zarađivati gospon GearBear i moj prijatelj Splićo zvani “prognostik” ???

– I love this game.
Pozdrav !

Lijepo sam vam rekla za podravku i derivate. iako je skuplje nego kad sam pisala, još uvijek se stigne ukrcati. pogledajte izvješće podravke.


Lijepo sam vam rekla za podravku i derivate. iako je skuplje nego kad sam pisala, još uvijek se stigne ukrcati. pogledajte izvješće podravke.

a ta dobit je iz redovnog poslovanja ILI…??

IGH, THNK, JDPL, ULPL, ATPL, INGR, IPKK, MGMA - najveći baloni na ZSE!!!! čuvajte svoje pare!!!!



Lijepo sam vam rekla za podravku i derivate. iako je skuplje nego kad sam pisala, još uvijek se stigne ukrcati. pogledajte izvješće podravke.

a ta dobit je iz redovnog poslovanja ILI…??
[/quote]

dobit vam većinom ide iz prihoda od prodaje :-).
bez obzira gledate li konsolidirano ili nekonsolidirano

Tema je best buy, a izlaze nam izvješća … evo nam Adrisovog i Podravkinog.
Unatoč prodaji duhanskog poslovanja, iz Adrisa danas su izbacili najbolji 3, kvartal u povijesti – 419 mil. kuna dobiti. Kao što je kolega na temi napisao, trebalo je provjeriti dobro da nije neka greška.

Podravka dobro izvješće, još da ne dijele dionice radnicima i upravi , koji te iste dionice prodaju na burzi, bilo bi sve to još bolje.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]



mislim da, svi ce zaradjivati u iducem periodu vecem od sezonskog kretanja, pametni i ghlupi,

– znači mislite da će zarađivati gospon GearBear i moj prijatelj Splićo zvani "prognostik" ???

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Tocno tako ti sto volis tu igru i zoves se broj sedam jovana…da upravo to…zaradivat ce i hlupani poput mene i to odmah nakon jutarnjeg bankroga posline slatke kave te skuplanja plasticnih boca do cca 11 sati onda prodaja tih boca te uplata na brokerski i odmah u dobitku ali zbog svoje gluposti kao i obicno dan docekam u bankrotu …..naravno iza popodnevne slatke kave…iako gle cuda na brokerskom stoji plus…
I nebilo mi tesko sitra opet se probuditi i odmah pravac na mjesto gdje vrsim bankrot svakog jutra onda opet pravac skupljanje plasticnih boca ti tako iz dana u dan nebih li skupio koju kunu…pa cak i ovako prirodno neinteligentan zaradio da mogu doci kod vas u najljepsi i najbolji hotel na jadranu….oh boze da.mi je to doziviti da.mogu ljetovati u vasem hotelu…pa to bi bilo ispunjenje svih mojih snova…pa i onih mokrih….
A tek kad vidim vas….vas stas…mimike…grudi…drzanje…kad vidim koliko samo dnevno zaradujete…a tako ste lijepi…mlada…pametna…inteligentna….ma sve ono sto bi svaki muskarac pozelio….
Naprosto vam se divim..vi ste olicenje prave emanicipirane zene…moderne…koja zna sto hoce…oh boze kako je priroda bila.naklona prema vama….a tako okrutna prema meni…
Divim vam se…zaista ste zvijezda…bi ste odavno prevazisli ovo nase podneblje…ma rekao bih cak i planetu…
Vi ste sa neke.druge galaksije…vi ste sve ono sto sam u zivotu htio biti a nisam i zahbalan sam poslovnom .hr sto mi ke.omogucio priliku da vas upoznam…makar i vas nick…
Volim vas i basu igru…volim kako igrate tu igru…najbolji ste…

A BALVANA!!! :) :) :)

izvješća lagano cure, od ovih početnih izdvojio bih ADRS koji zajedno sa svim svojim sastavnicama izbacio odlično izvješće (posebno se to odnosi na CO) što je u neku ruku i očekivano.
HPB je druga perjanica, zaista dobar rezultat, no i dalje vjerujem da postoji potreba za dokapitalizacijom i jačanjem tržišnog udjela, vjerujem već u 2017 godini.
ATLN je dao također jedno odlično izvješće, tamo se lova već dugi niz godina samo “štanca”.
PODR- nije loše, ali osobno sam vrlo razočaran što je opet možda moj presubjektivan dojam, ali vjerujem da je i mnoštvo kolega ipak očekivalo više i bolje.

nastavit će se…

Informanka!
Evo taman se vratih sa skupljanja boca…zamjenio sve danas u Tommija za 18% prinosa….isto kao i na puljanki…
Hlupani i pudale poput mene u zadnje vrijeme nakon jitarnjeg nankrota i skupljanja boca ostvaruju za sada skromnih 190% zarade na mojoj miljenici…a tek je pocelo..
Svu zaradu od skupljanja boca stavljam u puljanku…ocekujem cetveroznamenkastu stopu rasta…..sto je za pudale i hlupane poput mene sasvim solidno zar ne?
Veliki pozdrav narcisima…zavidnima…ljubomornima…i svi sitnim dusama…
Volim ovu igru!

A BALVANA!!! :) :) :)

New Report

Close