Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Anonimno, 17.10.2016. u 19:51
pinball

Anonimno, 17.10.2016. u 19:51

Anonimno, 17.10.2016. u 19:51
BB za one u cashu … nek ostanu i dalje … moglo bi biti super prilika

Anonimno, 17.10.2016. u 19:51
BB za one u dionicama … nek ne dozvole super prilike ovim prvima

🙂

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Pvcm-r-a prije uvrstenja na sluzbeno trziste


ima li itko ovdje da pošalje bb na ovoj temi ?

Ja sam vam vec nekliko puta napisala:

Delt-r-a
Gama-r-a
Pcts-r-a

I da ne bude sve u derivatima, čisto malo zbog diverzifikacije:

Podr-r-a

Ako hoćete više stabilnosti dodate još i adrs ra i pa, ilra (ako ista uspijete kupiti po ovoj cijeni), adpl. I to bi vam bio portfelj za najmanje 20-30% godišnje (konzervativno), a u najboljem slučaju samo je mašta

Otkad sam vam napisala za derivate (tko ne vjeruje nek prelista unazad i provjeri), već su solidno porasli. Doduše, na malim prometima. Ali to je zato što ni nema za kupiti puno pa se veći prometi niti ne mogu ostvariti.

Podr-r-a je mi je novi pick. Nikad nisam imala tu dionicu, prvi put sam je kupila i sukladno mojim analizama za godinu dana bit će 50% iznad današnje cijene (stabilan rast prihoda i dobiti, pozitivan trend potrošnje stanovništva, jako popravljen management, fundamentalno podcijenjeno, moguć interes stranih investitora)

KOMENTAR JE IŠAO CICIJI. Isuse.

Ne smatram se pohlepnim, drevilu sam uputio pitanje vezano uz njegovu strategiju očuvanja imovine i iz toga si paušalno zaključio da sam pohlepan??? Pa, ako te tako veseli ljudima koje ni najmanje ne poznaješ lijepiti etikete, samo naprijed. To dovoljno govori o tebi. S moje strane kraj diskusije.


…Sa sadasnjom razinom znanja ne bih srljao u alokaciju imovine van zemlje. Dakle orocenja i dionice…

Hvala na odgovoru, koji je posve logičan. Čovjek treba da bira načine u kojima je postigao najbolje rezultate.
Inače o fym bi se dalo mnogo raspravljati. Taj pojam upoznao sam prije mnogo godina, čitajući Clavellovu Otmjenu kuću u Hong Kongu.



Dobra vam je rasprava zadnjih par dana.

@havi
Iz mog kratkog iskustva rada u Hrvatskoj mogu samo reci da me uopce ne cudi da osobe sa srednjom skolom imaju vise novaca od nekoga sa zavrsenim faxom.
Takodjer iz osobnog iskustva mogu reci da za slozenost poslova(uz izuzetke,naravno) fax nije niti potreban, dapace, postaje otegotna okolnost.(ovdje treba staviti ograde sa odredjenim zanimanjima ali sam prvenstveno mislio na industriju).

obrazovanje naravno da nema veze sa imovinim stanjem. ali on je aludirao na to da sam ja obrazovan i da ljude nižeg obrazovanja smatram manje vrijednima. naravno da je to netočno. s druge strane, nije stao u obranu mene i čobana kad je izvjesna lanica mene proglasila za čobana samo zato što sam rekao ljudima da prodaju dionice ako su već tako zaradili i kupe djeci stanove. kolokvijano sam nekretnine nazvao "cigla" i iz toga je dotična zaključila sve o meni. a moguće je i da je uvrijedila sve čobane time što ih je usporedila samnom, svatko ima svoj mikro-svemir gdje postoje dobri i loši ljudi. dakle, ja sam samo odgovarao na provokacije, zapravo, čitav moj opus na poslovnom dnevniku je odgovaranje na tuđe provokacije, a sve zato što sam odlučio višak novaca staviti u small-caps dionice. to nekima smeta i smeta im što im ne dajem za pravo, a da smatraju moje argumente blesavima i neistinitima, tada bi me samo ignorirali. a ovako mi u biti daju za pravo, time što mi kontriraju. dok svijet očekuje novu, još goru krizu od prethodne, oni govore da će dionice letjeti u nebesa. ma kamo sreće, ali neće. dionice rastu već godinama. pa adris sad drukate, a kad je bio 200 kuna, gdje ste tada bili? u mišjoj rupi.
[/quote]

“dok svijet očekuje novu, još goru krizu od prethodne”
delboy , pa ti možeš slobodno među komentatore na dnevno.hr , tamo ti ovakve komentare obožavaju , postat ćeš zvijezda portala 🙂



ima li itko ovdje da pošalje bb na ovoj temi ?

Ja sam vam vec nekliko puta napisala:

Delt-r-a
Gama-r-a
Pcts-r-a

I da ne bude sve u derivatima, čisto malo zbog diverzifikacije:

Podr-r-a

Ako hoćete više stabilnosti dodate još i adrs ra i pa, ilra (ako ista uspijete kupiti po ovoj cijeni), adpl. I to bi vam bio portfelj za najmanje 20-30% godišnje (konzervativno), a u najboljem slučaju samo je mašta

Otkad sam vam napisala za derivate (tko ne vjeruje nek prelista unazad i provjeri), već su solidno porasli. Doduše, na malim prometima. Ali to je zato što ni nema za kupiti puno pa se veći prometi niti ne mogu ostvariti.

Podr-r-a je mi je novi pick. Nikad nisam imala tu dionicu, prvi put sam je kupila i sukladno mojim analizama za godinu dana bit će 50% iznad današnje cijene (stabilan rast prihoda i dobiti, pozitivan trend potrošnje stanovništva, jako popravljen management, fundamentalno podcijenjeno, moguć interes stranih investitora)
[/quote]

Koliku dobit ove godine očekujete u Podravci?


Mislim da ima puno balona,naročito,u elitnom fondovskom smeću na čelu sa RIVP

I tako nama lopinica govori jos od kad je RIVP bio 19 kn…

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

delboya bi se moglo opisati slikovito kao lika koji je kupio auto, vozio ga 300 na sat, razlupa i sada svima govori kako auti ne valjaju i da ce svi izginiti ma kako vozili.

Od delboya se puno moze nauciti, al sasvim nesto drugo od onoga sto je on “naucio” iz vlastitog primjera.

P.S. auto=dionice
P.P.S. vozite po propisima i prilagodite voznju uvjetima na cesti.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]



Mislim da ima puno balona,naročito,u elitnom fondovskom smeću na čelu sa RIVP

I tako nama lopinica govori jos od kad je RIVP bio 19 kn…
[/quote]

Zato je njemu KSST od tada usa stecaj, dionica delistirana.Po meni je to daleko vise nego ovih jadnih 85% rasta na RIVP.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!



ima li itko ovdje da pošalje bb na ovoj temi ?

Podr-r-a je mi je novi pick. Nikad nisam imala tu dionicu, prvi put sam je kupila i sukladno mojim analizama za godinu dana bit će 50% iznad današnje cijene (stabilan rast prihoda i dobiti, pozitivan trend potrošnje stanovništva, jako popravljen management, fundamentalno podcijenjeno, moguć interes stranih investitora)
[/quote]
Slažem se za Podravku, nova tempirana bomba.

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.




ima li itko ovdje da pošalje bb na ovoj temi ?

Ja sam vam vec nekliko puta napisala:

Delt-r-a
Gama-r-a
Pcts-r-a

I da ne bude sve u derivatima, čisto malo zbog diverzifikacije:

Podr-r-a

Ako hoćete više stabilnosti dodate još i adrs ra i pa, ilra (ako ista uspijete kupiti po ovoj cijeni), adpl. I to bi vam bio portfelj za najmanje 20-30% godišnje (konzervativno), a u najboljem slučaju samo je mašta

Otkad sam vam napisala za derivate (tko ne vjeruje nek prelista unazad i provjeri), već su solidno porasli. Doduše, na malim prometima. Ali to je zato što ni nema za kupiti puno pa se veći prometi niti ne mogu ostvariti.

Podr-r-a je mi je novi pick. Nikad nisam imala tu dionicu, prvi put sam je kupila i sukladno mojim analizama za godinu dana bit će 50% iznad današnje cijene (stabilan rast prihoda i dobiti, pozitivan trend potrošnje stanovništva, jako popravljen management, fundamentalno podcijenjeno, moguć interes stranih investitora)
[/quote]

Koliku dobit ove godine očekujete u Podravci?
[/quote]

očekujem veći prihod nego prošle godine. ne bih o postotcima jer neki tu vole jako ismijavati ako fulate za koju decimalu.
što se tiče dobiti, ona je ionako knjigovodstvena kategorija i s njom se može manipulirati. Očekujem da uprava izmanipilora na način kako je najbolje za vlasnike 🙂

možda i griješim u odabiru dionica (iako je jako malo vjerojatno), ali bar se držim teme best buy.
ovi tekstovi o sirijcima, obrazovanju, ili tipa “ja sam pametan, ispravan, uspješan investitor, uzor svima i imam čarobnu formulu”, to je lako štivo za neke druge teme… pa tko voli neki čita tamo.

New Report

Close