Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

turizam je grana koja raste silnim stopama, i još ima JAKO puno prostora za rast, više nego kodijedne druge grane, tako da je to i dalje moj best buy.
građevina sigurno ne, dug će biti proces oporavka, jer su kompanije prezadužene a sve više im limitirajući faktor postaje nedostatak radne snage. Tržišne cijene su i dalje zakucane te se vrte na jako niskim profitnim maržama/ili čak i bez njih, tako da će za kompletni oporavak trebati dosta vremena.

kolege, što se tiče građevine, ako imalo pratite rast nekog sektora, to je da on počne prije objave bilo kakvih dobrih vijesti, znači, dok je stanje još , neću reći crno , ali sivo , da .
neke su već pomalo gricnule, tipa vdkt i thnk, lagano ingr i dlkv (ovaj posljednji ko da je vezan konopom za murvu ) , ali stvari će brzo doći na svoje.
ne može nešto padati i stagnirati do beskonačnosti, mislim da je došao trenutak da i ovaj sketor žestoko opali prema gore.
ovdje bih podržao kolegu Prognostika sa njegovim razmišljanjem.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !

Sve ok…svatko neka radi sa svojom lovom šta ga je volja…..ja trenutno nebi ni pod prisilom batina kupovao građevinare..

A BALVANA!!! :) :) :)

@BearG
Slažem se s vama i razumijem da bi bilo odlično “pogoditi” novi sektor koji će odraditi kao turizam. I sve nekako vuče da bi to jedino mogla biti prehrambena, ali tu stanje nije niti približno kako je bilo u turističkom sektoru. Tamo ste imali jedan KORF npr. koji je imao više love na računu nego mu je bila tržišna kapitalizacija, a danas firma koju spominjete od svojih početaka stalno ima problema sa novcima, a i još uvijek je u problemima.
Tako da, mislim da od svih sektora, iako je jako rastao, još uvijek najveći potencijal ima turizam.



– gospon Plavi, sad od vas očekujem da napišete ime dionice na kojoj će se zaraditi bezobrazno puno novaca !!!

– I love this game.
Pozdrav !

Uvažena kolegice ivana,

Čini mi se da ono što imam je i dalje najbolja kupnja trenutno, ali tu su mi ulazi bezobrazno mali u odnosu na sadašnje cijene pa ne bih htio biti bezobrazan da preporučujem nešto na taj naćin.

Možda vam vaš prijatelj prognostik može dati još koji ticker za preporučiti, ali budite iznimno oprezna .On vam ima dosta tickera gdje je u minusu trenutno, ali je zato prava poštenjačina i sve će pošteno preporučiti, ono što on stvarno misli da će gore. Što on napiše to ne treba ne uzeti u obzir, jer sam ćuo da se čak zna dogoditi da kada povuće linije na grafu, prvo preporuči forumašima, pa tek onda ( kada cijena poraste ) on kupuje. E zato vam je on trenutno u minusu u nekim dionicama, ako ste se pitali kako to da mu tehnička ponekad ne radi dobro-zato jer je poštenjačina samo takva. Prvo da drugima, pa tek onda sebi, legenda samo takva.

p.s. vidim da imamo istu perjanicu sa najvećim udjelom ,e eno nam je na 450 trenutno.. ( tu nam je naš prognostik promašio sa svojom tehničkom analizom, ali desi se to njemu ponekad ne u više od 95 % slučajeva )

lp
[/quote]

Malo o pogađanju. Vi recimo ć i č pogodite u 50% slučajeva, što zapravo odgovara pravilima statistike.
[/quote]

To vam je meni manje bitna statistika.
Meni je puno bitnija ona statistika koja mjeri prosječne prinose, a tu sam, uz iznimku 2 ili 3 godine u zadnjih 12 uvijek debelo iznad prosjeka u plusu.
Čak sam i 2008. bio iznad prosjeka, ali te godine onog negativnog naravno 🙂 .

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Pobjednik dana.

1. prvo mjesto odnosno zlato, sasvim zasluženo bez ikakve konkurencije drži naš gospon Lopina s dionicom odnosno svojom miljenicom MGMA i padom od -17.02%.

2. na visoko drugo mjesto popela se najbogatija gospođa sa ovoga foruma zvana "Bogata" s dionicom DELT -9.47% .

3. treće mjesto odnosno bronca je pripala mom prijatelju Splići zvanom "Prognostik", a stalno je on tu pri vrhu, ovaj put broncu je osvojio s čak dvije dionice HDEL -6.57% i INGR -5.67% .
– ali ovaj put mu za vratom puše jedan ugledni investitor kojega ja nazivam gospon "XY" s dionicom VART -4.95% .

– I love this game.
Pozdrav !


vi se tu samo sprdate, kada se pojavi malo veći minus na određenoj dionici, a nećete se danas javiti i pohvaliti MGMA, koja grabi prema gore već 15%, s tendencijom da dostigne i 25% danas, promet je već 225kn, a do kraja dana mogao bi biti raketiran na 1000

– jeste li uspjeli jutros kupiti dionice ADRS-a evo cijena je već porasla za +2.38% .

– I love this game.
Pozdrav !


Po nemi osim ovih sigurnih dionica što valjaju i što rastu tipa adrs i slični….najbolji best buy na srednji rok su definitivno prehrambene dionice.
Hrana je budućnost skupa sa vodom.

– već ste jednom bankrotirali na toj hrani (KSST), zašto ponovno sami sebi želite zlo ???
– pa lijepo ste tu napisali koja dionica vrijedi.
– kupite ju i uživajte u rastu, guštajte kao i ja.

– I love this game.
Pozdrav !


– jeste li uspjeli jutros kupiti dionice ADRS-a evo cijena je već porasla za +2.38% .

– I love this game.
Pozdrav !

Uvažena kolegice ivana7.
koliko ćujem većina forumaša je trenutačno otrčala na kioske i traže novi broj Lidera, evo kod mene jedan kiosk u blizini, redovi samo takvi, stali u red i ljudi koje ne zanima Adris, već misle da se nešto besplatno dijeli. Navodno tamo ( u Lideru, to vam je časopis slično kao i The Economist ) piše nešto o tome da Adris ide na Londonsku burzu.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]




– gospon Plavi, sad od vas očekujem da napišete ime dionice na kojoj će se zaraditi bezobrazno puno novaca !!!

– I love this game.
Pozdrav !

Uvažena kolegice ivana,

Čini mi se da ono što imam je i dalje najbolja kupnja trenutno, ali tu su mi ulazi bezobrazno mali u odnosu na sadašnje cijene pa ne bih htio biti bezobrazan da preporučujem nešto na taj naćin.

Možda vam vaš prijatelj prognostik može dati još koji ticker za preporučiti, ali budite iznimno oprezna .On vam ima dosta tickera gdje je u minusu trenutno, ali je zato prava poštenjačina i sve će pošteno preporučiti, ono što on stvarno misli da će gore. Što on napiše to ne treba ne uzeti u obzir, jer sam ćuo da se čak zna dogoditi da kada povuće linije na grafu, prvo preporuči forumašima, pa tek onda ( kada cijena poraste ) on kupuje. E zato vam je on trenutno u minusu u nekim dionicama, ako ste se pitali kako to da mu tehnička ponekad ne radi dobro-zato jer je poštenjačina samo takva. Prvo da drugima, pa tek onda sebi, legenda samo takva.

p.s. vidim da imamo istu perjanicu sa najvećim udjelom ,e eno nam je na 450 trenutno.. ( tu nam je naš prognostik promašio sa svojom tehničkom analizom, ali desi se to njemu ponekad ne u više od 95 % slučajeva )

lp
[/quote]

Malo o pogađanju. Vi recimo ć i č pogodite u 50% slučajeva, što zapravo odgovara pravilima statistike.
[/quote]

To vam je meni manje bitna statistika.
Meni je puno bitnija ona statistika koja mjeri prosječne prinose, a tu sam, uz iznimku 2 ili 3 godine u zadnjih 12 uvijek debelo iznad prosjeka u plusu.
Čak sam i 2008. bio iznad prosjeka, ali te godine onog negativnog naravno 🙂 .

lp
[/quote]

odlićno. blago vama 🙂

Što se Adrisa tiče još sam prije godinu i pol govorio da ide na ATH.

Misli uvijek korak ispred, razradjuj kombinacije za ono sto te ceka iza zavoja. Trebao bi se sto se tice portfelja osjecati sretno a malo sam ravnodusan. Portfelj leti i nema naznaka zaustavljanja, na pola dionica je u ovom casu bid veci od cijene zadnje prodaje, jel to cure informacije ili cijenu bildaju ocekivanja, cekam fi q3. Ljetnojesenji rast crobexa u svim ovim godinama od kad ga pratim najduze je trajao 2012, do 18.10., istina, crobex je i preskakao poneki sezonsk vrh i dno u nekim godinama, time spajao dva rasta ili dna, ali rijetko. Zvucim kao tehnicar. Mozda sam po prirodi zabrinut, pa me muci da sam vec dostignuo tih vaganih P/E portfelja 15, pa kako od tuda opet dogodine 15-20% osim u mjehur, i tu cekam fi q3 da vidim da li su mozda dobiti isto letile. Biti po prirodi zabrinut je dokazana bihejvioristicka prednost u investiranju. ILi mozda ne volim bit pasivan, a nemam sto vise raditi do kraja godine ili barem do malo vjerojatnih interventnih mjera u portfelju nakon fi 3q. Zelja za akcijom je dokazana bihejvioristicka mana u investiranju, svojstvena ljudima u nacelu. Ili mislim da ne zasluzujem nagradu ako nisam ulozio trud u nju, to bi vec bila rijetka osobina kod ljudi. Mozda me visemjesecni rast porfelja zasitio, pa me ista stvar ne moze ponovno i ponovno jednako uzbuditi, to zasicenje osjetila i emocija istim pobudama je opet s drug strane tipicna ljudska osobina.

New Report

Close