Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

U čemu je problem ako se režu troškovi? Mene zanima profit

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]


Netočno sokole jer 3 moja poznanika su ostala bez posla.

Kada netko u poduzeću s 500 djelatnika ima čak 3 poznanika (i baš ta tri poznanika su istovremeno dobili otkaz 🙂 ), taj ima odlično razgranutu društvenu mrežu i skoro ga se može smatrati insajderom. 🙂


– gospon Plavi, sad od vas očekujem da napišete ime dionice na kojoj će se zaraditi bezobrazno puno novaca !!!

– I love this game.
Pozdrav !

Uvažena kolegice ivana,

Čini mi se da ono što imam je i dalje najbolja kupnja trenutno, ali tu su mi ulazi bezobrazno mali u odnosu na sadašnje cijene pa ne bih htio biti bezobrazan da preporučujem nešto na taj naćin.

Možda vam vaš prijatelj prognostik može dati još koji ticker za preporučiti, ali budite iznimno oprezna .On vam ima dosta tickera gdje je u minusu trenutno, ali je zato prava poštenjačina i sve će pošteno preporučiti, ono što on stvarno misli da će gore. Što on napiše to ne treba ne uzeti u obzir, jer sam ćuo da se čak zna dogoditi da kada povuće linije na grafu, prvo preporuči forumašima, pa tek onda ( kada cijena poraste ) on kupuje. E zato vam je on trenutno u minusu u nekim dionicama, ako ste se pitali kako to da mu tehnička ponekad ne radi dobro-zato jer je poštenjačina samo takva. Prvo da drugima, pa tek onda sebi, legenda samo takva.

p.s. vidim da imamo istu perjanicu sa najvećim udjelom ,e eno nam je na 450 trenutno.. ( tu nam je naš prognostik promašio sa svojom tehničkom analizom, ali desi se to njemu ponekad ne u više od 95 % slučajeva )

lp
[/quote]

Malo o pogađanju. Vi recimo ć i č pogodite u 50% slučajeva, što zapravo odgovara pravilima statistike.



– evo je već na 450.
– gospon prognostik dokle bi ovo moglo rasti, odnosno po vama koliko vrijedi po tehničkoj a koliko po fundamentalnoj ???

Vjerovatno do 15% ispod REDOVNE serije.
Lijepo se vratite u prošlost gdje jasno piše da je 590kn VRH i
da je sam govorio o R seriji.
Povlaštena uvijek kasni, jedini problem je što možete ovdje
zaglaviti, zadugo novce ne vijdeit, baš kao i na KODT, KOTR i sličnim firmama koje
trenutno otpuštaju ljude I TO JE ČINJENICA.
Ne smijem objaviti listu imena otpuštenih osoba, ali KODT otpušta ljude
i to je činjenica.
[/quote]

Možda ne znate. I HT vam otpušta ljude. I to par stotina svake godine. E sad, je li to dobro ili loše, tko će ga znati…

nepopravljivi ste ,plavi,prognostik,ivana7 ,,i tu i tamo ubaceni padobranac..8 godina vi pilite po diviziji 🙂
ja vam se divim .
mozda je to trostruka licnost 😉 i odrzava likvidnost teme market maker @ 🙂

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


Evo, ja mislim da je uvjerljivi best buy delta.
Tu vidim potencijal rasta i do 200%.

DELT minus -9.47%.

– sada kada doslovno sve raste nije mi jasno zašto ta dionica s potencijalom 200% rasta značajno pada.
– inače nemam pojma o toj dionici osim što je na ovoj temi napisano kako će to rasti 200%.

– I love this game.
Pozdrav !

Pobjednik dana.

1. prvo mjesto odnosno zlato, sasvim zasluženo bez ikakve konkurencije drži naš gospon Lopina s dionicom odnosno svojom miljenicom MGMA i padom od -17.02%.

2. na visoko drugo mjesto popela se najbogatija gospođa sa ovoga foruma zvana “Bogata” s dionicom DELT -9.47% .

3. treće mjesto odnosno bronca je pripala mom prijatelju Splići zvanom “Prognostik”, a stalno je on tu pri vrhu, ovaj put broncu je osvojio s čak dvije dionice HDEL -6.57% i INGR -5.67% .
– ali ovaj put mu za vratom puše jedan ugledni investitor kojega ja nazivam gospon “XY” s dionicom VART -4.95% .

– I love this game.
Pozdrav !



– evo je već na 450.
– gospon prognostik dokle bi ovo moglo rasti, odnosno po vama koliko vrijedi po tehničkoj a koliko po fundamentalnoj ???

Vjerovatno do 15% ispod REDOVNE serije.
[/quote]

ADRS-p-a

– cijena redovne danas 600kn.
– 600 x 85% = 510 kn, to bi bio target mog prijatelja Spliće zvanog “prognostik” za dionicu ADRS-p-a.

– I love this game.
Pozdrav !



Evo, ja mislim da je uvjerljivi best buy delta.
Tu vidim potencijal rasta i do 200%.

DELT minus -9.47%.

– sada kada doslovno sve raste nije mi jasno zašto ta dionica s potencijalom 200% rasta značajno pada.
– inače nemam pojma o toj dionici osim što je na ovoj temi napisano kako će to rasti 200%.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Evo kad nemate pojma da vam malo pojasnim. Dan prije +15% (ili tako nešto, ne znam točno, ne da mi se provjeravat).
Uglavnom, trguje se od 20 do 23 kn, uz beznačajne promete. Čim se iole veća količina pojavi na asku netko (a ponekad i ja) pokupi. Onda to naraste 5-10 %. Onda odmah netko proda par komada po bidu i cijena se vrati na 20-21kn. Očito postoji skupina (ili pojedinac) kome nikako ne odgovra da to dođe na svoju pravu vrijednost. Malo inteligentniji koji prate situaciju shvaćaju i zašto.
A pravu vrijednost mogu izračunati svi koji znaju čitati, zbrajati i množiti i imaju najmanje prosječnu intaligenciju.
Ništa vam više od toga ne treba.
Ako dođe na pola prave vrijednosti ja i svi koji danas skupljaju bit ćemo značajno bogatiji. Toliko od poduke za danas…

Po nemi osim ovih sigurnih dionica što valjaju i što rastu tipa adrs i slični….najbolji best buy na srednji rok su definitivno prehrambene dionice.
Hrana je budućnost skupa sa vodom.
Bez hrane nema ničeg.
Nek svatko vidi za sebe koja je to firma sa najvećom proizvodnjom hrane…

A BALVANA!!! :) :) :)

Turizam smo ispeglali zadnjih 7 godina i možda čemo još koju…ali već sada su dionice skupe i u njih je ukalkulirano poslovanje do 2020 g.
Trenutno nemam niti jednog turista više, što ne znači da sam u pravu i da turisti još neće rasti…tko zna možda hoće..
Ali tražim novi sektor i nove papire koji imaju potencijal a trenutno su u minusu…kao i korf 2009 godine..

A BALVANA!!! :) :) :)

Građevina je po meni još dosta dugo vremena zakucana i nikada se više neće vratiti na predkrizno poslovanje..
Njih par će zarađivati i poslovati ok..ali to ok je ono ispod porosjeka..
Tako da osobno izbjegavam građ. sektor.(možda sam u krivu) ali tako je za sada…ne vidim tu nikakvog skorog oporavka i potencijala…oporavak da ali puževim korakom….brodari isto…dok vozarine za super i panamaxse ne budu preko 16000 usd dnevno..

A BALVANA!!! :) :) :)

New Report

Close