Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Best buy su graditelji i tocka. Uvjerit cete se svi uskoro. Do tada lijep pozdrav sa zapadne obale.

– bolje vam je kupovati banke.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Uvažena kolegice, biste li preporučili bpba?

hvala!
[/quote]

Ja preporučejem, jer će kad tad biti ponuda po 10 kn ili po 14 kada bude izlazio FGS.




Sigurno necete kupovati Adris jer mora roknuti

Preporuke za kupnju.

ADRS-p-a.

– sada kad je malo pao idealna je prilika za kupnju.
– na ovoj dionici očekujem samo rast i rast.
– do 500kn to bi morali proći vrlo lako, kao kroz meki sir.
– za 2-3g. očekujem porast cijene do 1.000kn.
– a za svaku godinu vjernosti ovoj dionici biti ćemo nagrađeni s dividendom.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Sada ti znaj dali netko piše iz srca ili interesa
[/quote]

ADRS.

– kako li je samo danas roknuo za 0.96% i evo ga na 430kn.
– gospon Prognostik dokle bi ovo moglo roknuti ???

– I love this game.
Pozdrav !

Koje li koincidencije Ivka…upravo sam te htio pitati koji je tvoj prvi target za “izlazno rokanje”? 🙂


…upravo sam te htio pitati koji je tvoj prvi target za "izlazno rokanje"? 🙂

– a čujte za targete toga tipa najstručnija osoba na ovoj temi vam je moj prijatelj Splićo zvani “prognostik”.
– slobodno mu se obratite na p.p. i obavezno navedite kako sam vas upravo ja preporučila.

– I love this game.
Pozdrav !


peperončiću,
izgleda da više ne znaš ni sam što pišeš!!?? pročitaj vlastita postove unatrag dvije godine!!
iz čega si izvukao zaključak da drukaš na gore? sam sebi daješ komplimente! nemoj sam sebi laskati! pa već dvije godine pišeš samo crnjake i pozivaš/zazivaš potop, koji je u isto vrijeme (sa konzervativnim pristupom) napravio barem 25-30%!! oni malo smjeliji imali su i 50-70% prinosa, pa i više. i to će potrajati barem još godinu-dvije! a ti i dalje samo plači, jer drugo ti niti ne preostaje.

odgovor na drugo pitanje: isti oni koji su ih prodavali i 2005/06, jer uvijek netko prodaje (razloga je barem 1000 ), pa su plakali što nisu prodali krajem 2007/početkom 2008. i tako u krug!

p.s. nemojte tražiti razloge, povijest se ciklički ponavlja, i konačni odgovor još nikad nigdje nitko dao! tako će biti i ovaj put.

Gospodine Randopph moram priznati da ne znam zbog čega sam dobio Vašu pažnju.

Moram priznati da se Vaših postova ne sjećam, a malo se čudim da se Vi sjećate mojih.

Razlog više jer zadnju godinu uopće nisam pisao na forumu.
Mislim sve skupa dva posta (jedan na INI gdje sam komentirao katastrofa gubitak i ATPL gdje mi je bilo drago da se cijena vratila na neke normalne okvire).

Nije mi samo jasno kako Vi znate da nisam ništa kupovao protekle godine?
Ili Vama prodao dionice?

Imate broj moga računa i vidite mi promet?

Zanimljivo.

Nadam se da ste i stvarno zaradili na dionicama, a ne samo virtualno.

Očekivati da će Vam portfelj narasti još 25 % u godinu dana, jer će sada neki “kupci” kupovati naše dionice na tone je naivno.

Shvatite da ljudi koji imaju lovu na štednji ne zanima burza jer novaca već imaju.
Otprilike 15 % Hrvata je vlasnik tih novaca na štednji.

Recimo u Njemačkoj morate plaćati da Vam banka drži novce u banci.

Da li Vam se zbog toga povećalo ulaganje na burzi?

Nije. Povećala se prodaja kućnih sefova.

I nije mi jasna Vaša nervoza?????

Pa imate jako veliku zaradu, dionice Vam rastu…..i još će rasti…..kako kažete….

Ne vidim u čemu je problem?

Koliko sam shvatio veliki ste stručnjak pa Vam je valjda jasno zašto SADA rastu?

A što se tiče crnjaka ako Vi stvarno smatrate da je zadnjih 5 godina bilo dobro za ulaganje na ZSE i da je ZSE rasla onda Vam svaka čast.

A zbog čega sam napisao POST su prekrasna dva priloga koji sam vidio na TV gdje nam burza u prvih deset po rastu.

A novinar nije rekao ni A, koliko je ta ZSE prije padala, kako likvidnosti nema ni za lijek, i kako su porezom upropastili i ono malo likvidnosti.

I onda tko bi se čudio da burza raste?

Lp

kolega, ne sječam se niti jednog posta gdje ne crnjačiš! nije valjda da nemaš nikakav razlog!!??

nisam nikakav stručnjak (više sam svoj majstor), niti me zanima razmišljanje tko će što sa svojom lovom, i uopće me ne zanima ZAŠTO sada papiri rastu.da li je to samo početak, trenutni val/trend, ili rika umiručeg jelena, neka svako zaključi sam. na zse sam od 1999., prošao sito i rešeto, i osječaj/iskustvo mi nešto šapuće!

da, zadnjih 3-5 g je bilo izvanredno vrijeme za ulaganje na zse. drago mi je da sam se ukrcao na vrijeme. i da, imam odličan prirast zadnih godina. i da, dionice će rasti još barem godinu dana, a spomenuti postotak ne bih želio komentirati.

spomjnjete nervozu? gdje ste je iščitali? vjerovatno mislite na sebe. inače, hladan sam kao špricer, osim što su me polako počeli svrbjeti prsti.

i nema nikakvog problema, izuzev toga što sam ja optimist, a hasenfefer je pesimist!

lp i svako dobro želim!

Danas opet sve leti, i purani se digli, prekrili nebo, skoro nema crvene boje na ekranu, o uzdanicama u svom portfelju da ne pricam, cekam kraj trgovanja da se ne urekne.

Skoro sve leti ali ne i moje glavne uzdanice – MDKA, ERNT, ADPL.:( Možda i one potegnu do
kraja radnog vremena.


Danas opet sve leti, i purani se digli, prekrili nebo, skoro nema crvene boje na ekranu, o uzdanicama u svom portfelju da ne pricam, cekam kraj trgovanja da se ne urekne.

unfakinbilivbl, dosta rekorda potuceno u mom portfelju danas, najveca zarada u jednom danu, prvi puta veca od moje dosta dobre mjesecne place, dobit u ovoj godini od porasta dionica i dividende dosla do 18%, sa tih 18% apsolutno u kunama prosisao pored 2014. i njenih 26,3% kao brzi vlak. Opet ja drvim po istom: Compound interest is man’s greatest invention. Tuho i plag su cvrsto iznad kote trostrukace, i imam nekoliko skoro duplaca u portfelju. Malo sam zbunjen, kao i lani, gdje je cijena prema sadasnjim fundamentima, bojim se da je to to, lani kad je vagani P/E portfelja dosao do 15 pocelo je hladjenje.



Danas opet sve leti, i purani se digli, prekrili nebo, skoro nema crvene boje na ekranu, o uzdanicama u svom portfelju da ne pricam, cekam kraj trgovanja da se ne urekne.

unfakinbilivbl, dosta rekorda potuceno u mom portfelju danas, najveca zarada u jednom danu, prvi puta veca od moje dosta dobre mjesecne place, dobit u ovoj godini od porasta dionica i dividende dosla do 18%, sa tih 18% apsolutno u kunama prosisao pored 2014. i njenih 26,3% kao brzi vlak. Opet ja drvim po istom: Compound interest is man’s greatest invention. Tuho i plag su cvrsto iznad kote trostrukace, i imam nekoliko skoro duplaca u portfelju. Malo sam zbunjen, kao i lani, gdje je cijena prema sadasnjim fundamentima, bojim se da je to to, lani kad je vagani P/E portfelja dosao do 15 pocelo je hladjenje.
[/quote]

vagani P/E portfelja 14,19, ali samo turisti vagani P/E malo ispod 20, ostale dionice malo preko 10. nadam se da ce fi q3 popraviti fundamente prema cijeni.

Ovo je sad sve nabrijano
Ne usudim se nista kupiti na ovim razinama a ceka nas i objava rezultata i nova vlada.
Divim se kupcima Npr Rivpa na hrabrosti jer kad znalci tipa Bakic i Bilbija izlaza na 25 …
Cini se da te miliune nisu vratili natrag u vecoj mjeri

@drevil
A zasto vi nama na ovoj temi stalno pisete koliko ste u plusu danas, uspoređujete svoje prinose s 2014.g. i sl. Koga to uopce zanima? Ovih dana su i najveći diletanti u debelom plusu. Koga tko je dosao na temu “best buy” zanima koliki je vagani p/e vašeg portfelja? Recite nam što mislite da je danas best buy?

Evo, ja mislim da je uvjerljivi best buy bilo koji derivat SNHO-a. Moj izbor je recomo pcts, gama, delta. Tu vidim potencijal rasta i do 200%. Za 100% rasta na navedenim dionicama sam gotovo sigurna u narednih godinu dana.

New Report

Close