Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




@discover

jedan fond (nije mirovinski) kupuje slpf, znakovito?

nemam pojma, naši znalci šute a aska skoro da više nema
[/quote]

Pročitaj malo unazad temu slpf


Ivana7, prognostik šuti na moje pitanje o preporuci slpf za ulaganje,
pa dajte molim vas vi neku preporuku

– imam nešto i toga SLPF u portfelju (portfelj cca 20 dionica, znam previše),
– taj SLPF sam kupila na nagovor gospon Lopine.
– prošle godine ta dionica je u % isplatila najveću dividendu.
– žao mi je što nemam puno više te dionice, ali što je tu je.
– trenutno ju ne pratim, malo mi je skupa, a možda i nije, stvarno nemam pojma.

– I love this game.
pozdrav !

Znači ako sam sve dobro shvatio (ovo se samo podcrtava), a posebno gđa Ivanu.

Uzmem kredit na 200.000 $, lijepo dokupim ADRIS, OPTIMU, Janaf i recimo ostatak puknem na Zvijezdu i KOTR.

Moje je pitanje kada kupim dionice da li da odmah proglasim osobni bankrot (da me posle ne zezate) ili je Vaše mišljenje da se ljudi rješavaju dionica dok još ima kakvog takvog prometa?

Sljedeće tri godine nam dolaze na naplatu ogromni krediti.

Da li će to izazvati inflaciju i napokon delvavaciju kune ili će svi kud i mali HASO?

Čitaj na burzu? Pa osobni bankrot?

Lp


Unio brojke fi prvog polugodista za preko 50 poduzeca koje u ovom casu pratim, par preostalih koje nisam unio a pratim mislim da nece poremetiti vrh. Magicna formula daje van slijedecih dvadeset BB poduzeca od kojih imam 14:
PODR-R-A
CKML-R-A
JMNC-R-A
ZVZD-R-A
LEDO-R-A
KOEI-R-A
SAPN-R-A
HUPZ-R-A
ADPL-R-A
AUHR-R-A
JNAF-R-A
ATGR-R-A
KOES-R-A
TUHO-R-A
RIVP-R-A
ILRA-R-A
PLAG-R-A
MDKA-R-A
HBRL-R-A
KODT-P-A
Mojih preostalih 3 (sada imam 17 dionica) slozilo se medju iducih pet mjesta tj. 21. do 25. mjesto.
vagani P/E portfelja jos na podcjenjenih 12,3, a vagani EV/EBITDA portfelja na isto dobrih 7,5.

prije mjesec i pol ckml, zvzd, jmnc bili su na vrhu moje magicne formule prema polugodisnjm fi i sada lete. Nazalost, u isto vrijeme bile su jedne od nekoliko dionica koje nisam imao iz mog bb top 20. Kako pogodjeno, kako frustrirajuce, kako se slucaj poigrava sa mnom! Gotta Catch ‘Em All, kao u pokemonima, a vi meni da imam previse dionica, kad ne znas koja ce kad puknut i nabujat, ko da pecem kokice. Samo sam ckml poceo grickati, s dugim visenjem na bidu i trckaranjem za novom razinom odtrgovanog.


Preporuka za kupnju.

KOTR.

– za razliku od većine dionica gdje je graf otišao u plafon tu je otišao u podrum.
– dionicom se već mjesecima svakodnevno trguje 50-60 dionica po 1.250kn.
– pitanje je koliko još ima tih dionca po 1.250kn.
– ova dionica po 1.250kn to vam je stvarno diskontna cijena.

KOTR.

– danas je bilo kupnje po 1.250kn, ali nije bilo prodaje po toj cijeni, pa nije ni bilo trgovanja s tom dionicom.
– e sada je li prošla baba s kolačima ili je prodavač uzeo produženi vikend znati ćemo sljedeći tjedan.

– I love this game.
Pozdrav !

Da li mislite da lagano pocinje vrijeme gradevinara?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.


Da li mislite da lagano pocinje vrijeme gradevinara?

neee, ni slučajno!

Ako Bog da, 2018 će početi


Da li mislite da lagano pocinje vrijeme gradevinara?
ne mislimo nego znamo 🙂

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Slažem se sa Inverterom.
Graditelji će napraviti strašan boom naredne 2g.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

jel moguce splico? 🙂

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Grafovi ne lažu. Odbijanac veceg intenziteta. Graditelji će uskoro…za nekih 7-8 burzovnih dana krenuti brutalno gore i to se hvatati neće moći. Nešto kao Optima.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

yes ,oversold jaki,ovaj tj kupovali najokrjeli spekulanti ..

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

New Report

Close