Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne znam kako je kod vas, ali kod mene je ovih dana ludnica, danas, vau. Sada sam na 14,7% dobiti u ovoj godini od porasta vrijednosti dionica i dividende. Približavam se tome da su na svake 4 bilo kada ulozene kune jos 3 zaradjene. Sve to uglavnom turisti, skoro svaki je ludovao kroz ovu godinu, zatim mdka i ledo. Lani mi se ispuhala od negdje ovog datuma do kraja godine oko 1/3 godisnje zarade, zanima me kako cu proci ove godine.


Crobex blizu druge linije otpora. Malo ce zastati da uhvati zraka iako uptrend nije upitan pa ne valja protiv trenda.
Svejedno sutra je po meni dan za iskrcavanje jer oscilatori su pre pre pregrijani. Pad ce privuci nove kupce.
Krenulo je. Dugo smo cekali,al krece big bull.

Meni je portfelj u bullu vec 4 i pol godine, sto ce biti kad crobex i purani polete. Trebati ce znati pogoditi trenutak izlaska u euforiji velikog ciklusa, od toga smo jos daleko. Odraditi takve trenutke kako treba je osnova za udesetorostrucenje portfelja u iducem ciklusu.

http://www.mojedionice.com/portfelj/IzvNajPortfelji.aspx?god=2016
od 369 igrača 365 u plusu i nek onda neko veli da nije dobro
neki u plusu i po 80 %

Trziste je pametnije pa je moj savjet klonite se purana. Jer purani nece ni blizu rasti.
E sad,pravo je pitanje sto pratiti i sto kupovati,a cega se rjesavati?

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

Strah me napisati plus da se ne ureknem … malo kratio danas a vjerojatno i sutra da dodjem do casha … čisto tehnički
Ako griješim opet dobro ☺

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica



Crobex blizu druge linije otpora. Malo ce zastati da uhvati zraka iako uptrend nije upitan pa ne valja protiv trenda.
Svejedno sutra je po meni dan za iskrcavanje jer oscilatori su pre pre pregrijani. Pad ce privuci nove kupce.
Krenulo je. Dugo smo cekali,al krece big bull.

Meni je portfelj u bullu vec 4 i pol godine, sto ce biti kad crobex i purani polete. Trebati ce znati pogoditi trenutak izlaska u euforiji velikog ciklusa, od toga smo jos daleko. Odraditi takve trenutke kako treba je osnova za udesetorostrucenje portfelja u iducem ciklusu.
[/quote]

Ako ste vecinom u turistickim firmama onda nista.
One su odradile rast koji je bio pogonjen manjkom rasta ostalih sektora.
Ako izoliramo uzrok, uzrok je bio taj sto turisticke firme nisu bile vezane za cro ekonomiju vec za strance i njihovu kupovnu moc.
U potencijalnom boomu cro burze rast ce biti zbog naznaka rasta CRO BDP-a i kupovne moci hrvatskih kupaca sto se ne odrazava toliko na turisticke firme – puno vise na consumer staples.

Procjena sa moje strane je da da bi turisticke firme mogle u tom slucaju stagnirati ili rasti daleko manje nego recimo Atlantic, Banke, Agrokor komponente koje su puno vise vezane za cro consumera.

Rast cro burze biti ce vezan za lagirani rast cro ekonomije za regionalnom i svjetskom kao sto je bio i pad.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

Ljudi pozdrav svi!
Mislim da je trenutno best buy Agrokor.Znam da izgleda kao da su neki tickeri odradili rast ali mislim da nisu ni prbližno koliko trebaju.Neki tickeri još hvataju zamah (kao danas neki).
Pritom nemislim na poljoprivredu…
Znam da zvuči ludo ali neke trenutne cijene Agrokorovih tickera vrlo skoro bi se mogle učiniti vrlo,vrlo smješnima I jeftinima…toliko od mene!

OŠ NEŠ BANGLADEŠ!

Kako to mislite jeftino?
Ledo i ekipa su preskupi,jedino Vupik i Belje mogu jos 30% gore. I to je to.
Čim netko novi uleti da je jeftino odmah mi dođe srusiti Belje 10%.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?


http://www.mojedionice.com/portfelj/IzvNajPortfelji.aspx?god=2016
od 369 igrača 365 u plusu i nek onda neko veli da nije dobro
neki u plusu i po 80 %

Nisu neki, nego netko, znači jedan…a neki označava množinu

Kako je krenulo rasti će sve. A da je turizam uglavnom odradio svoje, u to ne vjerujem. Možda netko odradi više, ali ja vjerujem da će većina turističkih dionica u slijedeće 2-3 godine skočiti stotinjak posto. Naravno, da sutra sve može otići sve u pm na milijun načina.

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table


http://www.mojedionice.com/portfelj/IzvNajPortfelji.aspx?god=2016
od 369 igrača 365 u plusu i nek onda neko veli da nije dobro
neki u plusu i po 80 %

– sigurno da nije dobro za mog prijatelja Spliću zvanog “prognostik”.
– kako može biti zadovoljan jer je njegov portfelj naziva “woogreen” u sastavu: DLKV, BLJE i RIZO u minusu -7.83% te se nalazi na počasnom 369. mjestu.
– ali on je optimist i vjeruje u svoje miljenice, vjeruje u jedan veći rast.

– I love this game.
Pozdrav !


Kako to mislite jeftino?
Ledo i ekipa su preskupi,jedino Vupik i Belje mogu jos 30% gore. I to je to.
Čim netko novi uleti da je jeftino odmah mi dođe srusiti Belje 10%.

Mislim jeftino, Ono kad kupite nešto a nije skupo znate…
A to što bi vi rušili, pa nisu Vam to kule od pjeska na plaži pa da rušite…
Evo cijela zajednica se trese od vaše izjave kolega….

Ja znam što govorim kolege me poznaju nešto bolje… mislim da su svi zaradili na Adrisu…lijepi pozdrav…

OŠ NEŠ BANGLADEŠ!

New Report

Close