Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Meni sve skupa trenutno izgleda prenapuhano. 40 % sam u kešu i ne znam što kupit, što god otvorim graf mi je zapiknut u plafon.

Preporuka za kupnju.

KOTR.

– za razliku od većine dionica gdje je graf otišao u plafon tu je otišao u podrum.
– dionicom se već mjesecima svakodnevno trguje 50-60 dionica po 1.250kn.
– pitanje je koliko još ima tih dionca po 1.250kn.
– ova dionica po 1.250kn to vam je stvarno diskontna cijena.

– pogledajte sami kako firma posluje, koliku dividendeu isplaćuje svake godine i sami procijenite isplati li se to kupiti.
– na ovoj dionici je bilo stvarno dosta te trgovine te ju očekujem vrlo brzo u redovnom trgovanju.
– rast dionice do sljedeće dividende očekujem na cca 1.500kn.

– I love this game.
Pozdrav !



Meni sve skupa trenutno izgleda prenapuhano. 40 % sam u kešu i ne znam što kupit, što god otvorim graf mi je zapiknut u plafon.

Preporuka za kupnju.

KOTR.

– za razliku od većine dionica gdje je graf otišao u plafon tu je otišao u podrum.
– dionicom se već mjesecima svakodnevno trguje 50-60 dionica po 1.250kn.
– pitanje je koliko još ima tih dionca po 1.250kn.
– ova dionica po 1.250kn to vam je stvarno diskontna cijena.

– pogledajte sami kako firma posluje, koliku dividendeu isplaćuje svake godine i sami procijenite isplati li se to kupiti.
– na ovoj dionici je bilo stvarno dosta te trgovine te ju očekujem vrlo brzo u redovnom trgovanju.
– rast dionice do sljedeće dividende očekujem na cca 1.500kn.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Zašto prihodi padaju?



Meni sve skupa trenutno izgleda prenapuhano. 40 % sam u kešu i ne znam što kupit, što god otvorim graf mi je zapiknut u plafon.

Preporuka za kupnju.

KOTR.

– za razliku od većine dionica gdje je graf otišao u plafon tu je otišao u podrum.
– dionicom se već mjesecima svakodnevno trguje 50-60 dionica po 1.250kn.
– pitanje je koliko još ima tih dionca po 1.250kn.
– ova dionica po 1.250kn to vam je stvarno diskontna cijena.

– pogledajte sami kako firma posluje, koliku dividendeu isplaćuje svake godine i sami procijenite isplati li se to kupiti.
– na ovoj dionici je bilo stvarno dosta te trgovine te ju očekujem vrlo brzo u redovnom trgovanju.
– rast dionice do sljedeće dividende očekujem na cca 1.500kn.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
Na Zse nema izvještaja za 2016. Poseban režim mi nije drag, a vidim da i bida nema… Not my cup of tea.

Kolko vidim Atgr se diže iz podruma, za sad je na prvom katu, možda bi se tu dalo ukrcat u lift, iako isto do zla boga dosadna dionica.

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.


Zašto prihodi padaju?

– prihodi padaju jer je US i EU zabranila poslovanje s Rusijom koja im je činila cca 30% posla.
– iako su prihodi pali, ove godine su isplatili veću dividendu nego prethodne godine.
– sama je firma za ovu godinu u svome izvješću prognozirala porast prihoda.
– uostalom stvarno nema smisla da vam ja tu pišem o toj fimi, imate izvješće za prošlu godinu pa ga pročitajte, sve vam piše.

– I love this game.
Pozdrav !


Na Zse nema izvještaja za 2016.

– 14.04.2017. godišnji izvještaj za 2016.g.

– I love this game.
Pozdrav !


Poseban režim mi nije drag, a vidim da i bida nema…

– bida nije bilo dok je cijena dionice bila 1.500-1.400.
– od 6/7 netko veći tu izlazi, koliko još ima dionica nemam pojma.
– dionica je zanimljiva zbog cijene 1.250kn i dividendnog prinosa na tu cijenu.
– provjerite sami kolika je tu bila trgovina od 6/7, skoro svaki dan se trguje pa bi uskoro morala ući u redovni režim trgovanja.

– I love this game.
Pozdrav !


Kolko vidim Atgr se diže iz podruma, za sad je na prvom katu, možda bi se tu dalo ukrcat u lift, iako isto do zla boga dosadna dionica.

– ATGR je porastao jer je sve raslo.
– ponovno će on u podrum.
– a možda će i rasti ako to odluči fondovska industrija.
– trenutno je skup, p/e 12.4%, previše je zadužen 161%.
– a dividendni prinos 1.57%, 1.39%, 1.22%, to je sramotno malo, ni za papar.

– I love this game.
Pozdrav !

Ivana što misliš o jjanafu i zvijezdi?

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table



Poseban režim mi nije drag, a vidim da i bida nema…

– bida nije bilo dok je cijena dionice bila 1.500-1.400.
– od 6/7 netko veći tu izlazi, koliko još ima dionica nemam pojma.
– dionica je zanimljiva zbog cijene 1.250kn i dividendnog prinosa na tu cijenu.
– provjerite sami kolika je tu bila trgovina od 6/7, skoro svaki dan se trguje pa bi uskoro morala ući u redovni režim trgovanja.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
Koleginice,ovo je čisti druk. Poseban režim i trebate izaći a nema naivaca. Nemojte nasjesti. Firma je praktički bez posla
Otpuštanje ljudi uz manje otpremnine

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?


Ivana što misliš o jjanafu i zvijezdi?

JNAF.

– nekada sam bila prekrcana s tom dionicom, lijepo se tu dalo trejdati i zaraditi.
– rušila bih je s velikim količinama, pa kupova, pa na ovoj temi drukala kako to ide na 4.000kn.
– evo ta dionica je i došla na taj moj target, a ja nemam niti jednu dionicu JNAF-a.
– kada su se na ovojoj dionici fondovi uključili u igricu tu više nije bilo kruha za mena.
– više nisam mogla dionicu rušiti, odnosno kada sam fondovima prodala dionicu oni su je dodatno podigli za 500kn i tu više nije bilo prostora za moje igrice.
– dobra je ovo dionica za disperziju portfelja, ali neki veći rast tu jednostavno ne očekujem, možda i griješim – nisam radila neku analizu.

– I love this game.
Pozdrav !


Ivana što misliš o jjanafu i zvijezdi?

ZVZD.

– malo sam gledala grafove, k/p,
– dionica je bila stvarno previše jeftina, a ima novac 3.670.
– e sada neki fond to ludo diže.
– sama dionica stvarno lako može ići do 5-6.000kn.
– ali ja bih vam preporučila lagani izlaz iz ove dionice.
– tu nema dividende.
– većinski vlasnik je jedna osoba koja mi nije simpatična.
– ja nikada ne kupujem Zvijezda ulje.
– ja nikada ne kupujem Zvijezda maslac.
– ja nikada ne kupujem Zvijezda majonezu.
– ako nemam povjerenja u kvalitetu njihovih proizvoda (a i skuplji su u odnosu na konkurenciju – zašto platiti više) onda niti ne kupujem dionice te Zvijezde.

– I love this game.
Pozdrav !



Zašto prihodi padaju?

– prihodi padaju jer je US i EU zabranila poslovanje s Rusijom koja im je činila cca 30% posla.
– iako su prihodi pali, ove godine su isplatili veću dividendu nego prethodne godine.
– sama je firma za ovu godinu u svome izvješću prognozirala porast prihoda.
– uostalom stvarno nema smisla da vam ja tu pišem o toj fimi, imate izvješće za prošlu godinu pa ga pročitajte, sve vam piše.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Hvala na odgovoru.

New Report

Close