Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ivana nikad nije kasno za turiste pogotovo za perspektivne dionice ,a i HMST ide sad u prodaju.

– ovo je zasigurno dobronamjerni savjet.
– ali taj HMST završi na -29.52%, a bio je i na -32%.

– I love this game.
Pozdrav !

Meni sve skupa trenutno izgleda prenapuhano. 40 % sam u kešu i ne znam što kupit, što god otvorim graf mi je zapiknut u plafon. Mislim da ću u keš pretvorit 70% portfelja, pričekat da oprez od Fed-a prelije malo straha kod nas, pa nakon korekcije ponovno uć 100%. Nota bene, ne treba očekivat neku preveliku korekciju, više kratkotrajno hlađenje pred zamah za kraj godine. Ostat će mi samo Dlkv za što stvarno ne znam što bi vam savjetovao, prilika je za jeftin ulaz, ali može li to još dole – može.

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.


Danas mi se u portfelju dogodila jedna zanimljiva prekretnica ove godine zahvaljujuci cudu slozenog kamatnog racuna na mom putu prema fym. U ovoj godini nemam se bas puno za hvaliti, tek zahvaljujuci zadnjim tjednima i danima portfelj mi je danas dogurao do oko 6% plusa prema pocetku godine temeljem rasta cijene dionica i reinvestiranja dividendi. I postotno i apsolutno iznos je slabiji od zarada prema pocetku godine u 2015.: 12,8%, 2014.: 26,3% ili 2013: 19,7%. Ali danas je u apsolutnom iznosu dosadasnja ovogodisnja zarada presla zaradu iz 2012. koja je postotno bila puno veca, 19,3%. Kombinirajuci zadrzavanje zarade u dionicama i doinvestiranje svake godine i koristeci cudo slozenog kamatnog racuna pokrenuo sam svoj stroj za novce gdje ti ne treba dvoznamenkasti rast za opipljive zarade. Zbog rasta portfelja znacaj doinvestiranja sada je opao, a iznos portfelja je nesto preko 10 puta veci od pocetnog ulaganja 2008., te ukupno gledano na svake tri kune bilo kada ulozene zaradio sam jos dvije.

ja opet moram o cudu slozenog kamatnog racuna, jer izgleda da bi moj mentalni sklop isto stalno vukao u linearnost kad se i ja cudim nad ovim. Dakle napravio sam u ovoj godini 13% rasta od porasta cijene dionica i dividende. Apsolutno u kunama potukao sam zarade iz 2012. i 2013. kada sam imao po 20-tak % i onu iz 2015. te sam blizu zarade u 2014. koja je u % bila 26,3%.



Poštovana Ivana, da danas imate 5 000 eura gotovine što biste kupili od dionica i koliko čega? 😀 hvala

– prvo bih vam preporučila 1-2g. virtualnog investiranja.
– u međuvremenu pročitajte barem desetak knjiga o investiranju.
– eure morate pretvoriti u kune.
– otvorite svoj brokerski račun, najbolje kod brokerske kuće koja će vam uzimati najmanju proviziju.

– ako nemate pojma o dionicama i sve ovo vam je komplicirano onda vam je najbolje kupiti indeksni fond u kojem su sve sastavnice Crobexa, to je malo neinteligentna investicija ali nosi siguran prinos kod rasta tržišta, lako ju je prodati, i najmanje su provizije za taj tip inv. fonda.

– ako želite samostalno kupovati kupujte ono što kupuju mirovinci, dok ne steknete znanje i iskustvo.

– i ono najvažnije, nemojte kupovati na preporuke s ovog foruma, jer velika većina reklamira svoje dionice kada su na najvećim cijenama.

– možda niste znali ali 70% malih investitora na kraju će pogubiti novce.
– to vam na prvu izgleda dosta čudno ali je tako.

– ali vrijedi rizikirati, disperzijom umanjujete rizik bankrota ali i zarade.
– ako su mogli moj prijatelj Splićo zvani "prognozer" i gospon Lopina zaraditi milijune na ovoj burzi onda zasigurno to možete i vi.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Hvala, ali ja vam ipak nsiam takav početnik! Čisto sam htio vaše mišljenje što kupujete ili biste kupili da imate višak likvidnsoti, ako ne želite podijeliti javno, u redu!!

Budite na oprezu i dobro je imati ,po meni, jaku “cash” poziciju.
Burze u Aziji i USA su već sada snažno “pale”!
Veče Europske burze su također u padu,a uvjeren sam da će slijedeći tjedan “slijediti” USA!
“Podizanje” kamatnih stopa “visi u zraku”

Ivana nisam ti ja napisao da kupiš HMST,nego da ide u prodaju(zasad ne),a za kupnju neke perspektivne dionice mislio sam na HUPZ

Neke dionice ce padati kao i Crobex uskoro,al neke ce i rasti. Vazno je znati pogoditi

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

@prognostik
znači samo kontra vas i vaših preporuka?
lp


Budite na oprezu i dobro je imati ,po meni, jaku "cash" poziciju.

– gospon Bisakov puno vam hvala što ste nas upozorili,
– moj prijatelj Splićo zvani “prognostik” to isto je predvidio 15 dana prije vas.

– jedan moj portfelj već uzastopno 10 radnih dana svaki dan na ATH, uz značajni rast.
– pa samo danas vam je Crobex u plusu +0.9%.

– I love this game.
Pozdrav svim kešolovcima ma gdje bili !!!


40 % sam u kešu i ne znam što kupit ???

– probajte pitati mog prijatelja Spliću zvanog “prognostik”, on jako dobro zna korištenjem znanstveno dokazanih metoda pogoditi koje dionice će rasti a koje će padati.

– I love this game.
Pozdrav !!

Sigurno necete kupovati Adris jer mora roknuti

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?


Sigurno necete kupovati Adris jer mora roknuti

Preporuke za kupnju.

ADRS-p-a.

– sada kad je malo pao idealna je prilika za kupnju.
– na ovoj dionici očekujem samo rast i rast.
– do 500kn to bi morali proći vrlo lako, kao kroz meki sir.
– za 2-3g. očekujem porast cijene do 1.000kn.
– a za svaku godinu vjernosti ovoj dionici biti ćemo nagrađeni s dividendom.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close