Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Turističke dionice.

– na žalost tih dionica u portfelju nemam, ali kroz dionice ADRS imam i taj turizam.
– bavim se turizmom pa mi nekako nije logićno ulaziti u istu branšu,
– držim se “disperzije rizika”, a sada je li ili nije to pametno tko će ga znati.

– turizam je stvarno i više nego dobar, evo i danas moj hotelčić pun Kineza, meni su oni jako dobri gosti, dobro sam se probila na to tržište dalekog istoka i s time produžila sezonu na 8mj., ma radila bih i cijelu godinu što se tiće gostiju ima ih, ali nije isplativo, male cijene, grijanje, previše posteljine, a i mora se malo odmoriti, pobrojiti lovu koja se je zaradila, ušminkati neke stvari za iduću sezonu.

– I love this game.
Pozdrav !

@ivana7
“sezonu na 8mj., ma radila bih i cijelu godinu što se tiće gostiju ima ih, ali nije isplativo, male cijene, grijanje, previše posteljine, a i mora se malo odmoriti”

Posteljinu donosim, vruce mi je od pelina ne trebam grijanje, struju i vodu ne koristim osim more… How much??? troskovi su Vam 0kn!

Ivana nikad nije kasno za turiste pogotovo za perspektivne dionice ,a i HMST ide sad u prodaju,možda još jedna šansa



Za sada od svih izvješća koja su izašla, impresionirala su me samo 2:

MEDIKA i JANAF.
Medika sa ovakvim fundamentima i ako se nastavi trgovati kao zadnja 2 dana mogla bi postati NSOTB .
lp

Mala škola investiranja, nije toliko bitno što piše, već ..
U tri mjeseca na Mediki se moglo zaraditi ( kapitalna dobit + dividenda ) nešto malo preko 19 %.
I prometi su se povećali.
Stvano je postala NSOTB.
Nije loše, na godišnjoj razini to bi bilo koliko .. 80 % skoro ? Ne ide mi matematika od ovoliko sunca i soli.. 🙂

lp
[/quote]

Mala škola investiranja.
Nije bitno što piše, već ..

Medika NSOTB definitivno !
U mjesec dva, preko 20 % rast + dividendni prinos ca. 20 % kako kome.

Samo moram priznati da me iznenadio ovakav strelovit rast. Ko raketa Elona Muska .

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Samo moram priznati da me iznenadio ovakav strelovit rast. Ko raketa Elona Muska .

– dragi moji kešolovci je li i vas iznenadio ovakav strelovit rast ???
– dionice rastu, Crobek raste, a vi ko i moj prijatelj Splićo zvani “prognozer” u kešu.
– jednog dana će ovo malo pasti, biti će nekih manjih korekcija, evo danas ADPL, ali neće to na 100 kn.

– e sada što kupiti ???
– kako biti u ovome rastu, a ne gledati rast bez dionica ???
– ima tu puno pitanja, np. što kupiti ???
– što će najviše rasti ???

– ovaj put sam vam na vrijeme napisala “zaradite i vi”.
– vidim po ocijenama kojima me kitite kako većina nije u dionicama.

– I love this game.
Pozdrav !

Poštovana Ivana, da dns imate 5 000 eura gotovine što biste kupili od dionica i koliko čega? 😀 hvala

Adris … kao nitko ništa ne zna ….
ZVZD …. kao nitko ništa ne zna …
MDKA … kao nitko ništa ne zna …
LEDO … kao nitko ništa ne zna …

Sve liči na nekakva insajderska ne daj Bože trgovanja …

Sva sreća pa sam se pozicionirao na vrijeme u tim dionicama temeljem vlastite analize, excellica sve bolja i bolja.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Od svih navedenih najocitiji je Adris!Prebacio 90% portfelja unutra a mislim da cu i ostatak. Ostalo jos 10-tak Zvijezde-tu mi se sve cini kao klasicno pumpanje na malom prometu.Moram da priznam-mozda se i varam!!

[color=blue][u][b]" pessimus dux Croatorum "[/b][/u][/color]


Poštovana Ivana, da danas imate 5 000 eura gotovine što biste kupili od dionica i koliko čega? 😀 hvala

– prvo bih vam preporučila 1-2g. virtualnog investiranja.
– u međuvremenu pročitajte barem desetak knjiga o investiranju.
– eure morate pretvoriti u kune.
– otvorite svoj brokerski račun, najbolje kod brokerske kuće koja će vam uzimati najmanju proviziju.

– ako nemate pojma o dionicama i sve ovo vam je komplicirano onda vam je najbolje kupiti indeksni fond u kojem su sve sastavnice Crobexa, to je malo neinteligentna investicija ali nosi siguran prinos kod rasta tržišta, lako ju je prodati, i najmanje su provizije za taj tip inv. fonda.

– ako želite samostalno kupovati kupujte ono što kupuju mirovinci, dok ne steknete znanje i iskustvo.

– i ono najvažnije, nemojte kupovati na preporuke s ovog foruma, jer velika većina reklamira svoje dionice kada su na najvećim cijenama.

– možda niste znali ali 70% malih investitora na kraju će pogubiti novce.
– to vam na prvu izgleda dosta čudno ali je tako.

– ali vrijedi rizikirati, disperzijom umanjujete rizik bankrota ali i zarade.
– ako su mogli moj prijatelj Splićo zvani “prognozer” i gospon Lopina zaraditi milijune na ovoj burzi onda zasigurno to možete i vi.

– I love this game.
Pozdrav !



Poštovana Ivana, da danas imate 5 000 eura gotovine što biste kupili od dionica i koliko čega? 😀 hvala

– prvo bih vam preporučila 1-2g. virtualnog investiranja.
– u međuvremenu pročitajte barem desetak knjiga o investiranju.
– eure morate pretvoriti u kune.
– otvorite svoj brokerski račun, najbolje kod brokerske kuće koja će vam uzimati najmanju proviziju.

– ako nemate pojma o dionicama i sve ovo vam je komplicirano onda vam je najbolje kupiti indeksni fond u kojem su sve sastavnice Crobexa, to je malo neinteligentna investicija ali nosi siguran prinos kod rasta tržišta, lako ju je prodati, i najmanje su provizije za taj tip inv. fonda.

– ako želite samostalno kupovati kupujte ono što kupuju mirovinci, dok ne steknete znanje i iskustvo.

– i ono najvažnije, nemojte kupovati na preporuke s ovog foruma, jer velika većina reklamira svoje dionice kada su na najvećim cijenama.

– možda niste znali ali 70% malih investitora na kraju će pogubiti novce.
– to vam na prvu izgleda dosta čudno ali je tako.

– ali vrijedi rizikirati, disperzijom umanjujete rizik bankrota ali i zarade.
– ako su mogli moj prijatelj Splićo zvani "prognozer" i gospon Lopina zaraditi milijune na ovoj burzi onda zasigurno to možete i vi.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
Od svega sto si navela,najbolje su knjige .

Najsigurnije znak za blagostanje neke zemlje jeste porast broja njenog stanovništva.

Sta vrijede knjige na ovako neefikasnom trzistu? Tu vijesti iz kompanije i poslovanje nema nikakvog utjecaja na cijenu dionice

@seRija:upravo zbog toga sto ne čitamo i od burze smo napravila kladionicu .
Dovoljno da čitaš ovdje na forum sta se sve piše,pa to uopće ne prilici jednom investitor .

Najsigurnije znak za blagostanje neke zemlje jeste porast broja njenog stanovništva.

New Report

Close