Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Rast?! Koje to dionice rastu? Ne mislim na 1, 2 % nego ozbiljan rast u dvoznamenkastim postocima.

Da, rast! Kojih dionica? Onih koje imam u portfelju koji sam izlozio puno puta ovdje ili na razotkrivamo portfelje. Ja mislim da je 1% ozbiljan rast. Rast od 1% u mom portfelju, svaki tjedan kroz srpanj i kolovoz je meni izvrsno. Prosli petak sam dosao do 10% godisnje, sinoc je bilo 11%. Nista drugo ne trazim od svog portfelja vec da 10-15 tjedana godisnje raste po jedan posto tjedno, ostatka godine neka sara s zbrojem u pozitivnoj nuli.

odlicno kolega Drevil, ne razumijem ljude koji samo sanjaju o rastu od 100 posto, ako gledamo pravilo 72 godisnji rast portfelja od 10 ,15, 20 % nam daje povrat na ulaganje za 7,2 , 4,8 ili 3,6 godina .

lijepo je zaraditi 50-100 posto ali to uspijevaju rijetki ( na forumima vecina )

naravno ako neko ima u dionicama 5000 kuna onda njemu rast od 10 posto ne znaci puno i tezi da svoj novac udvostruci cim prije ,a samim time i vise riskira, sta obicno vodi u gubitak 🙁

do sada u plusu za ovu godinu nekih 15,5 %

Belje +9% u 2 dana
Vpik +8% u 1 dan
Hdel +20%
Bas fino

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?


Rast?! Koje to dionice rastu? Ne mislim na 1, 2 % nego ozbiljan rast u dvoznamenkastim postocima.

Rast.

– ne znam zašto, ali doslovno sve raste.
– ako već ne želite na burzi zaraditi za jedan lijepi autić s sitnom lovom možete zaraditi za jedan lijepi bicikl.
– ovo je prilika iskoriste ju, i moj neuki prijatelj Splićo ovih dana zarađuje lijepu lovu na burzi.

– I love this game.
Pozdrav !

Proslo je osam godina od dna i sto mislite, gdje smo u ciklusu trzista dionica na zse? Ja bih rekao negdje izmedju u donjem nizu hope relief optimism, u svakom slucaju ispred nas je jos dobar dio uzlaznog ciklusa do euforije, ali on ne mora biti proporcionalan tj. toliko spor koliko je bio ovaj dio do sada. Ekonomija tek sad pokazuje znakove oporavka, u javnom mijenju za sada nikakvo obracanje paznje na dionice, a kamo li da bi prosjecan covjek bio opsjednut dionicama i dionickim fondovima kao 2007.-2009. Fazu ciklusa mozete iscitati i po detaljima, npr. knjizarama, dva otoka u sredini knjizare profila gdje ja odlazim bila su 2008. puna knjiga o burzi i biznisu, uskoro su ih zamijenile laka beletristika i koliko se sjecam hobiji pa prvo na jednom pa na drugom konacno knjige iz samopomoci koje stoje sve do danas, jedna s pristojnom psihologijom, druga s pisanijama alternativnih nadristrucnjaka. Na prvoj su se usvercale pa sam uboo neke pristojne knjige npr. kahnemanov misliti brzo i sporo.

@drevil
Thinking Fast And Slow – odlična knjiga, za preporučiti.

Kolega drevil evo i sam sam kupio tu knjigu prošli mjesec i moram priznat da sam prvih 100stranica morao pročitati sa razumijevanjem dva puta da bi shvatio srž…daljnje čitanje je puno lakše kad uđeš u ritam…ugodno čitanje sa razumijevanjem vam želim kolega.

Evo da se pohvalim, prinos u ovoj godini +32%.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

Iduci pick je HT jer je vrijeme i da kolegica Ivana nesto zaradi. Ostatak Crobexa lagani pad

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

Kolega drevil,slažem se da smo daleko od euforije. Tržište se budi a bome i likvidnost nadolazi. Za par mjeseci mozemo ocekivati milijunske transakcije a znamo kakvi baloni iza nastaju

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

Sto se tice novih radnih mjesta ocekujem da se kolegica Ivana uskoro vrati metli i jer je to ono sto radi najbolje.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

Jesam lipo rekao da ce INGRA i LKPC dolje

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

New Report

Close