Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kako ide? Moj portfelj gura prema ovogodisnjih 10%, rjesio se lkpc, dovrsavam ulaz u hbrl i jnaf, poceo ulaziti u ckml (tocnije, na moju sramotu to je povratak u ckml). Prva godina da u rastu ne gazim crobex vec smo u proporcionalnom plesnom paru – koliko on tolko ja, to mi nije drago. Sve se nesto zamagljuje, da moram izdvojiti od svojih 18 dionica pola koje su bolje od ostalih bio bih dosta neodlucan.

Evo mene na 10,0%, mislio sam uz malo srece i nastavka trenda da cu to dostici drugi tjedan, a petkom standardni ispuh, ali danas iznenadjenje. Lani sam do jeseni bio uhvatio 20-tak posto, pa 1/3 pogubio ispuhom do nove godine i napravio godisnjih 13%. S druge strane sada vagani P/E jos uvijek mora narasti 20-25% da bi uhvatio lanjski jesenji vrh kad je bio na 15 sto me je tada i zabrinulo. Ocito je poslovanje poduzeca koje imam sve uspjesnije, tim prije sto je osnovica od koje sam krenuo ove godine visa dosta od lanjske, pa sam u apsolutnim iznosima sada dosta pobjegao lanjskom vrhu. Jos treba dodati da ocekujem da ce se vagani P/E jos popraviti s q3 fi.

Ima li koga? Okrenuli velike novce pa ih trosite na ljetovanju? Ja sam vec zaboravio svoj godisnji. Barem se zeleni u portfelju, vec tjednima, polako ali sigurno rast skoro svaki dan. Sada me zanima: do kada ce ovaj rast? Nemam ovdje tablice, mislim da je lani rano okrenulo. Koliko ce fi q3 pokriti rast cijena, a koliko ce one ici na stetu tj. u smanjenje potcjenjenosti portfelja.

Rast?! Koje to dionice rastu? Ne mislim na 1, 2 % nego ozbiljan rast u dvoznamenkastim postocima.

Rast će samo pojedine dionice kolega, a ne sve.
Na većini dionica očekujem pad do daljnjega,
izuzetak su Belje, Hidra, Vupik, HT, LKPC,…

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?


Na većini dionica očekujem pad do daljnjega,
izuzetak su Belje, Hidra, Vupik, HT, LKPC,…

– na većini dionica ne očekujem pad do daljnjeg,
– izuzetak su Belje, Hidra, Vupik, LKPC …

– I love this game.
Pozdrav !


Rast će samo pojedine dionice kolega, a ne sve.

– zaradit će samo pojedini investitori kolega, a ne svi.

– I love this game.
Pozdrav !


Rast?! Koje to dionice rastu?

– np. ADRS-P.

– I love this game.
Pozdrav !


Rast?! Koje to dionice rastu? Ne mislim na 1, 2 % nego ozbiljan rast u dvoznamenkastim postocima.

Niste odredili period ali ako uzmemo 90 dana…

BD62 sa 21 na 30 ( 40%)
PTKM sa 13 na 19 (50%)
IPKK sa 57 na 90 ( 57%)

Naravno sve to može sutra bit i ispod pocetnih vrijednosti..ali kolega dalo se zaradit..

Pozdrav

svi smo mi Crobex


Ne mislim na 1, 2 % nego ozbiljan rast u dvoznamenkastim postocima.

– od ozbiljnih investitora na ovoj temi vam pišu moj prijatelj Splićo i gospon Lopina.
– jedino su oni u sposobni skinuti taj tvz. troznamenkasti rast u postocima.

– I love this game.
Pozdrav !


Niste odredili period ali ako uzmemo 90 dana…
PTKM sa 13 na 19 (50%)

– evo ja pratim jedan forum i virtualno investiram.
– na toj PTKM sam pogubila 1.500.000%.
– e sada će mi nadobudni matematičari priopćiti kako gubitak ne može biti preko 100%.

– a vi ste zaradili 50%.
– sve je relativno i zemlja nije ravna ploča.

– I love this game.
Pozdrav !



Na većini dionica očekujem pad do daljnjega,
izuzetak su Belje, Hidra, Vupik, HT, LKPC,…

– na većini dionica ne očekujem pad do daljnjeg,
– izuzetak su Belje, Hidra, Vupik, LKPC …

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
hvala što ste uhvatili malo vremena, od tih svojih gostiju u hotelu, da nas malo usmjerite, tržište je dezorjentirano, ali ove koje ste naveli sigurno neće gore, 2ruske i 2 Ivičine



Niste odredili period ali ako uzmemo 90 dana…
PTKM sa 13 na 19 (50%)

– evo ja pratim jedan forum i virtualno investiram.
– na toj PTKM sam pogubila 1.500.000%.
– e sada će mi nadobudni matematičari priopćiti kako gubitak ne može biti preko 100%.

– a vi ste zaradili 50%.
– sve je relativno i zemlja nije ravna ploča.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
e, nije Petrica za svakoga, tu zarađuju samo skijaši i ljubitelji nekretnina, te malo sindikalci, onako usput, jer sve mirno i staloženo prate dugi niz godina

New Report

Close