Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Unio brojke fi prvog polugodista za preko 50 poduzeca koje u ovom casu pratim, par preostalih koje nisam unio a pratim mislim da nece poremetiti vrh. Magicna formula daje van slijedecih dvadeset BB poduzeca od kojih imam 14:
PODR-R-A
CKML-R-A
JMNC-R-A
ZVZD-R-A
LEDO-R-A
KOEI-R-A
SAPN-R-A
HUPZ-R-A
ADPL-R-A
AUHR-R-A
JNAF-R-A
ATGR-R-A
KOES-R-A
TUHO-R-A
RIVP-R-A
ILRA-R-A
PLAG-R-A
MDKA-R-A
HBRL-R-A
KODT-P-A
Mojih preostalih 3 (sada imam 17 dionica) slozilo se medju iducih pet mjesta tj. 21. do 25. mjesto.
vagani P/E portfelja jos na podcjenjenih 12,3, a vagani EV/EBITDA portfelja na isto dobrih 7,5.

pa doktore, pretpostavljam da ti je ovo core business? ili imaš vremena za baviti se još čime sa strane? 🙂


Unio brojke fi prvog polugodista za preko 50 poduzeca koje u ovom casu pratim, par preostalih koje nisam unio a pratim mislim da nece poremetiti vrh. Magicna formula daje van slijedecih dvadeset BB poduzeca od kojih imam 14:
PODR-R-A
CKML-R-A
JMNC-R-A
ZVZD-R-A
LEDO-R-A
KOEI-R-A
SAPN-R-A
HUPZ-R-A
ADPL-R-A
AUHR-R-A
JNAF-R-A
ATGR-R-A
KOES-R-A
TUHO-R-A
RIVP-R-A
ILRA-R-A
PLAG-R-A
MDKA-R-A
HBRL-R-A
KODT-P-A
Mojih preostalih 3 (sada imam 17 dionica) slozilo se medju iducih pet mjesta tj. 21. do 25. mjesto.
vagani P/E portfelja jos na podcjenjenih 12,3, a vagani EV/EBITDA portfelja na isto dobrih 7,5.

A random walk down Wall Street...

JMNC-R-A
Pogledati na MojeDionice zadnjih 5g.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.


pa doktore, pretpostavljam da ti je ovo core business? ili imaš vremena za baviti se još čime sa strane? 🙂


Unio brojke fi prvog polugodista za preko 50 poduzeca koje u ovom casu pratim, par preostalih koje nisam unio a pratim mislim da nece poremetiti vrh. Magicna formula daje van slijedecih dvadeset BB poduzeca od kojih imam 14:
PODR-R-A
CKML-R-A
JMNC-R-A
ZVZD-R-A
LEDO-R-A
KOEI-R-A
SAPN-R-A
HUPZ-R-A
ADPL-R-A
AUHR-R-A
JNAF-R-A
ATGR-R-A
KOES-R-A
TUHO-R-A
RIVP-R-A
ILRA-R-A
PLAG-R-A
MDKA-R-A
HBRL-R-A
KODT-P-A
Mojih preostalih 3 (sada imam 17 dionica) slozilo se medju iducih pet mjesta tj. 21. do 25. mjesto.
vagani P/E portfelja jos na podcjenjenih 12,3, a vagani EV/EBITDA portfelja na isto dobrih 7,5.


[/quote]

ne, ovo mi je jedan od hobija koje imam za navecer i vikend:)


Magicna formula daje van slijedecih dvadeset BB poduzeca

Pitanje.

– je li redosljed ovih 20 dionica slučajan ili su najboljih 5: PODR, CKLM, JMNC, ZVZD, LEDO ???

– I love this game.
Pozdrav !



Magicna formula daje van slijedecih dvadeset BB poduzeca

Pitanje.

– je li redosljed ovih 20 dionica slučajan ili su najboljih 5: PODR, CKLM, JMNC, ZVZD, LEDO ???

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
Rangirane su, to bi bilo “najboljih” 5 nakon ovih fi za podatke ttm prema varijablama koje stavljam u kuharski recept. vidio sam da polozaj sara od fi do fi ali tko je u 20 uglavnom ostaje u 20 ili na kratko ispadne malo ispod. Na zalost za magicnu ne radim history nego novo stanje prebrise staro. Bilo bi zanimljivo vidjeti prvih dvadeset sto su napravili s cijenom dionica nakon pola godine ili godinu dana i gdje su rangirane po formuli nakon tog vremena.



Lagana bedara, zadnji vikend godisnjeg, kad ce ta penzija.

– možda tu penziju već imate ali toga niste svjesni.
– sve ovisi o tome koliko trebate ili želite novaca.

– np. portfelj 10.000.000 kn, dividendni prinos, ja sam računala za svoj za iduću godinu, odbila porez i prirez te mi neto dođe 4.53% (a nadam se i većem postotku).
– na 10.000.000 kn, 4.53% = 453.000 kn : 12 = 37.750 kn.
– to bi bila neka mirovina od 37.750 kn mjesećno.
-besplatnu zdravstvenu zaštitu ostvarujete preko burze za zapošljavanje.
– a kako nemate tvz. mjesećnu plaću od poslodavca imate pravo na pučku kuhinju.
– i oblačiti se možete preko Caritasa.

– znam sada će te reći kako vas zahebavam jer odakle vama 10.000.000 kn.
– vrlo lako, probajte zamisliti veličinu vašeg prtfelja, sve ste uložili u KORF po cijeni od 22 kn.

– jesm li u pravu, s porastom cijene KORF na današnju cijenu (RIVP), bili bi ste i preko 10.000.000 kn.

– e sada jedino što je potrebno to bi bilo pronaći na našoj burzi novi KORF koji će porasti preko 1.000%.

– jedino na što morate paziti na tom putu porasta od preko 1.000% je bankrot.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
kako ide prodaja onih vaših 1000 SM86, to bi bilo po toj formuli, samo da ga nisu izbacili iz trgovanja, rizik uvijek postoji, da nije njega 10mil.je vrlo lako napraviti


Unio brojke fi prvog polugodista za preko 50 poduzeca koje u ovom casu pratim, par preostalih koje nisam unio a pratim mislim da nece poremetiti vrh. Magicna formula daje van slijedecih dvadeset BB poduzeca od kojih imam 14:
PODR-R-A
CKML-R-A
JMNC-R-A
ZVZD-R-A
LEDO-R-A
KOEI-R-A
SAPN-R-A
HUPZ-R-A
ADPL-R-A
AUHR-R-A
JNAF-R-A
ATGR-R-A
KOES-R-A
TUHO-R-A
RIVP-R-A
ILRA-R-A
PLAG-R-A
MDKA-R-A
HBRL-R-A
KODT-P-A
Mojih preostalih 3 (sada imam 17 dionica) slozilo se medju iducih pet mjesta tj. 21. do 25. mjesto.
vagani P/E portfelja jos na podcjenjenih 12,3, a vagani EV/EBITDA portfelja na isto dobrih 7,5.

🙂
Nešto nije u redu sa tablicom.
Ili bolje rečeno, dobra je tablica jer očito donosi rezultete, ali ima puno prostora za napredak. Naime, nema ti i dalje Adrisa kao i prošle godine kada smo raspravljali. Meni je moja rekla da Adris bude najzastupljeniji u mom portfelju još od tamo 340-350 kuna povlašteni i tako je bilo i ostalo do danas. U međuvremenu, manje od godinu dana je prošlo, prinos sa dividendom je koliko .. ca 36 % … znači trebaš malo dotjerati tablicu i ja to radim već godinama … :).. možda neke parametre ne uzimaš u obzir ..?
Da će biti savršeno nikada neće, ali treba tome težiti .. 🙂

pozdrav

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

:

sve u svemu, bear market je poceo.



@plavi

odlicno,glavu u pijesak i pravi se pametan, na ignore od ove poruke, ti ces meni objasnjavati financije, odluke fed-a i utjecaj na realnu ekonomiju? lol, samo jos cekam ivanu da nesto pametno kaze po toj temi.
pogledaj sta su goldman, jp i morgan izbacili kao report kakav ce utjecaj biti dizanja kamatnih stopa i za 0.25 na rast GDP-a, pa onda drzi predavanje, slijedeci put prvo reci hop, pa skoci.

fed je dva puta digao kamatnu stopu u trenutku kada je ekonomija usporavala , prvi put 1930 sto je dovelo do velike depresije, drugi put 1970-ih, sto je isto slavno zavrsilo za realnu ekonomiju i burzu, i da demantralo te trziste prije objave spx je bio 2060, sada su futuresi na 2020.

ne znam sta meni treba da na ovom topicu vodim diskusiju, poz i uzivajte svi skupa.

Neću vaditi svoje postove jer sam bio možda malo pre neugodan, uglavnom imali smo suprotna mišljenja, koliko vidim i tržišta su opravdala moja očekivanja DOW od 18.12. + ca. 4 % ..

Ukupno 2:0 za mene .. malo mi dosadno, pa .. 🙂

Kakva su očekivanja za dalje, da li se još uvijek očekuje bear market, pratimo li i dalje situaciju, što kaže tehnička možda da inverter baci koji graf, ili se ne zamaramo više sa ovom raspravom?

lp
[/quote]

Mala škola znanja.. nije toliko bitno što piše nego tko piše .. više manje..
Evo da vidimo kako stojimo, još jednom .. dečki jel još čekamo bear market ? Wisgaj?
Koliko je dow? Bio je 17128 a danas je 18297. Je li počeo bear market .. nije , kada počinje, što se događa, pa kamate su porasle ? 🙂

Je li ima inverter koji grafić, dečki jel još čekate bear market ili surfate i zarađujete milijune ?

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Za sada od svih izvješća koja su izašla, impresionirala su me samo 2:

MEDIKA i JANAF.
Medika sa ovakvim fundamentima i ako se nastavi trgovati kao zadnja 2 dana mogla bi postati NSOTB .
lp

Mala škola investiranja, nije toliko bitno što piše, već ..
U tri mjeseca na Mediki se moglo zaraditi ( kapitalna dobit + dividenda ) nešto malo preko 19 %.
I prometi su se povećali.
Stvano je postala NSOTB.
Nije loše, na godišnjoj razini to bi bilo koliko .. 80 % skoro ? Ne ide mi matematika od ovoliko sunca i soli.. 🙂

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


:

sve u svemu, bear market je poceo.



@plavi

odlicno,glavu u pijesak i pravi se pametan, na ignore od ove poruke, ti ces meni objasnjavati financije, odluke fed-a i utjecaj na realnu ekonomiju? lol, samo jos cekam ivanu da nesto pametno kaze po toj temi.
pogledaj sta su goldman, jp i morgan izbacili kao report kakav ce utjecaj biti dizanja kamatnih stopa i za 0.25 na rast GDP-a, pa onda drzi predavanje, slijedeci put prvo reci hop, pa skoci.

fed je dva puta digao kamatnu stopu u trenutku kada je ekonomija usporavala , prvi put 1930 sto je dovelo do velike depresije, drugi put 1970-ih, sto je isto slavno zavrsilo za realnu ekonomiju i burzu, i da demantralo te trziste prije objave spx je bio 2060, sada su futuresi na 2020.

ne znam sta meni treba da na ovom topicu vodim diskusiju, poz i uzivajte svi skupa.

Neću vaditi svoje postove jer sam bio možda malo pre neugodan, uglavnom imali smo suprotna mišljenja, koliko vidim i tržišta su opravdala moja očekivanja DOW od 18.12. + ca. 4 % ..

Ukupno 2:0 za mene .. malo mi dosadno, pa .. 🙂

Kakva su očekivanja za dalje, da li se još uvijek očekuje bear market, pratimo li i dalje situaciju, što kaže tehnička možda da inverter baci koji graf, ili se ne zamaramo više sa ovom raspravom?

lp
[/quote]

Mala škola znanja.. nije toliko bitno što piše nego tko piše .. više manje..
Evo da vidimo kako stojimo, još jednom .. dečki jel još čekamo bear market ? Wisgaj?
Koliko je dow? Bio je 17128 a danas je 18297. Je li počeo bear market .. nije , kada počinje, što se događa, pa kamate su porasle ? 🙂

Je li ima inverter koji grafić, dečki jel još čekate bear market ili surfate i zarađujete milijune ?

lp
[/quote]
He heeeeee…. Ubio ih pesimizam. Al ih to ne obeshrabruje da nastave zestoko dalje. A sto je najbolje, jedan dan ce biti u pravu! 🙂 A to sto godinama nisu… U tom trenu nece biti vazno. 😀

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

potpuno točno. i pokvareni sat dvaput dnevno pokazuje točno vrijeme!

New Report

Close