Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Lagana bedara, zadnji vikend godisnjeg, kad ce ta penzija.

– možda tu penziju već imate ali toga niste svjesni.
– sve ovisi o tome koliko trebate ili želite novaca.
– np. portfelj 10.000.000 kn, dividendni prinos, ja sam računala za svoj za iduću godinu, odbila porez i prirez te mi neto dođe 4.53% (a nadam se i većem postotku).
– na 10.000.000 kn, 4.53% = 453.000 kn : 12 = 37.750 kn.
– to bi bila neka mirovina od 37.750 kn mjesećno.
-besplatnu zdravstvenu zaštitu ostvarujete preko burze za zapošljavanje.
– a kako nemate tvz. mjesećnu plaću od poslodavca imate pravo na pučku kuhinju.
– i oblačiti se možete preko Caritasa.
– znam sada će te reći kako vas zahebavam jer odakle vama 10.000.000 kn.
– vrlo lako, probajte zamisliti veličinu vašeg prtfelja, sve ste uložili u KORF po cijeni od 22 kn.
– jesm li u pravu, s porastom cijene KORF na današnju cijenu (RIVP), bili bi ste i preko 10.000.000 kn.
– e sada jedino što je potrebno to bi bilo pronaći na našoj burzi novi KORF koji će porasti preko 1.000%.
– jedino na što morate paziti na tom putu porasta od preko 1.000% je bankrot.
– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Hvala, ovo je mozda poucno za ljude koji misle da zive u linearnom svijetu, ja znam da me okruzuju potencije. nazalost, sansa da netko od nas pogodi buduci korf je beskrajno manja od toga da spali te pare u pogresnim ulaganjima. Ja idem pomalo i sigurno i buduci korf ako ga nekim cudom bude u mom portfelju biti ce zastupljen samo sa 7-8%, sto znaci da njegovo udesetostrucenje portfelj nece ni udvostruciti. Srecom moj fym je 2,5 Mkn u sadasnjoj vrijednosti novca jer sam skroman pa je to lakse dostizno. Ironicno, pristojna je vjerojatnost ako sve bude u redu da cu imati fym ali taman kad ispunim uvjete za penziju, ne prije.

Sve se to dragi moji zaista i desilo u pravom životu. Neki puta nas od ideala dijeli amo intuicija (naravno na temelju svih činjenica i matematike), ali ima i catch, kada joj vjerovati ali…..Naročito je problem ako se to desi nekoliko puta, pa tek onda treba ostati na zemlji. Vjerujte u sebe i postupajte upravo u skladu sa svojim ulagačkim habitusom.
Žel Vam svu ulagačku sreću ZSE-a i dugo toplo ljeto.
Lagana bedara, zadnji vikend godisnjeg, kad ce ta penzija.
[/quote]
– možda tu penziju već imate ali toga niste svjesni.
– sve ovisi o tome koliko trebate ili želite novaca.
– np. portfelj 10.000.000 kn, dividendni prinos, ja sam računala za svoj za iduću godinu, odbila porez i prirez te mi neto dođe 4.53% (a nadam se i većem postotku).
– na 10.000.000 kn, 4.53% = 453.000 kn : 12 = 37.750 kn.
– to bi bila neka mirovina od 37.750 kn mjesećno.
-besplatnu zdravstvenu zaštitu ostvarujete preko burze za zapošljavanje.
– a kako nemate tvz. mjesećnu plaću od poslodavca imate pravo na pučku kuhinju.
– i oblačiti se možete preko Caritasa.
– znam sada će te reći kako vas zahebavam jer odakle vama 10.000.000 kn.
– vrlo lako, probajte zamisliti veličinu vašeg prtfelja, sve ste uložili u KORF po cijeni od 22 kn.
– jesm li u pravu, s porastom cijene KORF na današnju cijenu (RIVP), bili bi ste i preko 10.000.000 kn.
– e sada jedino što je potrebno to bi bilo pronaći na našoj burzi novi KORF koji će porasti preko 1.000%.
– jedino na što morate paziti na tom putu porasta od preko 1.000% je bankrot.
– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Hvala, ovo je mozda poucno za ljude koji misle da zive u linearnom svijetu, ja znam da me okruzuju potencije. nazalost, sansa da netko od nas pogodi buduci korf je beskrajno manja od toga da spali te pare u pogresnim ulaganjima. Ja idem pomalo i sigurno i buduci korf ako ga nekim cudom bude u mom portfelju biti ce zastupljen samo sa 7-8%, sto znaci da njegovo udesetostrucenje portfelj nece ni udvostruciti. Srecom moj fym je 2,5 Mkn u sadasnjoj vrijednosti novca jer sam skroman pa je to lakse dostizno. Ironicno, pristojna je vjerojatnost ako sve bude u redu da cu imati fym ali taman kad ispunim uvjete za penziju, ne prije.
[/quote]

Veliki pozdrav glavnom kreativcu foruma Woodironu, My Moonu, ali ne manji Bubimiru. AJMO PROMATRAT 😀😎✌🤘🤙🖐👌👍🤚👋👋




Lagana bedara, zadnji vikend godisnjeg, kad ce ta penzija.

– možda tu penziju već imate ali toga niste svjesni.
– sve ovisi o tome koliko trebate ili želite novaca.
– np. portfelj 10.000.000 kn, dividendni prinos, ja sam računala za svoj za iduću godinu, odbila porez i prirez te mi neto dođe 4.53% (a nadam se i većem postotku).
– na 10.000.000 kn, 4.53% = 453.000 kn : 12 = 37.750 kn.
– to bi bila neka mirovina od 37.750 kn mjesećno.
-besplatnu zdravstvenu zaštitu ostvarujete preko burze za zapošljavanje.
– a kako nemate tvz. mjesećnu plaću od poslodavca imate pravo na pučku kuhinju.
– i oblačiti se možete preko Caritasa.
– znam sada će te reći kako vas zahebavam jer odakle vama 10.000.000 kn.
– vrlo lako, probajte zamisliti veličinu vašeg prtfelja, sve ste uložili u KORF po cijeni od 22 kn.
– jesm li u pravu, s porastom cijene KORF na današnju cijenu (RIVP), bili bi ste i preko 10.000.000 kn.
– e sada jedino što je potrebno to bi bilo pronaći na našoj burzi novi KORF koji će porasti preko 1.000%.
– jedino na što morate paziti na tom putu porasta od preko 1.000% je bankrot.
– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Hvala, ovo je mozda poucno za ljude koji misle da zive u linearnom svijetu, ja znam da me okruzuju potencije. nazalost, sansa da netko od nas pogodi buduci korf je beskrajno manja od toga da spali te pare u pogresnim ulaganjima. Ja idem pomalo i sigurno i buduci korf ako ga nekim cudom bude u mom portfelju biti ce zastupljen samo sa 7-8%, sto znaci da njegovo udesetostrucenje portfelj nece ni udvostruciti. Srecom moj fym je 2,5 Mkn u sadasnjoj vrijednosti novca jer sam skroman pa je to lakse dostizno. Ironicno, pristojna je vjerojatnost ako sve bude u redu da cu imati fym ali taman kad ispunim uvjete za penziju, ne prije.
[/quote]

Zasto sve u hrvatske dividendne dionice i to jos za penziju?
Zar nije bolje cekat vani korekciju pa stavit nesto i u strane?
Zasto ne bar 10-30 % portfelja u strane obveznicke fondove?
2,5 Mkn je po Ivaninoj racunici 11 000 kn mjesecno sto je dovoljno za pristojan zivot pod uvjetom da niste podstanar u Zagrebu, Splitu ili Dubrovniku, u tom slucaju vise od trecine vam ode na stan i rezije.
Donedavno sam razmisljao o ulaganju u Tursko trziste posto je uz Slovacko i Austrijsko jedno od najeftinijih u svjetu a mislim da ima dobar potencjal. Preko noci sam se predomislio a i sami znate zasto. Odatle i svi moji gornji upiti. Koliko je sigurno imati penziju u CRO dividendnim dionicama, s obzirom da prinos od 4,53% i nije neka prilika. Na zadnjoj korekciji DAX-a ste mogli uhvatiti njihove dividendne sa puno vecim prinosima i manjim rizikom. Na kraju bez obzira koliko su cjene nekretnina napucane kod nas, neke ce vam dat mnogo veci prinos od 4,53, zasto onda bar ne diverzificirat pa stavit jedan dio u nekretninu. Razmislite sta bi se moglo desit sa cjenama dionica i sa dividendom (extra profitom) da Zivi zid, Radnicka fronta, Franak, Blokirani ili Komadina pobjede na izborima?

jure555 dobro pitanje i dobro razmisljanje. Zbog straha da nam drzava bankrotira i da ide u sve losijem i losijem smjeru sam ja i prestao ulagati u dionice u RH iako ima ovdje stvarno jako dobrih kompanija ali vani su mogucnosti za ulaganje skoro beskonacne i disperzija je neusporedibo kvalitetnija.

Trenutno imam dionice jedne Danske kompanije i jedne iz SAD-a i osjecam se puno sigurnije. 20-ak % portfelja mi je u gotovini i s tim čekam neku korekciju vani cime ce se opet otvoriti jako dobre prilike za dugorocnu poziciju.

Best buy je Društvo prijatelja dubrovačkih zidina. Milion posjetitelja godišnje, cijena karte od sljedeće godine 150 kn. Kad će IPO?

使用を信頼し、あなた自身の能力の


Ja sam ove godine dejtrejdanjem na +20% .

– ja sam ove godine bez dejtrejdanja cca +17%,
– može se provjeriti na Mojedionice, Najportfelj, na cca stopedesetinekom mjestu.

– morate znati kako je +17% više nego +20% s dejtrejdanjem jer na to morate platiti harač odnosno porez i prirez, pa hranite vi uhljebe kad uživate u tome.

– I love this game.
Pozdrav !


kad dođe obračun poreza početkom sljedeće godine, neće biti lako uplatiti odjednom sav porez…

– a to je lako rješivo uzmete brzi kredit, moja preporuka je i dalje, nemojte uzimati kredit u švicarcima.

– a možete prodati i dionice, ja uvijek čekam na jeftinoj kupnji.
– u budućnosti će taj dan naplate poreza i prireza biti zanimljiv jer ako vas bude dosta s velikom dobiti, sva lova u dionicama, biti će jeftinih dionica.

– I love this game,
Pozdrav !

Ne razumijem ideju da je bolje placati porez Nputa odmah od toga da se porez placa jednom na kraju godine. Kad prodas dionice s plusom, odmah znas koliki dio treba odvojiti za porez. Odvojis to i stavis na racun ili kratkorocno orocenje do 1mj, ako se desi da kasnije na drugim transakcijama izgubis taj novac koji si orocio zadrzis jer vise nemas poreznu obvezu uzrokovanu tim gubitkom.

Kad bi se porez placao kod svake transakcije onda bi ti njima porez platio odmah, a eventualnu nadoknadu gubitka cekao prkeo godinu dana i bezveze kreditirao drzavu.

...



Ja sam ove godine dejtrejdanjem na +20% .

– ja sam ove godine bez dejtrejdanja cca +17%,
– može se provjeriti na Mojedionice, Najportfelj, na cca stopedesetinekom mjestu.

– morate znati kako je +17% više nego +20% s dejtrejdanjem jer na to morate platiti harač odnosno porez i prirez, pa hranite vi uhljebe kad uživate u tome.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote] Drago mi je da si u plusu, ne znam što vas neke ovdje dira činjenica da sam za sad 20% u plusu u ovoj godini. Čini mi se tipična Rvacka priča. Ne brini ti za mene, ternutno te šišam po mjesečnim primanjima a ne radim. Kako to? EU.


@Haoren
, mislio sam neš tipa odmah uplata kao što plaćamo odmah pri transakciji brokerima.

使用を信頼し、あなた自身の能力の


jure555 dobro pitanje i dobro razmisljanje. Zbog straha da nam drzava bankrotira i da ide u sve losijem i losijem smjeru sam ja i prestao ulagati u dionice u RH iako ima ovdje stvarno jako dobrih kompanija ali vani su mogucnosti za ulaganje skoro beskonacne i disperzija je neusporedibo kvalitetnija.

Trenutno imam dionice jedne Danske kompanije i jedne iz SAD-a i osjecam se puno sigurnije. 20-ak % portfelja mi je u gotovini i s tim čekam neku korekciju vani cime ce se opet otvoriti jako dobre prilike za dugorocnu poziciju.

nemam pojma o poduzecima izlistanim na drugim burzama, ovu nasu baricu poznam i za sada ostajem stjecati fym kao suvlasnik dionickih drustava ovdje. za slucaj korekcije na zse razrociti cu orocenja i krupnije doinvestirati. ne ocekujem nekog hugo chaveza na celu hr usred eu pa da nacionalizira moje strojeve u tvornicama i sobe u hotelima. jure555, u hrvatsku stambenu ciglu i beton ne bih za sada stavio ni kune, osim vrlo udobne nekretnine u kojoj zivim. i ja ne ganjam dionice samo da su dividendne, to je Ivanina fiksacija, unovcavati dionice kada je to nadoknadjeno rastom cijene dionica u portfelju temeljem fundamenata poduzeca isto ostavlja odrzivu glavnicu, tu se slazem s Bakicem.



jure555 dobro pitanje i dobro razmisljanje. Zbog straha da nam drzava bankrotira i da ide u sve losijem i losijem smjeru sam ja i prestao ulagati u dionice u RH iako ima ovdje stvarno jako dobrih kompanija ali vani su mogucnosti za ulaganje skoro beskonacne i disperzija je neusporedibo kvalitetnija.

Trenutno imam dionice jedne Danske kompanije i jedne iz SAD-a i osjecam se puno sigurnije. 20-ak % portfelja mi je u gotovini i s tim čekam neku korekciju vani cime ce se opet otvoriti jako dobre prilike za dugorocnu poziciju.

nemam pojma o poduzecima izlistanim na drugim burzama, ovu nasu baricu poznam i za sada ostajem stjecati fym kao suvlasnik dionickih drustava ovdje. za slucaj korekcije na zse razrociti cu orocenja i krupnije doinvestirati. ne ocekujem nekog hugo chaveza na celu hr usred eu pa da nacionalizira moje strojeve u tvornicama i sobe u hotelima. jure555, u hrvatsku stambenu ciglu i beton ne bih za sada stavio ni kune, osim vrlo udobne nekretnine u kojoj zivim. i ja ne ganjam dionice samo da su dividendne, to je Ivanina fiksacija, unovcavati dionice kada je to nadoknadjeno rastom cijene dionica u portfelju temeljem fundamenata poduzeca isto ostavlja odrzivu glavnicu, tu se slazem s Bakicem.
[/quote]

Doktor Zlo, svaka cast na svemu i imam respekt ali nemojte stavljati gosp.Bakica i fundamente u istu recenicu.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.




jure555 dobro pitanje i dobro razmisljanje. Zbog straha da nam drzava bankrotira i da ide u sve losijem i losijem smjeru sam ja i prestao ulagati u dionice u RH iako ima ovdje stvarno jako dobrih kompanija ali vani su mogucnosti za ulaganje skoro beskonacne i disperzija je neusporedibo kvalitetnija.

Trenutno imam dionice jedne Danske kompanije i jedne iz SAD-a i osjecam se puno sigurnije. 20-ak % portfelja mi je u gotovini i s tim čekam neku korekciju vani cime ce se opet otvoriti jako dobre prilike za dugorocnu poziciju.

nemam pojma o poduzecima izlistanim na drugim burzama, ovu nasu baricu poznam i za sada ostajem stjecati fym kao suvlasnik dionickih drustava ovdje. za slucaj korekcije na zse razrociti cu orocenja i krupnije doinvestirati. ne ocekujem nekog hugo chaveza na celu hr usred eu pa da nacionalizira moje strojeve u tvornicama i sobe u hotelima. jure555, u hrvatsku stambenu ciglu i beton ne bih za sada stavio ni kune, osim vrlo udobne nekretnine u kojoj zivim. i ja ne ganjam dionice samo da su dividendne, to je Ivanina fiksacija, unovcavati dionice kada je to nadoknadjeno rastom cijene dionica u portfelju temeljem fundamenata poduzeca isto ostavlja odrzivu glavnicu, tu se slazem s Bakicem.
[/quote]

Doktor Zlo, svaka cast na svemu i imam respekt ali nemojte stavljati gosp.Bakica i fundamente u istu recenicu.
[/quote]
🙂

New Report

Close