Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


jedno poduzece je izbacilo moonwalk izvjesce, hocu reci vrijeme je za moonwalk na dionici.

– ATGR, sigurna sam 99.99%.
– jesam li pogodila ???

– I love this game.
Pozdrav !



jedno poduzece je izbacilo moonwalk izvjesce, hocu reci vrijeme je za moonwalk na dionici.

– ATGR, sigurna sam 99.99%.
– jesam li pogodila ???

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]Ne bih rekao da je ATGR
66,66% pretpostavljam da je LKPC u pitanju



jedno poduzece je izbacilo moonwalk izvjesce, hocu reci vrijeme je za moonwalk na dionici.

– ATGR, sigurna sam 99.99%.
– jesam li pogodila ???

zašto bi bio moonwalk na ATGR???

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Ja sam ove godine dejtrejdanjem na +20% s tim da u siječnju nisam bio u mogućnosti temeljito pratiti a bilo je priilika (DDJH) tako da bi rezultat bio i bolji a da nisam išao jesti u trenutku kad je objavljeno da HIMR ima kupca sad bih bio na 35% u 7 mjeseci.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

@ PoAskuBidu ,
odlicni rezultat, kod mene od nove godine, sa dividendama plus nadoplatama sveukupno u plusu cca 9 % ,

morat cu kod vas na doskolovanje 🙂

Dobro, godina još nije gotova, prošle godine mi se prepolovila zarada kiksom na ZVCV. Za sad žalim samo za HIMR, to ću teško zaboraviti.

p.s. ni 9% nije za baciti.

使用を信頼し、あなた自身の能力の


Ja sam ove godine dejtrejdanjem na +20% s tim da u siječnju nisam bio u mogućnosti temeljito pratiti a bilo je priilika (DDJH) tako da bi rezultat bio i bolji a da nisam išao jesti u trenutku kad je objavljeno da HIMR ima kupca sad bih bio na 35% u 7 mjeseci.

Fino ćeš ti platit poreza na kraju godine…

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Ivana, propalica je u pravu, ne znam zasto bih u lkpcu cekao jos jedno izvjesce.

Jutros rano na kupanje, pa vec u deset bio na punti od portafoja uloviti brancine, sad sve slozio za lesadu, pa imam pauzu dok stavim kuhat. Lagana bedara, zadnji vikend godisnjeg, kad ce ta penzija.


Ja sam ove godine dejtrejdanjem na +20%.

– bravo, zahvaljujući vama i vama slićnim puni se proračun RH.
– ma trebalo bi vas nagraditi barem počasnim odličjem u trejdanju i punjenju državnog proračuna.

– ove godine je o.k., vi u plusu i država RH s vama dijeli dobit.
– ali ako iduće godine ostvarite minus, to će biti samo vaš minus.

– ja sam u štrajku još i dalje, odlučila sam državi ne dati ni jednu jedinu kunu po toj osnovi poreza,
– ne prodajem ništa, kupujem s novcima od dividendi i nešto reinvestiram od turizma,
– kupujem, uglavnom dividendne dionice.
– ali kako ništa ne prodajem nemam novaca za neke veće kupovine.

– imam dosta dionica u portfelju do 31.12.15. na što ne ide porez.
– ove dionice koje sada kupujem kupujem ih na jedan novi brokerski račun i te dionice će moći ići u prodaju ili trejdanje tek za 3g. kada ostvarujem pravo na ne plaćanje poreza.

– I love this game.
Pozdrav !

Ne zamaram se stvarima poput poreza, nažalost isti je uveden i neće mi biti problem platiti ga.

Mnogo me više brine činjenica što blejim u ekran i po 10 sati dnevno i sad omjer dobiti na uložen trud, vrijeme i stres je krajnje upitan. Uskoro se posvećujem traženju posla i promijeniti ću stil ulaganja, biti će mnogo bliži Drevilovom načinu ulaganja jer čovjek je pikirao portfelj i na burzi provodi minimalno vrijeme, samo ponekad izbalansira portfelj i to je to. Za to vrijeme privređuje na drugi način, radi ili štajaznam. Prinos mu nije velik ali je konstantan a budući ima velik portfelj ima slične rezultate kao ja ili čak i bolje koji vrtim 300 000 tj. manji novac.

Svi vi plaćate poreze, ti od najma tzv. apartmana, pdv u dućanu itd. ne znam u čem je problem. Novac je da se troši, ne treba biti cicija.

Jedino bih volio da se svakom dobitnom transakcijom odmah određeni postotak uplati u proračun a ne ovako kad dođe obračun poreza početkom sljedeće godine, neće biti lako uplatiti odjednom sav porez… ali opet kažem što se mora nije teško.

使用を信頼し、あなた自身の能力の


Lagana bedara, zadnji vikend godisnjeg, kad ce ta penzija.

– možda tu penziju već imate ali toga niste svjesni.
– sve ovisi o tome koliko trebate ili želite novaca.

– np. portfelj 10.000.000 kn, dividendni prinos, ja sam računala za svoj za iduću godinu, odbila porez i prirez te mi neto dođe 4.53% (a nadam se i većem postotku).
– na 10.000.000 kn, 4.53% = 453.000 kn : 12 = 37.750 kn.
– to bi bila neka mirovina od 37.750 kn mjesećno.
-besplatnu zdravstvenu zaštitu ostvarujete preko burze za zapošljavanje.
– a kako nemate tvz. mjesećnu plaću od poslodavca imate pravo na pučku kuhinju.
– i oblačiti se možete preko Caritasa.

– znam sada će te reći kako vas zahebavam jer odakle vama 10.000.000 kn.
– vrlo lako, probajte zamisliti veličinu vašeg prtfelja, sve ste uložili u KORF po cijeni od 22 kn.

– jesm li u pravu, s porastom cijene KORF na današnju cijenu (RIVP), bili bi ste i preko 10.000.000 kn.

– e sada jedino što je potrebno to bi bilo pronaći na našoj burzi novi KORF koji će porasti preko 1.000%.

– jedino na što morate paziti na tom putu porasta od preko 1.000% je bankrot.

– I love this game.
Pozdrav !


Ja sam ove godine dejtrejdanjem na +20% s tim da u siječnju nisam bio u mogućnosti temeljito pratiti a bilo je priilika (DDJH) tako da bi rezultat bio i bolji a da nisam išao jesti u trenutku kad je objavljeno da HIMR ima kupca sad bih bio na 35% u 7 mjeseci.

S 10.000 kn skok na 13.500 kn. Respect…

New Report

Close