Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


svi djelovi SN Holdinga kojeg stadalnici prosipaju polako po bidu.

– to mi je preskupo, a i slabo se kužim u te djelove SN Holdinga.

– I love this game.
Pozdrav !


Za nas defanzivnije "investitore" KOTR-P dok pajdo ne rasproda sve po 1250,

– danas je tu bilo gužve na kupnji.
– imam tu dionicu.
– veći rast ne očekujem, tu do 1.400 kn, ali dividende su o.k., sama firma ove godine ne izdaje kvartalna izvješća, zašto – nemam pojma.
– trenutno imamo likvidnost zbog diskontne cijene, a potom ide teška nelikvidnost do iduće dividende.

– I love this game.
Pozdrav !


JDOS-ide uskoro dividenda,

– a s dividendom i pad cijene koji će sigurno biti veći od dividende.

– I love this game.
Pozdrav !

Meni su turisti i dalje optimalan odnos sigurnosti i potencijala

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

aj neka ovo netko pročita….i pozornost obrati na zadnju rečenicu…za rubriku vjerovali ili ne…..strašnoooo

On zna kojeg će dana nafta opet pojeftiniti. Dosad je sve pogađao

“Sandy Jadeja analizira obrasce i pokazuje vjerojatnost.

Čovjek koji je točno predvidio četiri tržišna sloma do u dan, ponovno pogađa.

Business Insideru je, marketinški analitičar Sandy Jadeja otkrio kada slijedi novi pad cijena nafte. Nije to posljedica gledanja u staklenu kuglu, već ishod proučavanja kretanja raznih tržišnih obrazaca, iz kojih se može predvidjeti i smjer u kojem će cijene najvjerojatnije ići.

Jadeja kaže da treba gledati jedno razdoblje: “Bit će sezonski efekt pada cijena, s čak 80-postotnom vjerojatnošću, i on već traje od 2. srpnja i trajat će sve do 18. kolovoza. Ta spoznaja može biti korisna tzv. kratkoročnim trgovcima koji žele profitirati od povoljnih trendova”, objasnit će analitičar. Zaključuje da bi cijena barela nafte točno 16. kolovoza mogla biti 44,75 dolara. S današnjim je danom ona oko 45 dolara.”



gdje je brodova, tu je i brodolomaca

– ovo je dosta zanimljivo gledati naročito kada dolazi do brodoloma.
– cijena dionice nikako ne opravdava trenutno poslovanje.
– i ja imam nešto sitno tih brodarskih dionica.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
eno ih, već skaču, neki čak i bez prsluka za spašavanje prije donje blokade, imaju sreću što je more ipak preko 26 kod Dubrovnika, tako da će preživjeti ali trebati će im svakako oporavak i topli napici


…za rubriku vjerovali ili ne…..strašnoooo

– gospon Oreškoviću za rubriku vjerovali ili ne je to što ste se za 5mj. vlasti u holelima s obitelji odmarali 2mj.
– a najstrašnije je to što za vrijeme svoje vladavine niste učinili ništa.
– tržište kaptala za vrijeme vaše vladavine je otišlo u 3pm.

– I love this game.
Pozdrav !

građevinari

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !



Zanimljivo, probudili su mi se spavaci, tuho i plag, koji su mi ranije donijeli najveci prirast u porfelju, ali zadnjih godinu-godinu i pol dana nisu rasli, a nisam nista ni ocekivao jer je vecina fundamentalne potcijenjenosti potrosena u ranijem rastu. Mogao bi moj portfelj danas i do 2% plusa u ovoj godini:)

2,1%
[/quote]

evo mene na 5% ove godine, hvala rastu cijena u ovom tjednu i dividendi mdka, jos me ceka oko 1% u jos neisplacenim dividendama. best buy or hold su duga lista dionica kod kojih ne znam tko bi mogao povuci, a tko ne (svaka moze iz fundamentalnih razloga) ali ni na jednoj ne bih trebao ostvariti zgubitak. zato vecinu njih s te liste imam u portfelju (vidi razotkrivamo portfelje) osim dvije-tri.

dok se ja zahebavam u lucici i na barci na godisnjem, moj posvojeni Kapitalko radi li radi i nosi doma placu:)

1. Predvidjeti kretanje cijena nekog asseta u diskretnoj tocki – sretno. Prijatelj iz JP Morgana kaze da su bookie-si dali omjer 0.38:0.62 za izlaz:ostanaka UK unutar EU. Bili su u krivom.

2. Turisti su transformacija lokaliziranog mentaliteta investiranja. Sto su gradjevinari bili prije 10 godina, to su sada turisticke firme. Hrvati bash imaju fiksaciju na zgrade – fascinantno. Mogucnosti rasta su jedva jace od mogucnosti rasta BDP-a regije, replikacija proizvoda je visoka, konkurencija jaka i mobilnost potraznje jos veca. Dok se svijet bavi uvodjenjem AI u svaku sferu zivota (uskoro ocekujem i prve ponude u regiji za osobnog asistenta na bazi AI) i dok se investiranje uglavnom vrti oko Silicon Valleya i Silicon Alleya – mi se bavimo posluzivanjem vode i soka te prodajom Sunca. Pametno.

Bilo bi zanimljivo vidjeti omjer prosjecnog P/BV u CRO naspram ostatka svijeta.

Ako vec gledamo nekretnine, pozdrav iz jedne vrhunske ( i super skupe) – Mandarin Oriental NYC.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.

@domach
Mi bi trebali napustiti more i svi početi pokretati startupe kako je onaj biser od ministra preporučio studentima?
Nema veze što nam je turistički biznis pred nosom i ima popriličan potencijal i niskorištenost još uvijek.
Meni se čini da profesionalci nekada ne vide očite stvari, toliko zakompliciraju da ne vide drvo od šume. 🙂

Ali, naravno, svatko ima svoje mišljenje i odlično je što nemamo svi isto.

iako se svi vole hvastati turističkim rekordima, moje je mišljenje da su mogučnosti na još uvijek niskom stupnju iskorištenosti pogotovo unutrašnjosti. ne može se reći da se ne radi, ali je to sve vrlo tromo i sporo. kad doguramo do 10-11 mlrd kvalitetom a ne masovnošću, možemo biti donekle zadovoljni.

New Report

Close