Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


@domach

upravo tako. ali gledaj. nisu samo neuki investitori zavedeni imovinom kao bitnom stavkom u analizi i vrijednosti kompanije. mi to imamo odavno u krvi da na taj način vrednujemo imovinu i da kupujemo nekretnine. Prije tri godine negdje, dok je ATPL bio 400kn, sam bio na jednom razgovoru za posao i čovjek koji je tamo radio, i to sam pričao ovdje, je imao CFA, i isto kao i ovdje na forumu mi je objasnio kako ATPL ima hrpu imovine i kako je jeftina. Da trenutno niske vozarine nemaju veze s vrijednosti kompanije. Nešto slično je rekao i za tehniku koja je tada bila 475kn. To mi je rekao kad sam ga pitao koje dionice on misli da su dobre i zašto. To je ukorjenjeno valjda u svakom Hrvatu. Što je najgore, blogi piše konstantno protiv imovine i vlasništva iste, a genijalna mu je imovina koju drže drugi. Paradoks ili nešto drugo

to mi nikako nije jasno! frajer živi u iznajmljenom stanu jer mu se ne isplati imati ga u vlasništvu, a s druge strane naveliko velića i kupuje dionice koje imaju gomilu nekretnina. ne samo turiste, tu je i vart, ddjh, ptkm, rizo….


Ja vani ne bih trgovao niti da su provizije iste. A kamoli sa ovakvim skrbničkim troškovima.
Znam dosta njih koji su trgovali vani, iskusni investitori, ali je većina izgorila.
Vani je situacija takva da nemaš pristup svim informacijama, ne možeš otići na skupštinu, nemaš kontakte , ništa, kao mala ribica u moru sa morskim psima.

Imam jednu investiciju od 2013. vani, iznimno sam zadovoljan, to ne diram, ali da bih trgovao vani, ma kakvi.

Meni nije jeasno što vam ne odgovara na ZSE, lijepo se može zaraditi ako nisi šašav i pohlepan.
Samo treba pratiti i gledati tehniču analizu 😛 Evo recimo ATGR, prije par godina je bio također otkup dionica za trezor, čak isti broj, samo treba kao pravi tehničar pogledati kretanje cijene u tom razdoblju i primijeniti isto na istu situaciju danas.

lp

Mora da trgujemo na različitim burzama,to da nemaš pristup informacijama meni je nezamislivo,naravno ovisi na koje kompanije ciljaš,ima vani svega,ali posebno za blue chipove ja dobivam knjigu u boji(FI),obrasce za glasanje,izlistani CC gdje analitičari postavljaju pitanja…
Visoki troškovi skrbništva?
A i to što su mnogi izgorjeli isto ne me ne čudi,došli su na razvijena tržišta sa iskustvom koji su stekli na ZSE,a to možeš okačiti mački na rep.

"Only dead fish swim with the stream"

@randophh

e da treba prodati stan onda bi ulaganje u nekretninu bio najbolji potez koji mozes uciniti u zivotu ahahaha.


@plavi

vanjske kuce nemaju skrbnicki u naplati. kazem taj optimtrader ako imas preko 10.000 eura, ako ulozis ukupno toliko, minimalna ti je 3$ ili ako pređeš minimalnu onda 2 centa po dionici. Recimo da uzmeš za 3000 eura dionicu, što nije puno, plaćaš proviziju 0,1%. Na više jos i manje. Kod nas je agram broker najjeftiniji s 0,4%. Znaci 3 puta jeftinije. I nema vise nikakvih naknadnih troškova kao kod nasih brokerskih kuca na mjesecnoj bazi od 0,2%. Pa tko bi normalan to placao? Sve ce kuce koje tako budu zaracunavale propasti. Ili trgovati samo u Hr.

“to mi nikako nije jasno! frajer živi u iznajmljenom stanu jer mu se ne isplati imati ga u vlasništvu, a s druge strane naveliko velića i kupuje dionice koje imaju gomilu nekretnina. ne samo turiste, tu je i vart, ddjh, ptkm, rizo….”

Kupio bi on nekretninu nego je zabrazdio da su mu skupe:) To što jednu sasvim solidnu može kupiti za nekoliko stotina tisuća eura dok istodobno samo u Đjuri,koliko se vidi,ima 30 milijuna kn priča je za sebe. 🙂

"Only dead fish swim with the stream"



Ja vani ne bih trgovao niti da su provizije iste. A kamoli sa ovakvim skrbničkim troškovima.
Znam dosta njih koji su trgovali vani, iskusni investitori, ali je većina izgorila.
Vani je situacija takva da nemaš pristup svim informacijama, ne možeš otići na skupštinu, nemaš kontakte , ništa, kao mala ribica u moru sa morskim psima.

Imam jednu investiciju od 2013. vani, iznimno sam zadovoljan, to ne diram, ali da bih trgovao vani, ma kakvi.

Meni nije jeasno što vam ne odgovara na ZSE, lijepo se može zaraditi ako nisi šašav i pohlepan.
Samo treba pratiti i gledati tehniču analizu 😛 Evo recimo ATGR, prije par godina je bio također otkup dionica za trezor, čak isti broj, samo treba kao pravi tehničar pogledati kretanje cijene u tom razdoblju i primijeniti isto na istu situaciju danas.

lp

Mora da trgujemo na različitim burzama,to da nemaš pristup informacijama meni je nezamislivo,naravno ovisi na koje kompanije ciljaš,ima vani svega,ali posebno za blue chipove ja dobivam knjigu u boji(FI),obrasce za glasanje,izlistani CC gdje analitičari postavljaju pitanja…
Visoki troškovi skrbništva?
A i to što su mnogi izgorjeli isto ne me ne čudi,došli su na razvijena tržišta sa iskustvom koji su stekli na ZSE,a to možeš okačiti mački na rep.
[/quote]

Ne trgujemo, ali očito ne tražimo isto za invesatiranje, meni je nebitan podatak o zapisu sa održane skupštine što je bilo itd. pitanja kvazi analitičara, meni treba perspektiva i što će biti, budučnost a ne prošlost.
U HR možeš biti u sve uključen i pratiti, vani ne.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


@plavi

vanjske kuce nemaju skrbnicki u naplati. kazem taj optimtrader ako imas preko 10.000 eura, ako ulozis ukupno toliko, minimalna ti je 3$ ili ako pređeš minimalnu onda 2 centa po dionici. Recimo da uzmeš za 3000 eura dionicu, što nije puno, plaćaš proviziju 0,1%. Na više jos i manje. Kod nas je agram broker najjeftiniji s 0,4%. Znaci 3 puta jeftinije. I nema vise nikakvih naknadnih troškova kao kod nasih brokerskih kuca na mjesecnoj bazi od 0,2%. Pa tko bi normalan to placao? Sve ce kuce koje tako budu zaracunavale propasti. Ili trgovati samo u Hr.

Agram ima 0,3 % proviziju, ali nebitno. Kažeš provizija 0,1 % bez ikakvih drugih troškova?
Daj me nemoj zezati? Da li i tko garantira za te pare i do kojeg iznosa? Kod nas su pare osigurane.
A troškovi banke transfera, tečajne razlike ?

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]



@plavi

vanjske kuce nemaju skrbnicki u naplati. kazem taj optimtrader ako imas preko 10.000 eura, ako ulozis ukupno toliko, minimalna ti je 3$ ili ako pređeš minimalnu onda 2 centa po dionici. Recimo da uzmeš za 3000 eura dionicu, što nije puno, plaćaš proviziju 0,1%. Na više jos i manje. Kod nas je agram broker najjeftiniji s 0,4%. Znaci 3 puta jeftinije. I nema vise nikakvih naknadnih troškova kao kod nasih brokerskih kuca na mjesecnoj bazi od 0,2%. Pa tko bi normalan to placao? Sve ce kuce koje tako budu zaracunavale propasti. Ili trgovati samo u Hr.

Agram ima 0,3 % proviziju, ali nebitno. Kažeš provizija 0,1 % bez ikakvih drugih troškova?
Daj me nemoj zezati? Da li i tko garantira za te pare i do kojeg iznosa? Kod nas su pare osigurane.
A troškovi banke transfera, tečajne razlike ?

[/quote]

Da, Agram ide u istu rečenicu sa IB.

http://finance.yahoo.com/q?s=IBKR

Nećeš naći ništa sigurnije.
Ono što bigfoot kaže,. drži neko vrijeme IBM, pa čitaj što će ti poslati kući.
Reći da vani nemaš pristup informacijama a ovdje imaš je zabluda.

Mene čudi da kraj tako uređenog tržišta, volumena, količine podataka ljudi izabiru ulagati ovdje i raditi kontra svog interesa. Da ne pričamo o velikom izboru raznih instrumenata.
Odličan izbor za svakoga tko je ozbiljan u ulaganju.

“Strucnjaci” samo cu vas nesto pitat. Na kojoj ste dionici zaradili x10-15? I da li ste ikad toliko zaradili?
Price okacite macku o rep…dok se i ismijavate, neki zaradjuju

@plavi

za prebacit 25.000kn na njihov racun ti košta 30kn. tečajne razlike idu i na drugu stranu. možeš i zaraditi. ja kažem da vani moraš znati. Agram je bilo 0,4%. Samo za one koji trguju iznad pola milijuna kuna je bilo 0,3%. Ne znam dal se sta promjenilo. Ti me pitaš dać ćeš prije dobiti novce od američke vlade il od hrvatke? I u americi je osigurnje uloga do 500.000$, dok je u hrvatskoj puno manje, a ni to sitno ne bi vidio 3 koljena. Pitanja nisu nikako na mjestu

Ulazuci na zapadu, imas vise informacija…mozda i previse.

@alias…tako je. Radit ces research 3 mjeseca, provest dane i sate na netu, radit tablice i onda kupit za 3000 eura i zaradit 20-30 %…skuplja pita od tepsije…
To imam i ovdje, minus sati i dani na netu i ostalo

@vikend

sve 5. ja nisam ni tjerao nikoga vani. tko voli moze uloziti u dionice gospodina blogera i ima veće osiguranje od hrvatske države da će dionica narasti. ako krenu padati on će ih kupovati, dok se za 1000 godina nešto ne promjeni i dionica il propadne (onda su drugi krivi) il dionica ogromno poraste, jer je već godinama kao napeta puška, koliko je ljudi na nju navukao, pa onda kaže; “jesam vam rekao da će tako biti, fond menagercici nisu pojma imali. Jedino sam ja to vidio. Jedini na svijetu. Bas ja i nitko drugi. Jeste skužili kako sam ja jedini to vidio? Nek on ulozi vani na formulu p/b x p/s. Brzo bi ostao bez para za platiti stanarinu, a onda bi proklinjao dan kad je prodao stan. Prisjela bi mu efikasna i ne-efikasna burza vrlo brzo

New Report

Close