Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

A DDJH-R-A??? To ste zaboravili? hahhaaha

1. TPNG-R-A 0. 1. TANKERSKA PLOVIDBA D.D. 4.454.994 73,60 16.03.16 327,89 51,01%
2. VLEN-R-B 0. 1. TANKERSKA PLOVIDBA D.D. 6.212.738 7,99 14.03.16 49,64 36,95%
vlen i uljanik sve više zarađuju a brodogradilišta ove vrste u svijetu imaju oporavak
http://www.mojedionice.com/dionica/ULJN-R-A
zanimljiv je udio ADRISA u uljaniku i APlovidbi
a što zna IB a mi neznamo:1. ATPL-R-A 8. 8. BILBIJA IGOR 25.829 101,12 16.03.16 2,61 1,85%
2. JDPL-R-A 8. 8. BILBIJA IGOR 10.292 13,01 16.03.16 0,13 0,63%

i ove dionice imaju opravdanog potencijala za rast
A koji je potencijal rasta Opatije odnosno LRH ovdje je veliki mamac a flax sve se više nateže


A DDJH-R-A??? To ste zaboravili? hahhaaha

to ni štapom-.-

mdka ….ako bude preuzimanje a i po fundamentima mozda vrijedi vise

jdos,,,,na ovoj cijeni mislim da vrijedi puno vise, pogotovo ako se pogleda koliko imaju novaca u raznim dionicama, plus redovni biznis , a sada ovdje je moguce da i jos padne…uglavnom ja kupujem .

Danasnji Apple event bi mogao biti nail in the coffin Applea.

Ako ne predstave nista revolucionarno, i predstave manji Iphone i novu vrstu remenja za sat… po meni govore da nemaju ideje kuda idu.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Danasnji Apple event bi mogao biti nail in the coffin Applea.

Ako ne predstave nista revolucionarno, i predstave manji Iphone i novu vrstu remenja za sat… po meni govore da nemaju ideje kuda idu.

Već dugo nisu ništa revolucionarno napravili.
Sada se preko medija kao svađaju s DOJ i FBI.

Nije li bilo govora da rade na autu, slično onome što Google pokušava?
A od proizvoda, kopirati će Samsung, navodno će se na Almoled prebaciti i oni.

Uostalom, za pola sata ćemo znati.



Danasnji Apple event bi mogao biti nail in the coffin Applea.

Ako ne predstave nista revolucionarno, i predstave manji Iphone i novu vrstu remenja za sat… po meni govore da nemaju ideje kuda idu.

Već dugo nisu ništa revolucionarno napravili.
Sada se preko medija kao svađaju s DOJ i FBI.

Nije li bilo govora da rade na autu, slično onome što Google pokušava?
A od proizvoda, kopirati će Samsung, navodno će se na Almoled prebaciti i oni.

Uostalom, za pola sata ćemo znati.
[/quote]

http://www.apple.com/apple-events/march-2016/

Tim Cook je logisticar… supply chain expert. Inovator? Estetik? Covjek koji prepoznaje inovatora?

Sumnjam.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Drevil moze kratki osvrt na belje?
Unutra sam dugo, 67% minus trenutno, prodati i pregristi gubitak ili ostati i cekati oporavak?
Zahvaljujem

Takve stvari se ne savjetuju, trebas sam odluciti, ako nista drugo dionica moze kratko trznuti na gore, pa je onaj koji savjetuje rezanje opet kriv za los tajming izlaska.

Nisam citao izvjesca belja, samo imam u tablici povadjene osnovne brojke kroz godine. Moje znanje je ograniceno, a prema njemu u ovom casu belje nije poduzece koje bih uzeo u razmatranje, nije samo problem visegodisnji neto gubitak. U poslovanju, barem ja, ne vidim nikakvo okretanje nabolje. Ebitda, pa i prihod vise manje voze ravnu crtu zadnjih 5 godina (ne znam sto se lani desavalo, tko prati belje vjerojatno zna). S druge strane ja sam gledajuci brojke koje ja razumijem ulazio u adpl i korf nakon sto su drugi vec digli 200-300% u njima, pitaj takve sto misle o belju.

Sa 5 protrgovanih dionica INE Crobex naraste 1%. Sprdnja!

Bolje da raste nego pada.


Bolje da raste nego pada.

12 tisuća kuna odlučuje u kojem će smjeru Crobex. Hi, hi!

U atachu mozaik mini grafova dionica po mom guštu (čak ih sve ove ni nemam, a jos ih imam ovakvih ali da ne slazem dalje grafove, poruka je jasna). Višegodišnji trend neto dobiti (tamno plavo), ebit (ruzicasto), ebitda (žuto) u M kuna, i prihod dijeljen s 5 da bi stao u istom mjerilu na os y. Portfelj sastavljen iz dovoljnog broja ovakvih dionica je portfelj za miran san, dugi hold, meditiranje – ic na ribe, dobro vino ili konjak na balkonu i gledaj učku u daljini ili riječki zaljev, ne mogu se sva ta poduzeca poskliznuti i sigurno ne većina odjednom. Dakle, best buy ili best hold po meni izgleda ovako.

New Report

Close