Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Eto, za pad rejtinga optužena prošla vlada 🙂 nije dugo trebalo

http://www.jutarnji.hr/miro-kovac-za-pad-rejtinga-optuzio-bivsu-vlast–to-je-ocjena-na-temelju-njihova-rada–vidjet-cete-promjene–vrlo-skoro–/1539495/

Znam…vlasnik tog inditexa je onaj najbogatiji spanjolac…ortega ili tako nesto

Nisu ljudi badava ulozili u Varteks 🙂


Interactive Brokers naplacuje 10$/mj, dakle 120$/y i to je to, trguj koliko hoces.
Ja trgujem rijetko ali bigfoot trguje cesce pa moze potvrdit ima li dodatnih naknada…

I tih 10$ možeš izbjeći ako potrošiš minimalno 30$ provizije mjesečno .
Inače je provizija 0,005$ po dionici.
Plaća se nešto gledalica mjesečno,ovisno koju dubinu želite ali po meni posve bespotrebno jer je tamo takva likvidnost i brzo se okrene trend na većini dionica da to ništa ne znači,osim ako nisi neki hedge fund koji kupuje na milijune dionica.
Odlična stvar je i njihov margin kredit,može se u trenu uzeti i iskoristiti,iskreno nikad nisam ni išao provjeravati koliki mi je limit,negdje do 20 000 dolara mi je do sad trebalo.

"Only dead fish swim with the stream"

Tema je ovdje best buy.
Nažalost imam previše casha koji stoji,
a ne vidim nijednu dionicu u HR vrijednu ulaganja
po ovim cijenama.
Baš nijedna firma kojoj bi rekao budućnost je izvrsna,
sad je podcijenjena, isplati se riskirati.
Pa stoga, ovim putem molim, da netko napiše ima li neki
pick, koja je to firma, zašto misli da vrijedi, konkretne podatke
koji bi rekli, da, to se isplati uzeti.
Naposljetku to je i tema, Best buy.
Nažalost meni je sve i dalje best sell.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

Ne vidim što je bigfoot napisao (moderatori, pustite tekst pa naknadno moderirajte) ali pretpostavljam da me ispravio.
Moje isprike, krivo sam napisao.
Troškovi koje sam naveo za IB (@alias da, direktno) su takvi za mene zbog niskog broja transakcija koje odradim tijekom godine dana.
Svatko mora za sebe procijenit troškove s obzirom na učestalost trgovanja i ulagački stil.
http://ibkb.interactivebrokers.com/node/1287

Izneseni tekstovi nisu nagovor na prodaju ili kupnju dionica

http://net.hr/promo/danas/novac/biznis/svim-citateljima-besplatnih-50e-za-trgovanje-peugeot-dionicama/

Interactive brokers je po meni u samom vrhu po svim stavkama
jeftina provizija (svi brokeri koji koriste IB platformu imaju naravno veće provizije i ne vidim razloga zašto njih koristiti)
mjesečna naknada je 10$ ali se od nje odbija svaka provizija koje je naplaćena u tom mjesecu (podatak o 30$ provizije je ne točan) za sretnike čiji je račun preko 100tis USD nema te naknade
kamata na margin kredit za euro 1,5% pa na niže ovisno o iznosu
live cijene su za Njemačku UK i Francusku čini mi se na IB
USA live cijene imate na google finance. Tko ne trguje učestalo i ne lovi cente nema potrebe plaćati live cijene

Pretjerana depresija na HR tržištu, meni se čini kao odlično
vrijeme za ulazak u brojne dionice.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

jucer je bilo da sve vrijedi nula kuna. jeste Vi prognostik bipolarni?


Interactive brokers je po meni u samom vrhu po svim stavkama
jeftina provizija (svi brokeri koji koriste IB platformu imaju naravno veće provizije i ne vidim razloga zašto njih koristiti)
mjesečna naknada je 10$ ali se od nje odbija svaka provizija koje je naplaćena u tom mjesecu (podatak o 30$ provizije je ne točan) za sretnike čiji je račun preko 100tis USD nema te naknade
kamata na margin kredit za euro 1,5% pa na niže ovisno o iznosu
live cijene su za Njemačku UK i Francusku čini mi se na IB
USA live cijene imate na google finance. Tko ne trguje učestalo i ne lovi cente nema potrebe plaćati live cijene


Live cijene svakako treba imati,ne ako trguješ nekoliko puta godišnje to da,ali nije potrebno više od toga,prvi bid ask su dovoljni.
Mi koji imamo non professional market data na potrošenih 30$ commissions mjesečno ne plaćamo 10$ za korišćenje usluge.

"Only dead fish swim with the stream"

Ili mozes otvoriti dva racuna. Jer ovdje na IB je live prilično skupo, ali imate na ZABI gdje se plaća 1€ mjesecno. Većina burzi. Pa ako ti treba 3 burze ti to košta 3€ ukupno. Pa gledaš na jednoj i ubacujes podatke u drugoj. Samo je Zaba puno skuplja po provizijama. 15€ za europu i 30$ za ameriku (minimalna) + ostalo. Ovisno o razredima ali svejedno puno skuplje od IB. I pitao sam. Ako ides direktno preko IB onda placas 10$ mjesecno, a ako ides preko ovih njemaca CM.. onda plaćaš po proviziji tj minimalna je preko 10.000$ 3$. Ako vise trgujes ti je bolje 10$, ako manje ti je bolje 3$.

New Report

Close