Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Hvala. Ima li jos netko iskustva s njima?

vidio sam na temi svijet da tigrus trguje preko njih pa ga pitaj. on vjerovatno duže. ja sam tek prije nekoliko mj poceo. isto sam prebacio manju lovu iz ZABE da probam, ali mi se cini sve ok. govorim za tu platformu jer su provizije niske pa se može probati trgovanje s manjim novcima dok se ne nauci.

@alias
Pa nisu provizije bas niske za americko trziste i to u premium paketu. Za manje od 30000 dionica 2 centa po dionici provizije. Znaci za dionicu od 2 dolara treba transakcija od 60 kila i na nju platis 600 dolara provizije. Sto je 1%. Po ovome su onda cak i Erste brokeri jeftiniji mada placas skrbnistvo.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Govorim kod minimalne. Jer mislim ako netko misli uloziti manju lovu. Kod veće love im je 1 cent. Tako nešto. Imate na njihovoj stranici cjenik. Što više uložiš to ti je jeftinije. Naravno. Ali sam samo spomenuo da se proba s nižom lovom jer da nije onda toliko skupo. A i ovisi o cijeni dionice naravno. Stavio si prilicno nisku cijenu dionice. Malo njih ima 2$. Pogledaj isto to što si napisao za AAPL koji košta 100$, pa kad platiš 1 cent za proviziju dođe prilično sitno

A i to Frankie što si sam spomenuo sam najviše mrzio kad sam kupovao dionice vani, a to je da ti naplaćuju skrbništvo svaka 3 mj 0,2% od cijene dionice. Pa tko je lud da plaća nešto nakon što je već kupio? To sve brokerske kuće imaju kod nas. Ja sam se odmah prebacio u ZABU i sad ovdje. Oni jedini to nemaju. Bar koliko sam pratio. Pogotovo je to loše za dugorocne investitore.

Ma je kuzim ja to ali pogledaj kolika je provizija ovih 2 centa po komadu. Zamisli ako kupujes penny stock znaci realno mozes platit naknadu 3 puta vise nego sta kosta dionica. Tu sam se tako gadno opeka sa hitom.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

🙂 da naravno. ali ja bas ne kupujem penny stocks pa mi onda nije neki problem. to je u americi tako napravljeno da bez obzira na cijenu dionice placas proviziju u centima. Mi imamo u %. To nije ova firma kriva. U jednoj brokerskoj kući di sam radio smo imali 6 centi za SAD. Kažem, ako kupuješ jeftine dionice, po cijeni, onda to može biti skupo. Ali ako kupiš Berkshire hathaway koji košta 211.000$ i platiš 2 centa provizije neces se bas žaliti. 🙂 Ukratko, ako gledas “normalne” dionice za kupiti, a ne da se obogatis preko noci, provizija bi trebala svejedno biti puno jeftinija nego na našoj burzi.

Ovo sve pišem jer bi volio da investitori koji kupuju kod nas krenu malo kupovati i vani da vide kako sve to funkcionira. Jer kad kupiš neku dionicu počneš učiti o njoj i onda te i druge počnu zanimati i počinješ i čitati i pratiti i počinje ti sve biti jasnije. Ja sam prije nekoliko godina počeo raditi u firmi analize stranih dionica i mislio sam se da to nije normalno koliko su strane dionice skupe itd. da to nema smisla kupovati. kasnije kad sam sve to krenuo istrazivati i raditi smatram najboljom stvari koja mi se mogla dogoditi u poslu. da sam dobio da radim analize stranih dionica. do onda mogu reci da stvarno nisam imao pojma o dionicama. jer to je zanimljiv svijet i volio bi da ovdje ljudi probaju. ja time ništa ne dobivam. samo da se zna 🙂

Interactive Brokers naplacuje 10$/mj, dakle 120$/y i to je to, trguj koliko hoces.
Ja trgujem rijetko ali bigfoot trguje cesce pa moze potvrdit ima li dodatnih naknada…

Izneseni tekstovi nisu nagovor na prodaju ili kupnju dionica

@clicker

Ti isto imas preko ovih cm- ili direktno interactiv? Ja ne placam tih 10$. Bar ne koliko znam 🙂

Meni reko frend da j Njemackoj uvijek placas samo 5€ po transakciji…a kod nas lopovluk…

Ja bih trgovao vani, kada bi znao koja firma je iduci Apple…ili amazon

@ vikend

pa ima ih. samo ih treba pronaci. ja sam bas malo pratio sad ove tekstilce i inditex mi se strasno sviđa. ova grupacija koja ima Zaru i te brandove za žene. I muske. počeo sam je pratiti prije godinu dana i dionica raste kao luda, a prodaja jos više. iako su ogromni ove godine prodaja +15%. sve više izlaze online i to povećava prihode i marže. a žene vole kupovati te krpice ko da sutra ne postoji. jako dobra firma. napravim analizu cim uhvatim vremena. znaci negdje 7. mj 🙂

sad pogledao pratim je vec 3 godine, ali joj nisam pridavao previse vaznosti. my bad

New Report

Close