Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@prognostik
hoćete i vi ko crobex na 400-500 bodova, ovoga poruka, jer udarate u gornji boolinger i svi oscilatori su na vašem grafu pregrijani. na koji god topic vi i vaše crne prognozice 😀


Ne razmišljajte dugo jer ćete ostati bez svega.
CROBEX target 450-520 bodova.
To bi moglo biti dno.

Kada će se to dogoditi? Na jesen ili kasnije?



Ne razmišljajte dugo jer ćete ostati bez svega.
CROBEX target 450-520 bodova.
To bi moglo biti dno.

Kada će se to dogoditi? Na jesen ili kasnije?
[/quote]
čim nam ne budu dali da se još zadužujemo, dobro kažete, možda već do jeseni, banke uopće ne žele ozbiljne plasmane kredita, neke odlaze s našeg tržišta, mladi ljudi napuštaju državu, sve nas je manje, a sve više problema, možda neće biti baš tako crno, ali ni svjetla budućnost nas sigurno ne čeka, do 1200-1000 neće nam biti problem, ako se bilo što jače uzdrma u svijetu, a izgledi su veliki


@prognostik
hoćete i vi ko crobex na 400-500 bodova, ovoga poruka, jer udarate u gornji boolinger i svi oscilatori su na vašem grafu pregrijani. na koji god topic vi i vaše crne prognozice 😀

Sveprisutan, izleti čak iz paštete, uz moto: ne mogu oni mene toliko puta obrisati kolko mogu puno postova napisati, u sekundi, bas netipican ali zanimljiv primjer izgaranja na burzi

kolega prognostik gleda SVOJ graf i plače gdje je bio u razdoblju od 1999-2009g ?!?
Iz njegovog nedavnog pitanja svima da nabrojimo ikoga tko je ikada zaradio na HR burzi, zaključujem da u tom plodnom dijelu nije učestvovao u igri a koja se zvala TKO ĆE VIŠE ZARADITI.
Sada kada je došlo 6 godina negativnog razdoblja, pada u depresiju, ništa mu ne vrijedi…
Prošla baba sa kolačima, ali eto za utjehu jedna stara narodna: POSLIJE SUNCA IDE KIŠA, A POSLIJE KIŠE SUNCE (i sve tako do smaka svijeta)

Kolega igrač, koje su po Vama najsunčanije među našim firmama?

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Trenutno ADPL, HMAM, SUNH. Od njih očekujem najviše u razdoblju do godine dana.

Cestitke novoj vladi. Sa zse treba lagano kupit prnje i selit dalje, jer kupaca vise nece biti.

http://www.jutarnji.hr/hladan-tus-za-vladu-nakon-predstavljanja-proracuna-agencija-moody-s-snizila-hrvatski-kreditni-rejting—javni-dug-je-visok–izgledi-za-rast-niski–vlast-ima-tanku-vecinu—-/1539306/

Nedavno kad je BDP porastao HDZ je rekao da je to njihovom zaslugom iako još nisu ni počeli raditi. Baš me zanima šta će na ovo reći. Za ovo vjerovatno nisu krivi, a za ono jesu. Svi koji misle nešto zaraditi lijepo kupite dionice vani, a ne da se ovdje zamarate s 2000kn dnevnog prometa. Ne samo da će te i nešto zaraditi nego će te puno više toga naučiti. Imate https://www.optimtrader.com/ gdje mozete kupovati long, short, obveznice, opcije, ma ima svega. Provizije su jeftinije nego za našu burzu. Meni je 5$ minimalna tako da već na 1000$ ili eura imam 0,5% proviziju. Uložiš 5000$ i provizija ti pada na 0,1%. Uglavnom džaba. Ovdje na našoj burzi cijene i vrijednosti nemaju veze s vezom. Dionice koje posluju 20 godina s minusom i onda taj minus smanje za 5% (što je opet ogroman minus) bivaju nagrađene, a dionice koje super rastu i šire se i napreduju bivaju zakinute jer eto – normalno posluju. Jadno.

I znam da se sad netko misli; da, ali te su dionice (koje sad bez razloga rastu)prije padale kao lude i zato sad rastu. Ne, krivno mislite. One su prije bez razloga rasle. Ne padale. DDJH npr do danas nije napravio plus, a dionica je prije rasla do 80kn negdje. Zašto? Zbog poslovanja? Govorim zadnjih 6 godina. Samo na ideji da će biti bolje. LPLH skočio skoro na vrijednost svih 6 hotela Jadranke kao i pola Lošinja zemljišta što jadranka ima, samo na ideji da će nekad hotele imati. I zašto bi ja kupovao nešto što će mozda nešto već imati kad za istu cijenu mogu imati onu koja to već ima? Mnogima je to apstraktno, ali nema veze

Alias radis za ovu firmu? Dali su oni osnovani kao doo u hrvatskoj? Tko garantira za lovu na racunu?

Ne ne radim. Trgujem preko njih. Ma to vam je njemačka kompanija samo su oni zapravo preuzeli tu platformu preko Interactive brokersa. Bar sam ja to tako skužio. Kao što ZABA ima platformu za strano trgovanje od saxo banke. Ne znam kako se oni dogovaraju kasnije oko cijene. Jer vi kad uplacujete lovu uplacujete na interactive racun, a ne na ovaj od tih cm-brokera ili kako već. Interactive je ogromna brokerska kuca u SAD-u. A ti njemci kod nas imaju sve dozvole preko HANFE. Pitao sam i frenda koji radi u HANFI i kaze da je sve legalno. Za lovu vam odgovara mislim američki regulator do 500.000$. Ali nisam siguran. Mislim da sve piše na stranici. Uglavnom i ja sam na početku uložio manji novac jer sam bio skeptičan, ali sve je ok. Mislim da ima više o tome na stranici.

New Report

Close