Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.





Izaslo od 16 poduzeca u portfelju 10 izvjesca, sva dobra, viditi cemo do kraja. Ako tako bude do kraja pracka zbog fundamentalne potcijenjenosti se dodatno napinje. Ovo je najugodniji period u dionicama, kad znas da ti poduzeca posluju sve bolje, a da su vec sada podcjenjena. I da nema poreza nemam sto poduzimati, miruj, gledaj i uzivaj. Lani u ovo doba cijena dionica je, gledano prosjek portfelja, dostigla vrijednost poduzeca, pa sam preslagivao preslagivao, drago mi je da to sada ne moram, jos uvijek mi je portfelj 100% neoporeziv.
Trebao bih pogledati sve prodaje od 2008. do danas, da li bi se desavali strasni gubici da nisam prodavao dionice pojedinih poduzeca i gdje bi bila sada cijena tih prodanih dionica. Ovako napamet, sigurno bi dobro gubio npr. da sam zadrzao brodare ili gradjevinare.

12 od 16, da bi a rekao, zadnji ledo, ste ga vidili?
[/quote]

Meni su sva izvješća (osim ADRS) izašla vani. Za sada sam na P/S= 1,14, P/E= 12,85, P/B= 1,01, ROE= 14,45%, Dug/kapital= 81,89%, EV/EBITDA= 8,93.

Kako vi stojite?

[/quote]

Dosta sam los, sve mi je gubitak; hpb, tehnika, belje, bc institut, koncar ei, solaris, optima telekom, hup zagreb, petrokemija
[/quote]

Postotci su trenutni minus:
Hpb – kupnja (639 kn) – 9%
tehnika – kupnja (443 kn) – 47%
belje – kupnja (61 kn) – 65%
bc institut – kupnja (507 kn) – 15%
koncar ei – kupnja (682 kn) – 5%
solaris – kupnja (795 kn) – 6%
optima telekom – kupnja (4,27 kn) – 56%
hup zagreb – kupnja (2010 kn) – 7%
petrokemija – kupnja (18,1 kn) – 36%


Kolega Drevil zasto Podravka kad drzava ima prodat silne količine i zašto ostalih 20?
Osim Zvijezde nista nece spektakularno narasti.

Ne mislim da znam sto ce spektakularno rasti, ne pogadjam sto ce spektakularno rasti. Dakle ja ne gledam u talog od kave, ne bacam kocke i ne crtam grafove na vremenskoi seriji koja je vjerojatno slucajna ili deterministicka na beskrajno slozen nacin pa za nas kao da je slucajna. Jedina promijenjivost cijene dionica koja ne ovisi o poslovanju poduzeca koja me brine su veliki ciklusi i njihova dna i vrhovi.
Smatram da postoji korelacija izmedju buduce cijene dionica i sadasnjih varijabli poslovanja te sadasnjih varijabli omjera poslovanja i cijene dionica. Mozda korelacija ne postoji ili mozda je moj model upotrebljavanih varijabli i jednostavnih matematickih odnosa koje postavljam medju njima kojima tu korelaciju zelim iskoristiti pogresan, ali do sada mi je islo dobro. Pokusavam imati objektivnu metodu i uvijek koristiti objektivne kriterije. Rezultate takve metode slijedim i ne uplicem svoju pristranost u njih. Zbog svega onoga sto ne znam u ovom casu jer nemam sve informacije i zbog onoga sto ce se tek desiti pa unaprijed ne mogu ni znati, ne vezem se za sudbinu jedne dionice, vec igram na prosjek veceg broja dionica.



Kolega Drevil zasto Podravka kad drzava ima prodat silne količine i zašto ostalih 20?
Osim Zvijezde nista nece spektakularno narasti.

Ne mislim da znam sto ce spektakularno rasti, ne pogadjam sto ce spektakularno rasti. Dakle ja ne gledam u talog od kave, ne bacam kocke i ne crtam grafove na vremenskoi seriji koja je vjerojatno slucajna ili deterministicka na beskrajno slozen nacin pa za nas kao da je slucajna. Jedina promijenjivost cijene dionica koja ne ovisi o poslovanju poduzeca koja me brine su veliki ciklusi i njihova dna i vrhovi.
Smatram da postoji korelacija izmedju buduce cijene dionica i sadasnjih varijabli poslovanja te sadasnjih varijabli omjera poslovanja i cijene dionica. Mozda korelacija ne postoji ili mozda je moj model upotrebljavanih varijabli i jednostavnih matematickih odnosa koje postavljam medju njima kojima tu korelaciju zelim iskoristiti pogresan, ali do sada mi je islo dobro. Pokusavam imati objektivnu metodu i uvijek koristiti objektivne kriterije. Rezultate takve metode slijedim i ne uplicem svoju pristranost u njih. Zbog svega onoga sto ne znam u ovom casu jer nemam sve informacije i zbog onoga sto ce se tek desiti pa unaprijed ne mogu ni znati, ne vezem se za sudbinu jedne dionice, vec igram na prosjek veceg broja dionica.
[/quote]
He, ovaj kolega znalac i budući multimilijunaš (i koji zna što hoće, a što neće spektakularno rasti) te vjerojatno nije skužio niti jednu jedinu riječ što si napisao, ali lijepo si objasnio. 😉

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]




Kolega Drevil zasto Podravka kad drzava ima prodat silne količine i zašto ostalih 20?
Osim Zvijezde nista nece spektakularno narasti.

Ne mislim da znam sto ce spektakularno rasti, ne pogadjam sto ce spektakularno rasti. Dakle ja ne gledam u talog od kave, ne bacam kocke i ne crtam grafove na vremenskoi seriji koja je vjerojatno slucajna ili deterministicka na beskrajno slozen nacin pa za nas kao da je slucajna. Jedina promijenjivost cijene dionica koja ne ovisi o poslovanju poduzeca koja me brine su veliki ciklusi i njihova dna i vrhovi.
Smatram da postoji korelacija izmedju buduce cijene dionica i sadasnjih varijabli poslovanja te sadasnjih varijabli omjera poslovanja i cijene dionica. Mozda korelacija ne postoji ili mozda je moj model upotrebljavanih varijabli i jednostavnih matematickih odnosa koje postavljam medju njima kojima tu korelaciju zelim iskoristiti pogresan, ali do sada mi je islo dobro. Pokusavam imati objektivnu metodu i uvijek koristiti objektivne kriterije. Rezultate takve metode slijedim i ne uplicem svoju pristranost u njih. Zbog svega onoga sto ne znam u ovom casu jer nemam sve informacije i zbog onoga sto ce se tek desiti pa unaprijed ne mogu ni znati, ne vezem se za sudbinu jedne dionice, vec igram na prosjek veceg broja dionica.
[/quote]
He, ovaj kolega znalac i budući multimilijunaš (i koji zna što hoće, a što neće spektakularno rasti) te vjerojatno nije skužio niti jednu jedinu riječ što si napisao, ali lijepo si objasnio. 😉
[/quote]

hvala, bitno mi je da vidim da je netko ovdje uhvatio signal da ne mislim da pricam sam sa sobom:) (da ne budem kao oni ljudi koji idu ulicom i glasno raspravljaju a okolo nikoga, dobro u danasnje vrijeme moras vidjeti da mu nesto ne viri iz uha prije nego sto ga stavis u kukuu-kukuu kategoriju).


He, ovaj kolega znalac i budući multimilijunaš (i koji zna što hoće, a što neće spektakularno rasti) te vjerojatno nije skužio niti jednu jedinu riječ što si napisao, ali lijepo si objasnio. 😉

Da kolega Krešo, a Vi ste dobro skužili da treba kupovati VUPIK po 90 i 100kn.
I koliko vidim i još par zicera ste kupovali prije 1g po 3 puta većoj cijeni.
Bravo za znanje!

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

po meni najbolje imat u portfelju vise dionica, kao kaj ima gospodin Drevil, manji stres, kad raste super a kad pada gubici nisu veliki, polako nadokupljivat od novaca koji zaradimo od dividenda ili ulagat nove novce da bi smanjili prosjek ako dionica padne,

u slucaju da nam u portfelju neka dionica padne 15-20-25 posto , lako se proda neki mali dio od drugih dionica u portfelju , smanji ulaz u toj dionici i opet dobro,

dobra firma ce najvjerojatnije dobro proci bez obzira na trenutnu cijenu dionice, dok losa najvjerojatnije lose .
Barem ako nemamo gubitase u portfelju mirnije spavamo, a ne da se ujutro probudimo i citamo da je firma u blokadi ili izdaje novih xxx dionica.

Tema je best buy, a to je sigurno PODRAVKA I ZVIJEZDA.
Podravka tek kad država proda svoj dio, a to će ići ipak
po diskontu, dakle možda nekih 240kn.
Zvijezda, tu očekujem pad do 2200 pa onda uzlet.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?


Tema je best buy, a to je sigurno PODRAVKA I ZVIJEZDA.

– tema je Best buy, a to je sigurno tvoj medić, gospon Prognostik.
– stvarno je sladak, prekrasan je.
– je li spavaš s medićem ???

– I love this game.
Pozdrav !

Svaki portfelj treba imati bar 40% u teškašima u kojima
se cijena ne pomiče previše ni gore ni dolje, tipa HT, ADRS, PODR, ERNT,…
Ali isto tako ako procijenite da su neke dionice jeftine ukrcati 25%
novaca u njih i ostatak cash za padove i dokupe jer jeftino uvijek
može biti jeftinije.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

Ne kolegice Ivana, ipak ne spavam s medićem.
Oženjen sam čovjek pa mi žena ne dozvoljava da spavam s medićem.
He he.
Tema je best buy pa ću lijepo napisati BEST SELL jer Crobex
ide ispod 1200 pa se Vi mislite kako.
Moj target je pad sa 1600 na nekih 700.
No neke dionice će značjno malo padati, dok će
neke pasti preko 70%.
A sad Vi promislite što i kako.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

Ne razmišljajte dugo jer ćete ostati bez svega.
CROBEX target 450-520 bodova.
To bi moglo biti dno.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

Evo malo još free grafike da vidite kako sve završava.
idućih 5g država neće moći vraćati silne kamate i glavnicu,
slijedi novo zaduživanje i dužničko ropstvo.
Ovako gledajući graf Crobi mi se čini strahovito skup.
Pogotovo Dalekovod.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

New Report

Close