Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Nitko ne piše da ako je porezni razred npr.52000 kn a imas dobit 70000 kn da za 52000 placas 12 % poreza a samo za razliku od 18000 placas 25 %. Moj prijatelj je siguran u to.
Pa naravno da je tako. Niste valjda mislili da je 25% na cijeli iznos?

neće uvijek biti ovako.


Gledajući po prometu zadnjih dana ovdje slijedi najmršavija godina što se tiče prometa na burzi. Malo je onih koji žele prodati neoporezive dionice i kupiti oporezive, a još je manje onih koji uopće žele kupiti bilo kakvu dionicu. Odnio vrag šalu. Ove godine će zaraditi jedino oni koji se trefe u dionici firme koju eventualno bude netko izvana želio preuzeti. To je jedina mogućnost neke zarade, ali nažalost i takvih je firmi jako malo. S tim ako i bude nekih preuzimanja cijene su toliko niske da će se izlaziti sa gubitkom.
Strava i užas bez tragova meda i mlijeka!
ma polako, vidiš da se zahuktavamo pomalo.

Promet dosegnuo 136,5 milijuna kuna.

Iako su na mjesečnoj razini primjetni određeni pozitivni pomaci, usporedba prometa na Zagrebačkoj burzi na godišnjoj razini pokazuje značajan pad. Prema izvješću za veljaču objavljenom u srijedu, dionički promet dosegnuo je 136,5 milijuna kuna i u odnosu na siječanj bio je veći preko četiri posto.

neće uvijek biti ovako.

Znam covjeka za kojeg je malo reci da je vrijedan. Frajer je zivotinja. Radio je u prijevoznickoj tvrtci i placa je bila oko cca 6-7000…ali kad smo mi zbrojili koliko on radi…pa to je satnica valjda bila 10 kn…i nikad doma.
Necu reci za sve…ali vecina prevoznickih tvrtki ne moze naci bozace upravo zbog kapitalizma i trzista. Trziste ne prihvaca te njihove “super” uvjete. Prokuzili su ih…da je su to odlicni uvjeti samo na papiru

Naravno, i slazem se da nasi ljudi ne zele radit…i da bi taj popis nezaposlenih trebalo malo preispitat.


Svi traže posao, a mole boga da ga ne nađu. poznato kod nas od pamtivijeka

Grci su još luđi od nas.
Npr. u Splitu je to jako izraženo, ima maminih i tatinih sinova,
dobivaju džeparac svaki dan i briga ih.
Imaju 25-45g. i ne misle raditi.
A opet kad sve stavite na papir, prosječna plaća u HR je cca 5800kn
a kad vidite koliko malo možete s tim i ne isplati se nikako raditi.
Pa marenda svaki dan, gorivo, mobitel, kavica,… i ispadne da od
neke prosječne ST plaće od 5000kn potrošite 2000kn na ovo gore.
Dakle zarada 3000kn i nije neka motivacija. U prijevodu 150 piva
u kafiću. Pa tko bi radio za to????

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

Po meni idealno rješenje je osobni nacionalni dohodak od 1000 Eura,
zaposliti albance, ukrajince, rumunje,… da rade za nas.
ukinuti policiju, sudove, sve administracije na minimum.
I dobijete državu blagostanja.
I naravno za bogate uvesti porez 10% od godišnjeg prihoda.
Da, prihoda, a ne dobiti jer se tu mnogo mućka.
I bili bi ideal država, Švicarci bi nam zavidili.
I da, siguran sam da u Splitu nitko ne bi radio.
Samo bi pili kavice na rivi.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

Idealna država je ona bez administracije.
Dakle 350.000 državnih službenika smanjiti
na 20.000 i eto 50 milijardi svake godine.
Iznajmiti sve državne firme strancima
po nekoj masnoj cifri i imamo preduvjete
za 1000 eura po glavi stanovnika mjesečno.
Dakle bolje se može živjeti od nerada nego rada.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

Još 1 odličan način je uvesti zakon po kojem se dobit neke firme
mora podijeliti na način: 10% vlasniku a ostalo djelatnicima.
Da je to tako ova država bi cvjetala.Jer bi se postigla motivacija.
A to su zelembaći.
Ovako svi rade preko neke stvari, polovično, ne žure se,
nije ih briga. A tko im može zamjeriti.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

Nemojte pisati gluposti
Za svaku iole ozbiljnu firmu se otimaju radnici a seoski mudraci vise ne mogu naci radnike.
Koji put pogledam takve poslodavce u poslovnoj h. I ne mogu se nacuditi koliko lazu.
U Koncaru nisu velike place ali ipak imaju na stotine molbi na jedno mjesto.
Zasto, neka mi objasne ovi sto se muce sa personalom

ma nema pomoći našoj državici jer se ništa ne mijenja.
svi samo kukaju, malo se radi, produktivnost je loša, svi pokušavaju varati, krasti..
da bi nam bilo bolje svi se trebaju promijeniti, ali to je već malo teže jer je to nama zapisano valjda u genima

Ako prodam dionicu koju imam na računu od 31.12. po nižoj cijeni i ostvarim gubitak da li će se tretirati kao gubitak ili je porezno neutralan kao što je i dobitak?

Radi ćega pitam.Jedan moj poznanik ima desetak tisuća Validusa,smatra da ne vrijedi ništa ili jednu lipu po dionici i razmišlja da to proda makar i za jednu lipu i da ostvari porezni odbitak.
Zašto veći dioničari koji se nalaze u stećajušama kao npr u VLDS,KSST,ELPR ništa ne poduzimaju da
se te dionice vrate na tržište i pokušaju ostvariti porezne odbitke.
Pasivnost je posljedica socijalističkog mentalnog sklopa.Veliki broj dioničara su kupili dionice i misle
da će na njima zaraditi ako strpljivo čekaju i ništa ne poduzimaju da bi oživili svoju imovinu.
Takozvan proaktivan pristup je bitan u financijskom sektoru da bi oplodili svoj kapital ili smanjili
gubitak.
Zašto neki prodavaju dionice po najnižoj cijeni i tuku po BIDu ma gdje bio.Jučer je netko
prodavao TKPR/Tekstil promet/ po 111 jer je tu bio BID,.. pad 63%.U igri najbrži prst dva ovna na brnu se pokefala i dionica prošla na 197,50 cijelih 80% više od prodajne cijene,pa je pad bio samo 34%,još uvijek najveći pad na ZSE.Naravno da mojih 19 komada na kupnji nije prošlo jer sam odustao.A sada mi žao jer kada sam pogledao izvješće zamalo sam pao sa stolice.BV 2.500,
pozitivna EBITDA uz smanjenje gubitaka u poslovanju, P/S 0,04..
Idealna dionica za trogodišnje čuvanje i izlazak bez poreznih škara.Osnovna strategija:postajem dugoročni i čekam otključavanje vrijednosti jer ne želim plaćati veliki porez.A dionice sa stanjem od 31.12.mogu uvijek na bubanj u rastu koji me zadovoljava,ali i u u padu ako smatram da idu u prah i pepeo.
Nelikvidnost i pasivnost mi otvara prostor za kupnju jeftinih dionica kao TKPR,ali uskoro ću ostati i bez kune likvidne imovine ,a keša ionako nikada nemam jer uvijek imam ideju za kupnju,prodaju,
konverziju itd.
Moj novi trogodišnji portfelj lagano raste,a ne izlazi mi se iz neoporezih situacija.Isplata iz kapitala
od QUNE i SLPF, će mi donijet nešto neoporezivog keša.Sve ostalo koma..
Za sada sa likvidnim sredstvima U SLPF ako prodam ostvarujem poreznu dobit u dijelu koji sam kupio u toku ove godine,nešto vjerovatno i u ATPL,dostatno da bi pokrio gubitke iz kapitala na osnovu
kupnje dionica sa dobrim izvještajima u trenutku izlaska izvješća kao u LKPC i OPTE.Naravno sve u
malim količinama
Sjećat ću se 2014 i 2015.bile su to zlatne godine za moj portfelj.
Ali treba biti skroman SLPF i VLBT pa to je dostatno da zaradim u dva mjeseca kao Ivana sedma I Drevil cijlu godinu.Naravno relativno.Relativni rast je vrlo važan,geometrijska progresija je veći multiplikator.

Kraljevstvo neki davaju za konja,a ja za keš!!!!!!!! ¸Ideja imam,para nemam!!!!!!!!


Nemojte pisati gluposti
Za svaku iole ozbiljnu firmu se otimaju radnici a seoski mudraci vise ne mogu naci radnike.
Koji put pogledam takve poslodavce u poslovnoj h. I ne mogu se nacuditi koliko lazu.
U Koncaru nisu velike place ali ipak imaju na stotine molbi na jedno mjesto.
Zasto, neka mi objasne ovi sto se muce sa personalom

nije istina.
vidjet cete koji će problem nastati kada se gospodarski rast poveća, kada se dogoge najavljeni infrastruktrurni projekti. Radnika neće biti.
Previše je ljudi otišlo vani, a ostali su većinom oni koji ne žele raditi..

New Report

Close