Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ukoliko nezaposlena osoba jednom odbije posao kod novog poslodavca, drugi put ukoliko i to odbije gubi prava i briše se iz evidencije nezaposlenih. Tako je bilo zakonski dok sam ja tražio radnika pred par godina, nešto se mijenjalo u međuvremenu?

vjerojatno je još uvijek tako..
ali kad oni ne odbijaju posao, kužite..
oni mole poslodavce da jave HZZ-u da oni ipak nisu prikladni za taj posao, jer ne bi ovo/ono..
ma s popisa ih se nikad ne izbriše, a ako se nekoga izbriše vjerujem da on vrlo lako nađe put do povratka na popis.
Kako objašnjavate situaciju, evo konkretno na Rivi u Splitu:
-Riva je puna, vjerujem da je 20% toga nezaposleno (ostali, recimo da su na radnoj pauzi)
-Ima dosta mladih, i u srednjim godinama (osobno i znam dosta) koji su nezaposleni godinama, a neke znam da se nikad nisu zapošljavali i sami kažu da ne misle ni raditi za nekoga, a u međuvremenu se vode kao nezaposleni

Mislim da je taj popis nezaposlenih osoba leglo lopova, kriminalaca iz sive ekonomije.
Ružno zvuči za onaj dio ljudi koji je stvarno nezaposlen i muči se pronaći posao, ali zbog ovakvih kakvih vjerujte mi ipak ima, nemogu doći do posla..

Nitko ne piše da ako je porezni razred npr.52000 kn a imas dobit 70000 kn da za 52000 placas 12 % poreza a samo za razliku od 18000 placas 25 %. Moj prijatelj je siguran u to.

Da…sličan slučaj mi ima prijatelj koji ima autoprijevozničku tvrtku i traži bezuspješno godinu dana vozače kamiona kojih ima na burzi međutim sve koji su pozvani na razgovor za posao su ljudi kojima nije u interesu pronaći posao a najveća ironija u svemu tome je da je nekako uspio preživjeti sedam gladnih godina i napokon se otvorilo tržište EU gdje ima poprilično posla i naplata je uredna a vidi vraga sad nema radne snage tako da mu pola voznog parka stoji i ne radi. Apsurd…

Lojtra, da to je tocno tako kako si naveo.

...

ma uzasno…toliko nezaposlenih na popisu a nemožeš naći zaposlenika.
I to napominjem da uvjeti nisu uopće loši.
A više je razloga za to:
– i dalje vrlo snažna siva ekonomija
-odlazak ljudi u inozemstvo a u međuvremenu se i dalje vode u HZZ-u kao nezaposleni
-opće slaba volja za zapošljavanjem (ljudi jednostavno ne žele raditi)
-na prekvalifikaciju i dodatno usavršavanje gotovo nitko neće

Žudimo za investicijama, a kad se one jednog dana uistinu i dogode snaći će nas dodatan problem nedostatka radne snage.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/lazni-vojni-invalid-tudjom-dokumentacijom-do-braniteljske-penzije-i-380-tisuca-kuna–/878889.aspx

a evo kao nastavak na temu.. Problemi naše domovine..
Evo kako se gubi radna snaga.
Čovjek je sa 46 godina krivotvorio dokumente, dobio mirovinu i naravno da neće raditi.
Preko 500 tisuća branitelja je sramotno, kolika se tu tek kontinuirana pljačka dogodila i događa svo ovo vrijeme. A to nije samo tih 500 tisuća nego i njihove obitelji koje vuku razno razne nezaslužene povlastice.
I onda kako čovjek koji pokušava normalno poslovati može ostati normalan i konkurentan u ovoj državi u kojoj te kradu na porezima, otežavaju ti rad silnom papirologijom, savjete i pomoć ti ne nude, ako imaš dijete nemože ti upisat fakultet je dijete falš invalida sa ogromnom mirovinom ima prednost, državi u kojoj se POS-ove stanove dobivaju ljudi da bi ih preprodali i zaradili, u kojoj je vojska nezaposlenih a ne možeš naći radnika, sa katastrofalnom demografskom situacijom, uništenim selima.
Svaka čast braniteljima, ali što je previše-previše je..
Na koncu dobro kaže onaj Milanović- slučajna smo mi država!

Pokvaren smo narod. Pogodite iz kojeg naroda nam dolaze političari. Sigurno nisu Šveđani.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

ma sve znam..
ali tako kao narod i država ne možemo naprijed, a to vjerujem svi želimo..

Pa neki su već naprijed i to nauštrb nas straga. Hebu nas uzduž i poprijeko. Tzv. uhljebi. Mi smo sendvić generacija.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

a mučki šutimo i trpimo.
ko je tu lud..

Gledajući po prometu zadnjih dana ovdje slijedi najmršavija godina što se tiče prometa na burzi. Malo je onih koji žele prodati neoporezive dionice i kupiti oporezive, a još je manje onih koji uopće žele kupiti bilo kakvu dionicu. Odnio vrag šalu. Ove godine će zaraditi jedino oni koji se trefe u dionici firme koju eventualno bude netko izvana želio preuzeti. To je jedina mogućnost neke zarade, ali nažalost i takvih je firmi jako malo. S tim ako i bude nekih preuzimanja cijene su toliko niske da će se izlaziti sa gubitkom.
Strava i užas bez tragova meda i mlijeka!

New Report

Close