Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@ prognostik

nemoj se prijatelju opterecivati. zivot je kratak. znam ljude koji rade taj posao, a ni TA ne znaju. jedan gospodin koji je stalno po novinama mi je rekao da uopće ne kuzi sta se toliko trudim oko analizi kad je sve samo pogađanje. sta tek tome reci? A radi u struci. Tko sam ja da vam sudim ako vi na flekama vidite sliku.i psihijatri pokazuju slike, i iako se ja slikama čudim, netko skuži šta te slike prikazuju.

za PTKM je lakse nego sto mislite. iako vas to cudi usporedite iskrcavanje AZ-a i izjave petrokemije o pokazivanju interesa za dokapitalizacijom itd. Znaci 24.2 su izvjestili da su neki pokazali interes i od tad dionica raste. Nema RSI nikakve veze. Ako propadne to s dokapitalizacijom ce dionica pasti i s RSI-om iznad 70 i s RSI-om ispod 30.

RSI kolega Alias itekako ima veze. Cijena PTKM je bila 11,7kn kad je objavljen članak,
mislim točno 24.02. o interesu 5 kompanija za kupnju Petrokemije.
Cijena je tek 26.02. pala na 9,xx kn. Dakle cijena je pala iza vijesti i to možete provjeriti.
Odbijanje se tu dogodilo jer je RSI zaronio ispod 20, a naravno opravdanje je interes 5 velikih firmi.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

Glede opterećivanja, ja se uopće ne opterećujem kolega,
dapače zaradim kako na padu, tako i na rastu. A što će sutra biti,
hoće roknuti cijela burza, to me nimalo ne tanga.
Lijep pozdrav kolega Alias!
Evo pogledajte temu certifikati pa mi objasnite kako je plin
pao sa 16 USD na sad nekih 1,635 i zašto će se odbiti točno
od 1,57 USD i narasti barem 200% ???

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?


I za kraj izjave poznatih vođa.

– štedi se kad se ima.
– kad se nema, ne štedi se, tada se zadužuje.
– evo to je ponovio tisuću puta, na TV, novine, portali naš poznati vođa Kim Zok Mil.

– do sada nigdje nisam naišla ne bilo koji negativan natpis za tu izjavu nama dragog vođe.
– a moja baba je mene učila, da štedim i da se ne zadužujem kada nemam.

– sada sam u nedoumici tko je pametniji moja polupismena baba ili naš veliki vođa Kim Zok Mil ???

– I love this game.
Pozdrav !


Kolegice Ivana, iako je Vaša baka radila svakodnevno s metlom
ipak mislim da bi bila bolja na poziciji premijera od svih dosada.
Naravno Vaš tekst je dobio od mene ocjenu 100%.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

Eto spomenio sam Belje, book je bio 1,78 a sad je 0,5 i nikako da raste.
Pa kako da raste kad je vlasnik loš prema dioničarima.
Natiskao novih dionica i Vaše vrijednosti obezvrijedio.
I neki opet kupuju li kupuju, a njemu nije problem
napraviti delisting i isplatiti Vas sa 22kn ili možda manje
jer on to cijeni npr. 10kn. Ionako Belje nikad nije izbacilo dobit
pa Vas lako sve može isključiti.
Belje je očajno loša dionica i neće rasti, dapače može samo padati
prema 10kn. Ispod toga neće. A sad kad je pogubio poticaje ne
vidim uopće način da ikad bude u plusu.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?


Ili npr. evo dionica Belje, ima npr book 0,5 a opet pada.

– nakon posta o mlijeku, napisati ću za moju dragu ekonomski nepismenu naciju malo i o dionicama firmi koje se kod nas bave proizvodnjom hrane.

– na puno mjesta će te pročitati kako treba kupovati dionice firmi koje se bave proizvodnjom hrane.
– ali to vam pravilo ne vrijedi za firme koje proizvode u RH.
– totalno je nebitno što je kod nas zemlja plodna, nije zagađena, imamo velike viškove vode, idealne temperature, poljoprivrednu tradiciju…

– zbog poreznih nameta, da se ne ponavljam pročitajte moj prethodni post o mlijeku,
– stvarno nema smisla nikakva poljoprivredna proizvodnja jer s cijenom ne možete konkurirati uvoznoj hrani.
– nije tu pitanje hoće li naše firme koje proizvode hranu bankrotirati, pitanje je samo kada će bankrotirati.
– stvarno je velika šteta što su uhljebi učinili ovoj zemlji seljaka, tu smo imali neke šanse, znanje, sva proizvedena hrana se vrlo lako može na moru prodati turistima.
– ali tu su porezi koji su doslovno sve uništili.
– zbog toga ne preporučam investiranje u firme koje proizvode hranu.

– I love this game.
Pozdrav !

nakon ovakve ne vlade nebi se cudio da na rejting ode jos malo dole a kud ce dionice eh



Ili npr. evo dionica Belje, ima npr book 0,5 a opet pada.

– nakon posta o mlijeku, napisati ću za moju dragu ekonomski nepismenu naciju malo i o dionicama firmi koje se kod nas bave proizvodnjom hrane.

– na puno mjesta će te pročitati kako treba kupovati dionice firmi koje se bave proizvodnjom hrane.
– ali to vam pravilo ne vrijedi za firme koje proizvode u RH.
– totalno je nebitno što je kod nas zemlja plodna, nije zagađena, imamo velike viškove vode, idealne temperature, poljoprivrednu tradiciju…

– zbog poreznih nameta, da se ne ponavljam pročitajte moj prethodni post o mlijeku,
– stvarno nema smisla nikakva poljoprivredna proizvodnja jer s cijenom ne možete konkurirati uvoznoj hrani.
– nije tu pitanje hoće li naše firme koje proizvode hranu bankrotirati, pitanje je samo kada će bankrotirati.
– stvarno je velika šteta što su uhljebi učinili ovoj zemlji seljaka, tu smo imali neke šanse, znanje, sva proizvedena hrana se vrlo lako može na moru prodati turistima.
– ali tu su porezi koji su doslovno sve uništili.
– zbog toga ne preporučam investiranje u firme koje proizvode hranu.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Simpatican je tvoj izricaj, al ovdje si samo djelomicno u pravu kad se referiras na potrosnju hrane u turizmu odnosno u turistickoj potrosnji jel ista iznosi tek nekoliko postotaka, a svakako ne vise od 10%, ukupne potrosnje odnosno potraznje za prehrambenim artiklima u lijepoj nasoj. To je barem matematicki lako dokazivo, a i dosta je intuitivno.

Visoki fiskalni i parafiskalni ovdje nisu jedina nepoznanica u jednadzbi. A ni najveca.

I hate to be wrong

Ahoj!

Kolega prognostik. Nemojte da Vam objasnjavam stvari koje su vrlo jednostavne i logicne. Naravno, onom tko logiku koristi. imate stranicu: http://zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=PTKM-R-A
pod novosti vidite datum 24.2 i naslov Petrokemija d.d. – Aktivnosti u procesu iskazivanja interesa.
onda pogledate pod povijesni podaci i dobijete da je zadnja cijena dionice 22.2 bila 9,57, onda 23.2 je bila 10.33kn i 24.2 10kn. nakon toga raste.To je bar vrlo lako provjeriti. Nakon interesa +20%, ali ako vi vjerujete da je zbog RSI-a svaka čast. Svašta je moguce.

Belje.
Ako se vratite godinama unazad vidjet cete da sam pisao da belje ne vrjedi 200kn, pa ni 100kn pa i nedavno kad su kupili merkator, a dionica bila 65 kn, i dok su svi pisali hvalospjeve i ulazili u dionicu ja sam pisao da nece biti nista od toga i objašnjavao zašto. Bitno je objasniti zašto. Ako Vam se da vrlo je lako potraziti kad je merkator kupljen, otici na temu belje i pogledati datume prije toga i šta je tko pisao. Spominjem merkator jer je to nesto sto bi stvarno trebalo promjeniti poslovanje, ne graf, kompanije. A nije. I sve sam to ovih godina pogađao bez i jednog grafa, oscilatora, fibonaccia, volumena, momentuma, RSI-a itd itd. Zamislite koliko sam ja dobar tehničar, da sam postao toliko dobar u TA, da je više nit ne koristim, i pogodim. A dionica ima 0,5 booka.

koliko je ovo kriminalna i neorganizirana država još jedanput sam se jučer uvjerio kada sam tražio zaposlenike u firmu.
Eeeej, toliki broj nezaposlenih a nitko neće radit za prosječnu plaću, nevjerojatno.
I onda se ti ljudi rugaju nama koji se mučimo zarađivati dok oni “lade j.aja” a oni ubiru povlastice kao nezaposleni a sa strane zarađivaju na crno.
Naravno ne odnosi se to na sve…ali ima ih ko pljevi, pogotovo po Dalmaciji..
i onda je nama loše..

Svi traže posao, a mole boga da ga ne nađu. poznato kod nas od pamtivijeka

strasno, nevjerovatno..
tu treba uvesti reda…razdvojiti one koji su stvarno nezaposleni i žele posao od ovih uhljeba..
Heeej, čovjek moli da ga neprijaviš HZZ-u da je odbio posao da ne izgubi povlastice, a on uopće ne misli nikad se ni zaposlit..
pa mi i nemamo prostora za neki značajan gospodarskir ast jer nama očito nedostaje radne snage, uskoro bi se to moglo osjetiti u turizmu, u građevinarstvu i IT se već osjeća..
Banana smo..

New Report

Close