Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Lopina
Cudi me da ti neznas za fifo metodu. Bojao sam se to na poreznoj reci da ne pomisle da ih zahebavam.



Evo nam promjena u Crobexu, izlaze :

RIZ-odašiljači d.d.
Luka Ploče d.d.
Petrokemija d.d.

Ulaze:
Ledo
Varteks

lp

tražim dokument od zse gdje to piše pa ne mogu nac, jel moze link

ako izlaze 3, sta ne bi trebalo isto toliko uc?
[/quote]

Pa nema još link na ZSE, polako … ja sam izvor, prirodan i zdrav .. 🙂

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

3. Nije zadovoljio. Iako bi logicki bilo da prvo uđe pa onda zadovolji.?


Pitanje:
Ako dio prodam da li će mi se tretirati da sam prodao one od 31.12 ili ove koje sam kupio kasnije.
Da li sam porezno neutralan ili ostvarujem porezni dobitak ili gubitak.
Možda vam pitanje izgleda nevažno.Malo morgen.

– gospon Lopina.
– o tome sam dosta pisala na ovoj temi, odvrtite desetke stranica unatrag.

– najbolje vam je otvoriti još jedan brokerski račun.
– pa kod dokupa u ovoj godini sve novokupljeno vam ide na taj novi račun.
– kod prodaje birate ako imate istu dionicu na 2 računa (stari bezporezni i novi s porezom).
– jednostavno sami odlučujete što vam se bolje isplati.

– moja preporuka za ovu godinu je i dalje ne trgovati na burzi.

– I love this game.
Pozdrav !


lopina
(9) Porezni obveznik iz stavka 8. ovoga članka obvezan je voditi evidenciju istovrsne financijske imovine po metodi uzastopnih cijena (FIFO).

– u stavku 8. članka (9) vam ne piše da je porezni obveznik dužan kupovati/prodavati dionice.
– stoga proizlazi ako niste kupovali/prodavali dionice hebe vam se za tu FIFO metodu, a i poreznu isto.

– I love this game.
Pozdrav !


Izuzetak su oni koji imaju obvezu podnosenja porezne prijave njima sve ulazi u dohodak i oporezivo je.

– gospon Frankie.
– vaše Ustavom zagarantirano pravo je, odnosno kao građanin RH imate pravo podnijeti poreznu prijavu i to vam nitko ne može zabraniti.

– I love this game.
Pozdrav !


@alias
imaš znanje i imas volje objasnjavati ljudima.

– je, pametan je.
– evo mene zanima što je bilo prije kokoš ili jaje ???

– I love this game.
Pozdrav !

Vrlo lagano Ivana. Jaje. Uvijek sam razmisljao zasto je to nekome nejasno.


Tako je, samo na zaradu i to samo 12% od te zarade.

Samo 12% + prirez.

– draga ekonomski neuka nacijo.
– evo na jednom primjeru ću vam probati objasniti što je to samo 12% i kako se s tih samo 12% uništava ova država.

– Mlijeko.
– zamislite puni diskonti su mlijeka s cijenom ispod 3kn.
– naši farmeri jednostavno ne mogu to mlijeko prodavati po tim tvz. dampiškim cijenama jer ih litra proizvedenog mlijeka dođe 3.5-4kn.
– zbog toga se mliječne farme zatvaraju i zatvaraju, jer jednostavno nije ekonomski isplativo.
– kako se onima iz Češke isplati poslati kamion mlijeka tu nama na more po cijeni ispod 3kn ???
– zbog te cijene mlijeka u Slavoniji ima sve manje i manje posla, farme se zatvaraju, stanovništvo se iseljava.
– da ne pišem dalje jer vam je sve poznato po tom pitanju.

– jeste li se ikada zapitali koji je uzrok tome, zašto je tako ???
– glavi uzrok je samo tih 12%.
– kod naše konkurencije je PDV manji za cca 12%.
– a i krediti su im manji za 5-7%.
– zbog toga ta tvz. strana konkurencija može prodavati i zarađivati na cijeni mlijeka od 3kn.

– i sada mi u ovoj nama dragoj državi moramo uništiti sve živo i mrtvo kako bi mogli nahraniti uhljebe.
– stvarno je i više nego žalosno da se u Slavoniji ne isplati proizvoditi mlijeko.

– I love this game.
Pozdrav !

I za kraj izjave poznatih vođa.

– štedi se kad se ima.
– kad se nema, ne štedi se, tada se zadužuje.
– evo to je ponovio tisuću puta, na TV, novine, portali naš poznati vođa Kim Zok Mil.

– do sada nigdje nisam naišla ne bilo koji negativan natpis za tu izjavu nama dragog vođe.
– a moja baba je mene učila, da štedim i da se ne zadužujem kada nemam.

– sada sam u nedoumici tko je pametniji moja polupismena baba ili naš veliki vođa Kim Zok Mil ???

– I love this game.
Pozdrav !



Pitanje:
Ako dio prodam da li će mi se tretirati da sam prodao one od 31.12 ili ove koje sam kupio kasnije.
Da li sam porezno neutralan ili ostvarujem porezni dobitak ili gubitak.
Možda vam pitanje izgleda nevažno.Malo morgen.

– gospon Lopina.
– o tome sam dosta pisala na ovoj temi, odvrtite desetke stranica unatrag.

– najbolje vam je otvoriti još jedan brokerski račun.
– pa kod dokupa u ovoj godini sve novokupljeno vam ide na taj novi račun.
– kod prodaje birate ako imate istu dionicu na 2 računa (stari bezporezni i novi s porezom).
– jednostavno sami odlučujete što vam se bolje isplati.

– moja preporuka za ovu godinu je i dalje ne trgovati na burzi.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
Mislim da otvaranje drugog računa u nekoj drugoj brokerskoj kući bi zahtjevao FIFO metodu i da bi bez obzira što smo na drugom računu ostvarili porezni gubitak ili porezni dobitak najprije trebalo odbiti dionice od 31.12..pa sve po datumima bez obzira na kojem računu su dioinica registrirane.
Konkretno,razmišljao sam kako ostvariti porezni gubitak u SLPF.Danas sam jprodao poziciju u SLPF sa 31.12.i kasnije dokupio i sada mi je cjelokupna pozicija oporeziva.Ako dionica padna 7 kn koliko je
neoporeziva isplata iz kapitala ostvarit ću porezni odbitak,a s obzirom da sigurno ulazim u zonu 25% to je 2 kn po dionici , Dakle,sada u SLPF mogu i trejdati.
Naravno da sam preuzeo rizik da SLPF dobije i kamatni spor sa državom tj još tridesetak kuna po dionici pa bi u eventualnom rastu dionice izgorio radi poreznih škara.
Kao što sam ranije pisao u poziciji HJDR imam dionice sa 31.12. i dokup od jučer,možda i sutra.
Ako smatram da je dionica jako podcijenjena i otključa joj se vrijednost trebam čekati tri godine da ne platim porez,a ako odlučim djelomično izaći najprije mi se topi neoporeziva pozicija.Dakle,u HJDR
ulazim dugopročnu poziciju.
Potpuno drugačija strategija za SLPF i HJDR.U SLPF prodaj_kupi i čekaj.U HJDR dokupi i čekaj.
Bitno,dugoročno ostajem u te dvije pozicije.
Siguran sam da je najgora strategija ulazak u dividendne pozicije fondovskog smeća jer su te dividende oorezuve/HT,ERNT i slično/ a tu su već odavno otključane vrijednosti i postoji mali prostor za lopinovski rast cijene dionice.
Porfelj mi je u eutanaziji,uz lagani pušing na likvidnom porfelju.


@alias
ti ne vidis da se gosp. prognostik glupira po ovom forumu i lupa kako mu dodje. vjerovatno se i smije kad napise post tipa. PTKM ce na 7kn… i sad se ti trudis njemu objasniti nesto. covjece trosis svoje vrijeme bezveze 🙂

Pa moramo se malo i glupirati kolege. Pa i puknuti neke targete. I da, jako se smijem,
ovaj forum je vrhunska zabava. Al PTKM uistinu ima tjedni boll sa dnom na 7kn, sad je to već na 8kn.
Kad je tjedni donji boll bio na 7kn govorio sam kako je moguće dno na 7kn.
Sad je taj donji boll na 8kn, dakle i ako rokne neće ispod 8kn.Ja nikad nisam rekao da fundamenti nisu bitni, samo sam rekao da TA
to sve objedinjuje. Npr zašto je PTKM pala na 9kn i kusur. Zašto nije npr stala na 11kn?
Pa tek kad je RSI zalijepio ispod 25 onda je počelo lupanje i kupovanje. I kakve to veze sad
ima sa fundamentom??? Baš tih 9kn? Ili npr. evo dionica Belje, ima npr book 0,5 a opet pada.
Zašto nije na book 1??? A ja Vam velim TA kaže ispod 20kn se ide i bit će, a to trubim kad je cijena bila
velikih 25kn.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

New Report

Close