Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@alias
imaš znanje i imas volje objasnjavati ljudima. postao si kvalitetne tekstove na nekim temama da ljudi nesto nauce. ali znas sta mi nije jasno, da ti ne vidis da se gosp. prognostik glupira po ovom forumu i lupa kako mu dodje. vjerovatno se i smije kad napise post tipa. PTKM ce na 7kn… i sad se ti trudis njemu objasniti nesto. covjece trosis svoje vrijeme bezveze 🙂

Lako moguce 🙂 Ali pokušavam i drugim tehnicarima “racionalno” objasniti koliko je to sve smijesno. Očito ne ide. Napisati da cijena nema veze s fundamentima? Nepojmljivo. I sad se cudim dal netko to može ozbiljno misliti ili šta? A inventera znam dugo i znam da se on ne šali.

Bodul
Bio sam ja na poreznoj 3 puta, no neznaju oni to jos. Sad su valjda istrazili, citali su iz prospekta a i meni su dali da kod kuce proucavam.


I 12%+ prirez je puno…zakon staviti izvan snage…i amen

Mislim da se kapitana dobit i dividenda zbrajaju sa ostalim dohocima i da će zbir odrediti naš porezni razred.
Ako firme plačaju 20% na dobit,ni fizičke osobe ne bi trebale manje od toga,ali ni više..Tko puno zarađuje neka otvori
firmu,imati će priznate sve troškove i prenosivi porezni odbitak u godini mršavih krava.
Mali ulagači se ne bi trebali previše baviti tim problemom,naročito nezaposleni jer oni vjerovatno nebi platili ni kune poreza.
Novi prezni propisi traže od nas promjeu strategiju ulaganja.

Pitanje:
Im,ao sam HJDR na 31.12.2015.Jučer sam nešto dokupio.
Ako dio prodam da li će mi se tretirati da sam prodao one od 31.12 ili ove koje sam kupio kasnije.
Da li sam porezno neutralan ili ostvarujem porezni dobitak ili gubitak.
Možda vam pitanje izgleda nevažno.Malo morgen.
Ako prodam dio radi bureka a odbija mi se od stanja 31.12. ,možda izgubimneoporezivu imovinu ulazim, u oporezivu što može biti velik gubitak ako dionica naraste recimo 100%,a ja prodam prije istoka od tri godine pa na tih 100% platim 13,2% do 44% poreza.
Želim platiti državi najmanji mogući porez,a da poslujem u okviru zakona!


Bio danas na poreznoj. Porez na dobit se plaća 12 % bez obzira koliko zaradite. Izuzetak su oni koji su osim mirovine još i zaposleni ili zaposleno kod 2 ili više poslodavca. dakle ekstra slučajevi. Za nas većinu nema brige. I kupi prodaj koliko hoćeš, promet je nebitan. Iako za ovo drugo nisam potpuno siguran, možda se gube neka prava( ali tu mene isto nema) ali to ću još sutra nazvati.

Izuzetak su oni koji imaju obvezu podnosenja porezne prijave njima sve ulazi u dohodak i oporezivo je.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

lopina
(9) Porezni obveznik iz stavka 8. ovoga članka obvezan je voditi evidenciju istovrsne financijske imovine po metodi uzastopnih cijena (FIFO).
Najprije se računa one od 31.12

Pitanje:
Im,ao sam HJDR na 31.12.2015.Jučer sam nešto dokupio.
Ako dio prodam da li će mi se tretirati da sam prodao one od 31.12 ili ove koje sam kupio kasnije.
Da li sam porezno neutralan ili ostvarujem porezni dobitak ili gubitak.
Možda vam pitanje izgleda nevažno.Malo morgen.
Ako prodam dio radi bureka a odbija mi se od stanja 31.12. ,možda izgubimneoporezivu imovinu ulazim, u oporezivu što može biti velik gubitak ako dionica naraste recimo 100%,a ja prodam prije istoka od tri godine pa na tih 100% platim 13,2% do 44% poreza.
Želim platiti državi najmanji mogući porez,a da poslujem u okviru zakona!


Tretirati će se da si prodao one koje si prvo kupio, znači one do 31.12.2015. Ovo pitanje je već bilo na nekoj temi sa linkom na Pravilnik, ali ne znam sad gdje točno. Uglavnom što se prvo nabavi prvo se i prodaje inače bi se teško moglo drugačije utvrđivati koje dionice prodajemo ako smo ih kupovali u više navrata.

@lopina za sve vas kojima je normalno platiti porez jer smo eto zaradili ili se “obogatili”…vam bih ostavio porez…a svima kojima nije normalno, njima bih ukinuo…

…sve bolje od voljeg…na hrpetine poreza, njima je normalan jos jedan porez…na hrpetine prevara na burzi – novi porez – sto da ne?

Evo nam promjena u Crobexu, izlaze :

RIZ-odašiljači d.d.
Luka Ploče d.d.
Petrokemija d.d.

Ulaze:
Ledo
Varteks

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Frankie
Nemam obvezu podnosenja prijave ali broker je rekao da ce mi on pocetkom iduce godine sve poslati kuci a ja sam nosim na poreznu. Zar samim tim ne podnosim prijavu, to nitko da mi objasni?ili u mom slucaju nikud ne nosim ali ce mi porezna sama prijaviti, nece mi valjda oprostiti sav porez?


Evo nam promjena u Crobexu, izlaze :

RIZ-odašiljači d.d.
Luka Ploče d.d.
Petrokemija d.d.

Ulaze:
Ledo
Varteks

lp

tražim dokument od zse gdje to piše pa ne mogu nac, jel moze link

ako izlaze 3, sta ne bi trebalo isto toliko uc?

New Report

Close