Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Pojelo mi kraj, nije baš bilo kratko, sorry 🙂

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


O pardon, ovo je sada drugačija priča. Dakle ja ne pratim svaki tvoj post i svaku izjavu pa je premisa da ja znam o čemu ti točno govoriš netočna.
TA je po definiciji predviđanje mogućih scenarija na temelju kretanja cijene.
Po ovome što si sada napisao ti ipak koristiš TA, a što je najgore koristiš i oscilatore čija je prediktivna vrijednost nula. 😛

Ne znam što si se mene uhvatio, pa ću dati opet “kratki” osvrt, kao nemam pametnijeg posla..
Napisao si u prethodnom postu citiram:
” skroman ali primjećen ulazak u TA velikog majstora fundamentalne analize. ”
Po tome sam zaključio da pratiš što pišem, jer kako bi inaće ovo zaključio oko toga da mi je naj bitnija intrinzična vrijednost dionice? Sada kažeš da ne pratiš što pišem, pa ne znam koga ti zezaš ?

Ja ne koristim TA, ali gledam cijenovne raspone dionica a to je daleko od TA po definiciji što ona jest ( odnosno nije 😛 )

Evo lijepog opisa slijedbenika tehničke analize ( grafikonista ):

Kada grafikonist izabere neku dionicu za potencijalnu investiciju, obično postoji jedno razdoblje praćenja i očijukanja prije nego što uđe u obvezu budući da je za grafikonista, kao i u slučaju ljubavne avanture i seksualnog osvajanja , najvažniji pravi trenutak. Postoji rastuće uzbuđenje kada dionica probija osnovnu liniju I dalje raste. Na kraju ako je sve dobro završilo, dolazi trenutak ispunjenja – uzimanje dobiti, opuštanje I lijepo sjećanje. Riječnik grafikonista sadrži termine kao što su: “ dvostruka dna “, “ prodor “ , “ kršenje niskog “, “ učvrščeno “, “ velika igra “, “ opadajući vrhunci “, I “ vrhunac kupnje “. I sve se to događa pod zastavom velikog simbola seksualnosti: bika

U čast ove rasprave mjenjam broj poučka u potpisu niže 🙂

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]



spojiti to dvoje?

samo cijenu (graf) i volumen .

RSI,MACD,P/E,ROE ,ROI,,,,,,,,,I INI,, su sporedni,,,
[/quote]

Znaš što inverter, ja i ti se znamo podugo na ovome forumu, ali znaš, ponekad se pitam je li tvoje postove piše robot ili ljudsko biće?
I love this game, rekla bi Ivana.
lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Bio danas na poreznoj. Porez na dobit se plaća 12 % bez obzira koliko zaradite. Izuzetak su oni koji su osim mirovine još i zaposleni ili zaposleno kod 2 ili više poslodavca. dakle ekstra slučajevi. Za nas većinu nema brige. I kupi prodaj koliko hoćeš, promet je nebitan. Iako za ovo drugo nisam potpuno siguran, možda se gube neka prava( ali tu mene isto nema) ali to ću još sutra nazvati.

Lijepo se kupovalo dok je trajalo ” nadmudrivanje ” je li 12%+prirez ili su porezni razredi 25,30 40 %, … Neki popušili ” priče ” , pa se bojali trgovati i kupovati ! Evo valjda je sada napokon usuglašeno 🙂



Meni su sva izvješća (osim ADRS) izašla vani. Za sada sam na P/S= 1,14, P/E= 12,85, P/B= 1,01, ROE= 14,45%, Dug/kapital= 81,89%, EV/EBITDA= 8,93.
Kako vi stojite?

Dosla sva, zadnja ilra, isto lijepo, mislim dva-tri losija od lani. Moram izracunati pa cu staviti.
[/quote]

Dakle, poslovanje poduzeća iz mog portfelja u prošloj godini: P/E vagani 11,81, EV/EBITDA vagani 7,08, P/B vagani 1,27, ROE vagani 10,10%. Prosječni porast dobiti u odnosu na 2014 nevjerojatnih 50%. Pad dobiti bilježi mdka, neznatni pad koei, jdgt iz razumljivih razloga, ali je zato porast dobit 2015. prema 2013. 57% rastavite to potencijskim prirastom pa dobijete 25% na godinu. Ostalih 13 rast, od najmanje tuho 8% do plag 62%, ledo 97%, rivp 104%, podr 330% (nadam se da nisam neku brojku krivo prepisao u tablicu). Nekoliko ih je imalo slabiji 4. kvartal od 4. kvartala iz 2014., pa je čak rezultat slabiji nego li je izgledao na ttm podacima nakon 3q fi. Najvažnije, nikakve naznake da bih trebao izlaziti iz nekog od poduzeća i preslagivati portfelj stvarajući oporezivi dio portfelja. Kakva taktika ubuduće? Mislim da mi se sada oblikuje, drugačije nego li do sada. Prvo unijeti u excel tablice podatke gfi za sva poduzeća koja pratim i vidjeti kako će se poduzeća rangirati prema izlaznom rezultatu.

Kolega Alias, spominjete kako je bitna fundamentalna analiza,
a onda Vas pitam kako to da uz fundamente ledo padne sa
19200 na 3700 pa opet naraste na 9000kn?
Npr. taj isti Ledo sam kupovao po 18200 i prodavao po 19000
iako sam znao da ne vrijedi toliko.
Što se to promijenilo u par godina da cijena toliko oscilira.
Dakle postoje pretjerivanja u smislu precijenjenosti ali isto
tako i u smislu podcijenjenosti.
TA to dobro prati.
Ne govorim o Validusu, KSST, Đakovštini i firmama kojima
nije ginuo stečaj radi ogromnih dugova.
Al za većinu dionica igra TA.
Evo npr. ATPL zašto je pala na sad možda pola booka???
A past će još možda na 1/4 booka? Jer je projekcija poslovanja
jako loša.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?


Bio danas na poreznoj. Porez na dobit se plaća 12 % bez obzira koliko zaradite. Izuzetak su oni koji su osim mirovine još i zaposleni ili zaposleno kod 2 ili više poslodavca. dakle ekstra slučajevi. Za nas većinu nema brige. I kupi prodaj koliko hoćeš, promet je nebitan. Iako za ovo drugo nisam potpuno siguran, možda se gube neka prava( ali tu mene isto nema) ali to ću još sutra nazvati.
I sad mi recite dali je bilo potrebno fantazirati mjesec dana, pisati nebuloze i razglabati bez da ste jednostavno provjerili. Žalosno

Btw. ja sam poslao pismeni upit na poreznu vezano za drugu tematiku i nema odgovora 15 dana … dobio sam usmeno dva različita odgovora pa reko da mi netko od njih napiše što je ispravno … baš me zanima kad će se javit i dali će uopće

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

I 12%+ prirez je puno…zakon staviti izvan snage…i amen

@ prognostik

za nešto shvatit i znat potrebno je znanje i trud. odite slobodno na youtube i upišite traderi i izaci ce Vam 1000 filmica ljudi koji bi se obogatili preko noci bez ikakvog ulaganja u sebe. Imate decka koji je s 10.000$ napravio 1,6 milijuna. Pogledajte na kraju i potrazite kako je sve to završilo. Ljudi osvoje i loto koji je još teže pogoditi. Dal on može reci da je znao da će upravo ti brojevi izaci? Može. Ima ljudi koji misle da je zemlja ravna ploca. Nedavno sam citao kako se neka zena hvalila na fejsu kako sljedbenici toga da je zemlja ravna ploca, ukljucujuci i nju, postoje oko cijele kugle zemaljske. Zanimljivo. Citao sam ljude kojima je zanimljivo kako rijeke uvijek prolaze kroz gradove, uopce ne shvacajuci da se gradovi rade na rijekama. Što manje znaš to su ti mišljenja čudnija. Cijena dionice se krece kao po rijeci, uvijek oko njezine, manje više, realne vrijednosti. Nekad odstupa jer je tržište takvo i tad je treba uhvatiti. Bilo da je preskupa ili prejeftina. Ali ako ne znas njezinu realnu vrijednost ne znas nista. Uopce mi se ne da o tome jer mi je presmijesno kako netko moze fulati 35 puta dnevno i svejedno jos uvijek misliti da je tocan u predviđanjima. Evo Vi ste napisali da će PTKM na 7. Ja napisao da će rasti. Dionica je bila oko 9.50. Znaci sad je dionica otisla na moju stranu 25%. A nisam ni graf pogledao. Znaci li to da sam super tehnicar? Ili znaci da sam bubnuo i to se dogodilo jer se upravo vode razgovori oko preuzimanja?

Evo još jednom oko tog ATPL-a. Govorim vec nekoliko godina da ne treba kupovati zbog prevelikog broja novogradnji koji ce dovesti do prevelike ponude što će smanjiti cijenu prijevoza što će naštetiti brodarima i njihovim dionicama. Inverter je tu negdje na 1000kn isto napisao da graf prikazuje pad. Da li vi mislite da je dionica pala iz razloga koji sam ja naveo, ili iz inverterovog razloga odnosno izgleda grafa?

Pinball ako si slao s povratnicom hoće, u suprotnom mislim da ništa od toga.

New Report

Close