Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Izaslo od 16 poduzeca u portfelju 10 izvjesca, sva dobra, viditi cemo do kraja. Ako tako bude do kraja pracka zbog fundamentalne potcijenjenosti se dodatno napinje. Ovo je najugodniji period u dionicama, kad znas da ti poduzeca posluju sve bolje, a da su vec sada podcjenjena. I da nema poreza nemam sto poduzimati, miruj, gledaj i uzivaj. Lani u ovo doba cijena dionica je, gledano prosjek portfelja, dostigla vrijednost poduzeca, pa sam preslagivao preslagivao, drago mi je da to sada ne moram, jos uvijek mi je portfelj 100% neoporeziv.
Trebao bih pogledati sve prodaje od 2008. do danas, da li bi se desavali strasni gubici da nisam prodavao dionice pojedinih poduzeca i gdje bi bila sada cijena tih prodanih dionica. Ovako napamet, sigurno bi dobro gubio npr. da sam zadrzao brodare ili gradjevinare.

12 od 16, da bi a rekao, zadnji ledo, ste ga vidili?
[/quote]

Meni su sva izvješća (osim ADRS) izašla vani. Za sada sam na P/S= 1,14, P/E= 12,85, P/B= 1,01, ROE= 14,45%, Dug/kapital= 81,89%, EV/EBITDA= 8,93.

Kako vi stojite?


Po Asku Bidu
– dakle prihod a ne ukupan promet.
Porez se plaća na razliku između kupovne cijene i prodajne, znači na zaradu, na prihod, dobit ili kako god………… ne na promet.
Ali kakve si dobre sreće i na to ćeš platit porezaaaaaaaaaaaaaa
🙁
Tako je, samo na zaradu i to samo 12% od te zarade. A možda dobiješ sve to i u povratu poreza nazad.

neće uvijek biti ovako.




Izaslo od 16 poduzeca u portfelju 10 izvjesca, sva dobra, viditi cemo do kraja. Ako tako bude do kraja pracka zbog fundamentalne potcijenjenosti se dodatno napinje. Ovo je najugodniji period u dionicama, kad znas da ti poduzeca posluju sve bolje, a da su vec sada podcjenjena. I da nema poreza nemam sto poduzimati, miruj, gledaj i uzivaj. Lani u ovo doba cijena dionica je, gledano prosjek portfelja, dostigla vrijednost poduzeca, pa sam preslagivao preslagivao, drago mi je da to sada ne moram, jos uvijek mi je portfelj 100% neoporeziv.
Trebao bih pogledati sve prodaje od 2008. do danas, da li bi se desavali strasni gubici da nisam prodavao dionice pojedinih poduzeca i gdje bi bila sada cijena tih prodanih dionica. Ovako napamet, sigurno bi dobro gubio npr. da sam zadrzao brodare ili gradjevinare.

12 od 16, da bi a rekao, zadnji ledo, ste ga vidili?
[/quote]

Meni su sva izvješća (osim ADRS) izašla vani. Za sada sam na P/S= 1,14, P/E= 12,85, P/B= 1,01, ROE= 14,45%, Dug/kapital= 81,89%, EV/EBITDA= 8,93.

Kako vi stojite?

[/quote]

Dosta sam los, sve mi je gubitak; hpb, tehnika, belje, bc institut, koncar ei, solaris, optima telekom, hup zagreb, petrokemija

Evo nam većine izvješća, polovnjake ne bih komentirao, kao niti one prosječne da se ne zamaram sa time, evo samo izvješća koja su zanimljiva i dionice na koje bi valjalo obratiti veću pozornost:

ATGR

rekordno izvješće, vidjet ćemo kakva će biti dividenda.
Dionica je cjenovno na dnu raspona u kojem se kreće unazad neko vrijeme, managment odlićno radi svoj posao, jedina zamjerka ide na ( do sada ) malu isplatju dividende u skladu sa mogučnostima.

ADPL

odlićno izvješće, te dividenda od 4 kune , što daje lijepi dividendni prinos od 4 %. Situacija sa rubljom i Rusijom je ove godine bolja te uz očekivano manje troškove ove godine ( investicije su završene – ove godine slijedi efektuiranje ), mislim da nas ove godine očekuju i bolji rezultati.
P/E 9,6, EV / EBITDA 5,4, ROE 7 %, kompanija se razdužuje te u izvješću navode daljnje razduživanje i povećanje profitabilnosti u idućem razdoblju. Ohrabrujuće za dioničare.

TPNG

Zanimljiva dionica većina brodova ugovorena na 3 godine uz iznimnu profitabilnost, a tek se od 01.01.2016. kreće sa punim obimom od svih 6 brodova. Za očekivati je daljnji porast profitabilnosti te najavu o isplati dividende po prvi puta?

LEDO

Rekordbno izvješće, povećanje dobiti 82 %, ovdje je za očekivati izdašnu dividendu.
EV/EBITDA 5,86 , ROE 15, P/E 10, jeftino.
Dionica bi dodatno mogla profitirati ako se ostvare najave o izlasku Agrokora na stranu burzu.

MEDIKA

Zanimljiva dionica, nalazi se u službenom tržištu, a nije nešto trgovana, a ovo su fundamenti sa zadnjim izvješćem:
P/E 8
ROE 10 %
EV/EBITDA 8,44
Uz ovakve fundamente dionica je na 0,8 BV ..

Zanimljivost je da je prošle godine dividenda bila 2650 kuna što na ovu cijenu daje dividendni prinos od nevjerojatnih 21 %
Ove godine zaradili su 1571 kuna po dionici. Također je za očekivati bolje rezultate u ovoj godini jer je PC Osijek otvoren prošle godine u svibnju, tako da imamo skoro pola godine očekivanog povećanja prihoda, sukladno tome vjeorojatno i dobiti . Tu je naravno i priča sa prodajom, oko koje još uvijek nikakvih službenih informacija nema, osim članka u novinama iz prošle godine.

JADROAGENT

Izvrsno izvješće ovdje se također očekuje dividenda od minimalno 60 kuna, sukladno ranijim godinama, možda i više?
To daje dividendni prinos od lijepih nešto preko 6 %.

Čekamo Adris sa novim stanjem u RDGu i bilanci bez TDR-a, ali isto tako čekamo i vijesti o dividendi, kao i razrješenju situacije oko priče sa prodajom / preuzimanjem.

Eto ga na, ukratko.. nisam naveo sve ima još dobrih izvješća, poput PODR i posebno JNAF, tu bi mogla biti lijepa priča ako naša gospodarska diplomacija ostvari svoje najave, vidjet ćemo 🙂

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]



12 od 16, da bi a rekao, zadnji ledo, ste ga vidili?

Meni su sva izvješća (osim ADRS) izašla vani. Za sada sam na P/S= 1,14, P/E= 12,85, P/B= 1,01, ROE= 14,45%, Dug/kapital= 81,89%, EV/EBITDA= 8,93.
Kako vi stojite?
[/quote]
Dosla sva, zadnja ilra, isto lijepo, mislim dva-tri losija od lani. Moram izracunati pa cu staviti.


Dionica je cjenovno na dnu raspona u kojem se kreće unazad neko vrijeme

Ovo je povijesni trenutak, skroman ali primjećen ulazak u TA velikog majstora fundamentalne analize.
Nakon mnogo omalovažavanja i neprihvaćanja čak i najtvrđi posustaju i shvaćaju da svijet nije jednodimenzionalan!

Da li je to razlog za niskih 16% ocjene ovoga posta? Činjenica je da ovaj TA dio nema kvalitetu i analitičnost, no za početnika je i više nego dobar!
A ostatak posta je i više nego dobar, pa ću ispraviti ovu nepravdu u skladu sa svojim mogućnostima!



Dionica je cjenovno na dnu raspona u kojem se kreće unazad neko vrijeme

Ovo je povijesni trenutak,
[/quote] pratit cemo preciznost .:-)

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


Hoće li dugoročno biti kruha u Hrvatskim autocestama ?
Isplati li se ući u to?

– Ne.

– I love this game.
Pozdrav !



Hoće li dugoročno biti kruha u Hrvatskim autocestama ?
Isplati li se ući u to?

– Ne.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Kad ste tako uvjereni u ” ne ” , objasnite nam zašto tako rezolutno ” ne ” ?

Jer NE. Jel moguće da netko vjeruje u taj projekt?? Što se tu ima objašnjavati, horor poduzeće koje vrvi uhljebima i političkim igricama. Pročitajte onu poučnu priču o vragu i tamjanu i obratite pažnju na glagol u naslovu.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

ADPL

odlićno izvješće, te dividenda od 4 kune , što daje lijepi dividendni prinos od 4 %. Situacija sa rubljom i Rusijom je ove godine bolja te uz očekivano manje troškove ove godine ( investicije su završene – ove godine slijedi efektuiranje ), mislim da nas ove godine očekuju i bolji rezultati.
P/E 9,6, EV / EBITDA 5,4, ROE 7 %, kompanija se razdužuje te u izvješću navode daljnje razduživanje i povećanje profitabilnosti u idućem razdoblju. Ohrabrujuće za dioničare.

dividenda od 4 kune

Zanimljivo je kod te dividende što se isplaćuje iz dobiti iz 2014 godine…te se nigdje ne spominje odlična dobit iz 2015 godine. Barem ne još… tako da sam osobnog mišljenja kako ćemo ove godine dobiti još jednu dividendu. I to upravo iz dobiti iz 2015 godine. Oko 7-8 kn.

Tako da bi dividendni prinos mogao biti oko 12%…

Eto, živi bili pa vidili.

lp



Dionica je cjenovno na dnu raspona u kojem se kreće unazad neko vrijeme

Ovo je povijesni trenutak, skroman ali primjećen ulazak u TA velikog majstora fundamentalne analize.
Nakon mnogo omalovažavanja i neprihvaćanja čak i najtvrđi posustaju i shvaćaju da svijet nije jednodimenzionalan!

Da li je to razlog za niskih 16% ocjene ovoga posta? Činjenica je da ovaj TA dio nema kvalitetu i analitičnost, no za početnika je i više nego dobar!
A ostatak posta je i više nego dobar, pa ću ispraviti ovu nepravdu u skladu sa svojim mogućnostima!
[/quote]

Gluposti, nikada nisam rekao da ne gledam trendove i cijenovnu razimu dionice ili indexa, nego da ne radim detaljnu tzv. tehničku analizu jer to nema smisla. MACD RSI to je maksimum maksimuma i to je najviše što gledam, ako uopće pogledam. A trendove i kretanje cijene dionice, to nije ulazak u TA kako si napisao, zna se na što sam mislio kada pišem o TA, barem sam ja nebrojeno puta na ovome forumu argumentirano dokazao da TA ne funkcionira, a to sam i empirijski dokazao, sve imam crno na bijelo, a nisam samo ja to dokazao, dokazale su i relevantne institucije koje se time bave, no tom potom.
Vi tehničari ste uvijek dobrodošli bankama i brokerima jer puno trgujete i oni od vas žive, ali se zna što misle o vama iako vam to nikada neće reči, jer im to nije u interesu, pa nisam ja od jučer nemoj me zezati.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

New Report

Close