Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Po meni DLKV vrijedi 3Okn, ATPL 200kn, Belje 50kn,
IGH 200kn,PTKM 30kn, JDPL 50kn,…. da ne nabrajam dalje.

Malo strpljenja i tak će bit.

@lojtra hahha pa nisi mislio da cu ti vadit recenicu po recenicu i jos objasnjavat…ima to radi oni porezni savjetnik 🙂

Kapital seli u porezne oaze na daleke egzotične otoke.
Ne morate na dalek put.Ali i na ZSE imate poreznih oaza.
To su dionice koje su sa smanjenjem temeljnog kapitala ostvarile pravo na isplatu iz kapitalnog
dodobitka,a poželjno bi bilo da ih isplaćuju.
1. SLPF isplaćuje/vidi komentar na stranici SLPF/,a isplačivati će i dalje.,bez poreza.
2.QUNE isto isplaćuje 10 kn po dionici neoporezivo,a vjrovatno će i nastaviti jer je u likvidaciji,naravno ako nešto proda
3.Proficio, može isplatit neoporezivo kapitalnu dobit,a na većinu dobivenog spora neće plaćati ni porez na dobit radi lijepih gubitaka zadnjih godina.Dakle,sve što dobije od države može biti
netto isplata dioničarima bez plačanja poreza ako su vlasnici fizičker osobe.Ali,Proficio,EIG i sl su bili
spržionica para pa to mogu i ostati.Proficio je fantastična kupnja uz poštenu upravu,ali većinski se nisu baš transparentni.Da li se mogu promjeniti”””””
4.Veliki neoporeziv potencijal ima THNK,a može i u stečaj jer su joj računi u blokadi.
4.VDKT je odličan neoporeziv dividendni potencijalu,ali keša nema
itd.
5.BRIN isto može isplatiti dividendu bez poreza
Dakle,uvođenje poreza na kapitalnu dobit neke dionice ćini atraktivnijem.U višim preznim razredima su pametniji,inteligentniji,snalažljiviji ,normalno i bogatiji kojiće nastojati plačati što manji porez pa će porezne oaze,tj dionice koje imaju neoiporezivi potencijal dobiti na vrijednosti.
Čak i gubitaši mogu postati atraktivne mete za preuzimanje radi izbjegavanja plačanja poreza na dobit.Možda nam ožive i neke stečajhuše.
Da li će VLDS nazad na tržište.
Tko se snađe skinutti će skorup.
Naravno,da ću tu naći svoje mjesto.

Meed i mlijeko teće umjerno,ali želim više.



Prihod od dividende ide na 12% + prirez, jer je tvrtka prije isplate dividende već platila 20% poreza na dobit, pa je ta dividenda već oporezovana sa 32%. I to je ende- ne navodi se u poreznoj prijavi.

Sa ostatkom se slazem,a sa ovim nikako. Kao prvo u poreznoj prijavi moras navest sve. Kao drugo ako se ovo ne navodi u poreznoj prijavi onda ne znam zasto u poreznoj prijavi uopce postoji prostor za navest nesto sto se u biti ne navodi. Mislim nema logike. Pored toga meni je u poreznoj receno da obavezno moram navest dividende u poreznu prijavu i stavit u napomene zasto nije placen porez i prirez na neke dividende(RIVP i TNPL,a to je zato sto je ta dividenda isplacena iz dobiti prije nego je zakon o oporezivanju dividende stupio na snagu)

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!


Pinoki
Pa čim si zaradio 1 kn na burzi u obvezi si podnošenja porezne prijave, zar ne? A kažeš nemojte se dovesti u obvezu podnošenja prijave…..

Nisi odmah u obvezi. Čitajte pažljivo što vam je vikend poslao:

Prema članku 39. Zakona, godišnju poreznu prijavu obvezno podnosi porezni obveznik ako u poreznom razdoblju ostvari:

1. dohodak od nesamostalnog rada iz članka 14. Zakona (plaću/mirovinu) kod dva ili više poslodavca istodobno u tijeku istog mjeseca poreznog razdoblja i/ili,

2. dohodak od samostalne djelatnosti iz članka 18. Zakona i djelatnosti po osnovi kojih se dohodak utvrđuje i oporezuje kao dohodak od samostalne djelatnosti prema članku 19. do 24. Zakona na temelju propisanih poslovnih knjiga.

Godišnju poreznu prijavu obvezno podnosi rezident ako dohodak iz članka 39. stavka 1. Zakona ostvari izravno iz inozemstva i/ili ako dohodak iz članka 5. Zakona ostvari izravno iz inozemstva pri čemu predujmovi poreza na dohodak od tog dohotka nisu u tuzemstvu plaćeni i/ili su u tuzemstvu plaćeni u iznosu manjem od iznosa koji bi se obračunao prema odredbama Zakona, osim ako sukladno ugovoru o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja Republika Hrvatska izuzima taj dohodak od oporezivanja.

Godišnju poreznu prijavu obvezno podnosi i porezni obveznik ako je Porezna uprava zatražila da naknadno plati porez na dohodak.

Porezni obveznik obvezan je podnijeti godišnju poreznu prijavu ako poslodavac, isplatitelj primitka ili sam porezni obveznik nije obračunao, obustavio i uplatio predujam poreza na dohodak i prirez porezu na dohodak.

Porezna prijava traži doktore znanosti, mi ostali bespomoćni.
Kako su nam namakli uzicu oko vrata, nezamijećeno, osvaneš u poreznom ropstvu. Lijepo su u tišini promijenili kategoriju dohotka, i evo nam….. zdvajamo i prebrojavamo.
Vlada na odlasku.
Hoće li dugoročno biti kruha u Hrvatskim autocestama ?
Isplati li se ući u to?
Živo me doduše zanima hoće li igdje biti izrečeno, da ako prodaš udjele prije isteka tri godine, moraš iz par kuna zarade platiti vjerovatno 25% ili 40% poreza. .
Dakle, best buy su trome stabilne dionice sa redovitom izdašnom dividendom, na koju se plaća 12% i prirez i ende. Bez umreženenog ukamaćivanja. To je dobro odabran izraz za ovu nevolju koja nas je zadesila.
Do iduće izmjene poreznog zakona.

Po Asku Bidu
– dakle prihod a ne ukupan promet.
Porez se plaća na razliku između kupovne cijene i prodajne, znači na zaradu, na prihod, dobit ili kako god………… ne na promet.
Ali kakve si dobre sreće i na to ćeš platit porezaaaaaaaaaaaaaa
🙁

Ne plaća se porez na promet, meni dosta a za ostalo ide 12% + prirez a vi i dalje udarajte. Ljudi pukli ste.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

ovih desetak dana napisano je toliko gluposti u svezi poreza da to nije normalno! sve se uzima općenito, a svi smo slučajevi za sebe! kao da nevaljala doktorica pripiše isti lijek svim pacijentima! nekome koristi, ali većini šteti! svakome treba propisati zaseban lijek! tako je i sa poreznom. napisao sam prije cca mjesec dana svoj slučaj. ulazio sam sa nekim strahom i skepsom (ali max pripremljen), a izašao sam sa osmijehom na licu! gotovo sav uplaćeni porez mi je u 2014 vraćen, a tako će biti i za 2015!

p.s. ne budite lijeni, uzmite si nekoliko sati strpljenja i pohodite poreznu. ali imajte i nezavisnog poreznog savjetnika! koji košta, ali je skoro pa neprocjenjiv!

p.s.2 meni aspirin ne koristi, možda vama hoće! i obratno!

Da li će VLDS nazad na tržište.

A zašto?
Eno ti na hita otc pa kupuj

slijedi nam precesija


Izaslo od 16 poduzeca u portfelju 10 izvjesca, sva dobra, viditi cemo do kraja. Ako tako bude do kraja pracka zbog fundamentalne potcijenjenosti se dodatno napinje. Ovo je najugodniji period u dionicama, kad znas da ti poduzeca posluju sve bolje, a da su vec sada podcjenjena. I da nema poreza nemam sto poduzimati, miruj, gledaj i uzivaj. Lani u ovo doba cijena dionica je, gledano prosjek portfelja, dostigla vrijednost poduzeca, pa sam preslagivao preslagivao, drago mi je da to sada ne moram, jos uvijek mi je portfelj 100% neoporeziv.
Trebao bih pogledati sve prodaje od 2008. do danas, da li bi se desavali strasni gubici da nisam prodavao dionice pojedinih poduzeca i gdje bi bila sada cijena tih prodanih dionica. Ovako napamet, sigurno bi dobro gubio npr. da sam zadrzao brodare ili gradjevinare.

12 od 16, da bi a rekao, zadnji ledo, ste ga vidili?

Što se čudite,, zbog poreza nema trgovanja a i smanjivat če se iz dana u dan. Još 2 dana nakon izvješca kako tako a onda mozemo zatvoriti. Nije tu u pitanju samo porez nego i primici, dohoci, prihodi i masu toga a nitko ništa ne razumije a nitko nezna ni rastumaciti. Ne trebamo ni biti u plusu s dionicom mogu nas oderati. Svako je slucaj za sebe, lijepo su to smislili da savjetnici imaju posla kao onomad arhitekti i geodeti.

New Report

Close