Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Znači – neće se plaćati porezi od 40-50-60% kao sto je napisono u zadnjih par dana ovdje.

– evo netko tko je sve pročitao s razumijevanjem i kužio kako nećete plaćati porez od 40-50-60%.
– porez će te plaćati točno 65.62% na zaradu od 1.000.000 kn.

– I love this game.
Pozdrav !


Pa zar ne postoji neki novinarčić koji ovo sve može istražiti i službeno objaviti, glavno da nas svakodnevno šopaju sa što je jela Maja Šuput i s kim je legla sinoć.

Ne postoji. Ta profesija je odavno uništena, ako je ikada i postojala. Onaj tko je sposoban napraviti neko istraživanje, taj se bavi nečim drugim. Članci su copy-paste uz vlastitu interpretaciju koja se svodi na dodavanje ‘začina’ za izazivanja reakcije.


Meni je isto nelogično.

– i meni je nelogično kako pola ovih u vladi je moglo dobiti kredite od 200 – 560.000 eura s kta. od 2%.

– I love this game.
Pozdrav !


Niko ne voli poreze, vidim, no nije mi jasno kako neko neće da trguje na burzi jer će platiti porez na zaradu. Zar je bolje ne trgovati i ne zaraditi ništa ili zaraditi 10 i 5 dati državi?Pa i nije to neki težak fizički rad.Bez obzira na bilo koju vrstu truda i muke, nema puno izbora. Zaradi sebi i državi ili ni sebi ni državi. BIRAJ.

Kakvo naivno razmišljanje, nije ni čudo što si zaglavio u Ingri. Zašto država nije prije uvela ovaj porez na dobit kod trgovanja dionicama. Zato što se već punih 8 godina na većini dionica samo gubilo a ne zarađivalo. I sada kada bi trebalo nešto zaraditi oni te još opale sa porezom na tu siću od zarade. Da su prije 8 godina uveli porez onda većina nas bi već imala tolike gubitke da narednih 8 godina ne bi morali plaćati porez sve dok ne dođemo na 0. Ovako su krenuli odmah ispočetkada deru porez a stare gubitke ti nitko ne ubraja. Jedno je sigurno trejdati više sigurno neću, nemam volje. Porez platit neću jer ću dobro gledati što kupiti i siguran sam da ću u kupljenoj dionici proboraviti 3 godine i bez poreza van izaći. A tako razmišlja i većina bivših trejdera.
A ova 2 – 3 milijuna kuna redovnog dnevnog prometa su još i “banja” s obzirom da na ljeto u ljetnoj letargiji očekujem i promete dnevne ispod milijun kuna. Brokeri slobodno zatvarajte svoje “butige” dok još niste u minusima!



Znači – neće se plaćati porezi od 40-50-60% kao sto je napisono u zadnjih par dana ovdje.

– evo netko tko je sve pročitao s razumijevanjem i kužio kako nećete plaćati porez od 40-50-60%.
– porez će te plaćati točno 65.62% na zaradu od 1.000.000 kn.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote] Jer si uračunala PDV na kupljeni sladoled. Ali max porezni razred je 40% a da bi ušao u nj trebaš imati hebački godišnji dohodak. Dakle ne paničarite većina nije toliko bogata.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Nije mi jasno da itko moze reci:eto nema veze, pa porez se mora placati….jer si zaradio.
A sta kad sam gubio? Jel me tad netko pitao zasto sam gubio? Da nije mozda zbog te iste drzave?

@banana amen

bananko,
Zaglavio sam u Ingri ali dobro radim sa drugih nekoliko dionica i nije mi žao što ću platiti nešto poreza. Samo kažem da mi je logično trgovati i zaraditi i za sebe i za državu nego ni sebi ni njoj. Mogu li birati? Mogu li promijeniti zakon o oporezivanju dobiti i dividende? Nemogu, zato se treba prilagoditi najbolje što se može.Tko uđe u 40% znači da je dosta i zaradio. Ako se već moramo boriti protiv poreza onda bi to bio porez na hranu koja svima treba a trgovanje na burzi nije za siromahe koji se hraniti moraju. I naravno uvesti i porez na nekretnine koje ne služe svrsi i od koje niko nema koristi pa ni vlasnik(izuzev osnovnog broja kvadrata za članove obitelji u nekretnini koja je osnovna…)

neće uvijek biti ovako.

Neka me netko ispravi ukoliko sam pogresno nesto shvatio.
Porezna stopa od 40% ide na mjesecnu placu od preko 13000 kn bruto sto znaci 156000 kn godisnje. Znaci ako imam tu placu i dividendu od cca 100000 kn u 2016 godini na istu placam odmah pri isplati 12% poreza+ prirez i onda jos 40% na ostatak od iznosa neto dividende na kraju godine. Znaci 100000-12000+prirez. Ostaje od dividende cca 85000 kn ovisno o prirezu. E sad jos na sve to 40% sto iznosi 34000 kn ostaje 51000 kn.

megido@
Pitat ću te nagodinu u 1 mjesecu kada ga budeš morao plaćati da li je dobar ili ne. Naravno da bi platio morat ćeš odnekud izvući taj keš, znači rastati se od neke likvidne dionice u korist uhljeba. Samom prodajom te dionice ako je sa dobiti stvaraš dobar temelj da se i iduće godine rastaneš od neke druge. Ovo nije porez nego umreženo ukamaćivanje.



Znači – neće se plaćati porezi od 40-50-60% kao sto je napisono u zadnjih par dana ovdje.

– evo netko tko je sve pročitao s razumijevanjem i kužio kako nećete plaćati porez od 40-50-60%.
– porez će te plaćati točno 65.62% na zaradu od 1.000.000 kn.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Andeo1 je u pravu. Zbunjujete ljude svojim nestručnim tumačenjima. Predujam od 12% je konačan i ne upadate u više porezne razrede osim ako ne morate/želite podnjeti poreznu prijavu.
Prema tome ne možete računati na bilo kakav povrat od države temeljem porezne prijave jer ju ne smijete podnjeti ako ne želite upasti u viši porezni razred.
Također nemojte se dovesti u obvezu podnošenja porezne prijave po bilo kojem osnovu i porez od 12%+ prirez će biti konačan.

Izaslo od 16 poduzeca u portfelju 10 izvjesca, sva dobra, viditi cemo do kraja. Ako tako bude do kraja pracka zbog fundamentalne potcijenjenosti se dodatno napinje. Ovo je najugodniji period u dionicama, kad znas da ti poduzeca posluju sve bolje, a da su vec sada podcjenjena. I da nema poreza nemam sto poduzimati, miruj, gledaj i uzivaj. Lani u ovo doba cijena dionica je, gledano prosjek portfelja, dostigla vrijednost poduzeca, pa sam preslagivao preslagivao, drago mi je da to sada ne moram, jos uvijek mi je portfelj 100% neoporeziv.
Trebao bih pogledati sve prodaje od 2008. do danas, da li bi se desavali strasni gubici da nisam prodavao dionice pojedinih poduzeca i gdje bi bila sada cijena tih prodanih dionica. Ovako napamet, sigurno bi dobro gubio npr. da sam zadrzao brodare ili gradjevinare.

New Report

Close