Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja sam izracunao da je promet u odnosu na isto razdoblje lani, 35 % manji. A mislim da ce taj postotak rasti.
Nelogicno je to sa tih 12%, jer porezni razredi idu 15, 25, 40…ali vidjet cemo…

@bananarama
Isto ko i kod bilo kojeg poreza. Kazu ljudi ma neka uvedu nije puno. Sta ti je magicnih 12%. Ma nista. A sad kuknjava. Kao i sa porezom na dividendu,stednju,kapitalnu dobit i sad nekretnine. Sto je iduce. Iduce je porez na nasljedstvo tj ako ostavis kucu,stan, dionicu,kintu dici opalit ce im 12% poreza jer to nije puno.Cekaj samo da se uvede porez na nekretnine i kad se vidi da opet fali love.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Kako vi zbunjujete ljude svojim pisanjem. Za razliku od većine vas ja ne mogu skočiti do porezne jer sam u inozemstvu pa mi stvarno pomalo idete na nerve. Fino kupite cvikalicu i u grad po info.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

A jeste li vi npr razmisljali, da ce ako se burze spoje, kako netko rece, osim stoce stranci moci kupovati nase dionice, imati mozda i manji porez ili ga uopce nece imati, pa cemo biti u neravnopravnom polozaju…oni ce moci kupovati, trejadati, a mi samo gledati…

Amo kratko i jasno. Pricate gluposti. Porezi na dividendu, kapitalnu dobit i sl. su 12% i oni su konačni za sve one koji ne predaju DOH. Situacija kod osoba koji predaju DOH je malo drugačija ali je isto regulirano kao do sada. Toliko je toga netočnog napisano da uopce necu ulazit objasnjavat posebno. Znači – neće se plaćati porezi od 40-50-60% kao sto je napisono u zadnjih par dana ovdje.

Meni je isto nelogično. To znači da se isti prihod oporezuje na više načina što je diskriminirajuće i protuustavno. Kako kaže drevil koji samo od plaće prelazi granicu 40%, na prihode od kamata i dividendi bi trebao dobiti čestitku porezne na 28% dodanog poreza. To znaći da se laže i u zakonu , da porez nije 12% nego je varijabilan.

Askbid
Ako mislite na mene, nije li bolje da ljudi znaju? A nije u redu da se sam borim protiv toga. Ni ja nebi znao da nisam dobio čestitku od hzzo da mi ukidaju dopunsko jer puno zarađujem. Svakako se sada ne bojim kupovati ali se bojim prodavati.

Niko ne voli poreze, vidim, no nije mi jasno kako neko neće da trguje na burzi jer će platiti porez na zaradu. Zar je bolje ne trgovati i ne zaraditi ništa ili zaraditi 10 i 5 dati državi?Pa i nije to neki težak fizički rad.Bez obzira na bilo koju vrstu truda i muke, nema puno izbora. Zaradi sebi i državi ili ni sebi ni državi. BIRAJ.

neće uvijek biti ovako.

evo jednog jako dobrog izvjestaja LKPC nemam dionice vise ali izvjestaj je mrak


@bananarama
Isto ko i kod bilo kojeg poreza. Kazu ljudi ma neka uvedu nije puno. Sta ti je magicnih 12%. Ma nista. A sad kuknjava. Kao i sa porezom na dividendu,stednju,kapitalnu dobit i sad nekretnine. Sto je iduce. Iduce je porez na nasljedstvo tj ako ostavis kucu,stan, dionicu,kintu dici opalit ce im 12% poreza jer to nije puno.Cekaj samo da se uvede porez na nekretnine i kad se vidi da opet fali love.

Ako je išta sigurno, to je da će se porezi i dalje dizati.
Kako su samo tiho i neprimjetno progurali ovo kumulativno zbrajanje poreza! Većina će to skužiti tek dogodine kada im dođu računi!

Govnari troše sve više i više, a sada su već ušli i u čarobnu spiralu dugova, pa je deficit izvan svake kontrole. Razmislite malo o sljedećem: cilj vlade je smanjiti deficit na 3% ??!!

Dakle porez na nekretnine uskoro stiže: proba je prošla, ljudi su preglupi da shvate da je to porez na glavnicu, ljubomorni su na one koji imaju itd.

Pa zar ne postoji neki novinarčić koji ovo sve može istražiti i službeno objaviti, glavno da nas svakodnevno šopaju sa što je jela Maja Šuput i s kim je legla sinoć.

使用を信頼し、あなた自身の能力の


Niko ne voli poreze, vidim, no nije mi jasno kako neko neće da trguje na burzi jer će platiti porez na zaradu. Zar je bolje ne trgovati i ne zaraditi ništa ili zaraditi 10 i 5 dati državi?Pa i nije to neki težak fizički rad.Bez obzira na bilo koju vrstu truda i muke, nema puno izbora. Zaradi sebi i državi ili ni sebi ni državi. BIRAJ.

Hehehe…a rizik ulaganja ste zaboravili…znaci ako izgubin milijun…ko mi kriv. A ako zaradim, onda mi uzmu vise od pola…pogledaj koliko je dnevni promet dionica pao od prosle godine…35%
Nasa drzava se poziva na poreze na zapadu, samo kad treba uzeti…a kad treba dati, onda kazu da nismo zapad.

New Report

Close