Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ivana, pa to vrijedi tek od ove godine, i primjenjivati će se prilikom obračuna poreza u veljači 2017.

– upravo o tome vam cijele ove godine pišem na ovoj temi.
– zbog toga ove godine ne trgujem na burzi.

– ja sam na nekim trgovinama zaradila milijun kuna, na nekim sam i izgubila sitnu lovu.
– trenutno ne trgujem jer me je stvarno strah od od velikih zarada kada boli glava od dobitka.
– evo np. zaradim na nekoj trgovini 1.000.000 kuna.
– od toga državi ide 656.200 kuna.
– meni ostaje 343.800 kuna.

– psihološki ne bi podnijela to da moram državi dati 656.200 kuna.
– eto samo zbog mojega zdravlja je dobro da ne trgujem na burzi.
– a stvarno sam bila bolesna od tog trejdanja.
– sada od kada ne trgujem puno bolje se osjećam.
– evo imam dosta vremena za pisanje na ovoj temi.
– ne čekam kako bih bila prva koja ću pročitati izvješća firmi.
– ma ne čitam ta dosadna izvješća.
– ne gledam one dosadne grafove, ne zanima me TA.
– jedino turizam, većina toga mi je za ovu sezonu rasprodano sa dobrim cijenama,
– ovogodišnja turistička sezona mi počinje 20/3 .

– a o nekoj ozbiljnoj kupnji dionica ću razmisliti za dogodine ako se promijene neka pravila u ovoj igrici.

– I love this game.
Pozdrav !

Taj porez, što dulje u njemu razmišljam, sve me više brine…………Mač sa puno oštrica.
Za nas nesretnike koji ostvarujemo redovan dohodak od samostalne djelatnosti, i obveznici smo plaćanja mjesečnog predujma poreza. Plaćamo ga u mjesečnim obrocima, sukladno konačnom izračunu obveze za proteklu godinu. Konačan iznos po ovogodišnjoj prijavi podijeliti ću na mjesečne iznose, i to mi je obveza do iduće veljače 2017. Bez obzira na stvaran prihod u tekućoj godini.

Ne daj mi molim te dobru godinu na Burzi, jer takve su izuzetak. Slijedom tog iznimnog dohotka ja ću platiti što moram, ali ću morati plaćati i velike predujmove čitavu iduću godinu, do predaje nove porezne prijave. Čitavu ću dakle narednu godinu sužnjiti za jednu iznimnu dobru godinu na Burzi.
Porezna uzica oko vrata..
Mislim da sam ja završio sa kratkoročnim ulaganjima na Burzi. Ulažem po načelu- dok nas smrt ne rastavi !
Pa se pitam, jer sigurno nisam jedini, kakva će nam biti likvidnost . Umjesto da nas sve više ulaže u vrijednosne papire, kao i ostatak civiliziranog svijeta, kod nas će se u modu vratiti madraci štramaci


Tu se ne isplati vrtiti vise od 20.000 kn, samo tko ima tako siromasan portfelj??

– nemojte potcijenjivati one s portfeljem od 20.000 kn.
– ako su do toga novca došli i skupljanjem boca za mene su puno pametniji i sposobniji nego oni koji danas sijede u vladi i imaju kredite od 200 – 300.000 eura .

– I love this game.
Pozdrav !


očito treba izabrati dionice koje ne isplaćuju dividende a imat će stabilan rast kroz razdoblje od 3 godine.
Ali pronaći takve na našoj burzi i nije baš lako..

– ADRS.
– keš na računu je veći od cijene dionice.
– disperzirani su s 3 djelatnosti: turizam, hrana i osiguranje.
– mala dividenda, koja će svake godine rasti.
– ali tu vas može dovesti u nepriliku neka veća neplanirana izvanredna dividenda.

– I love this game.
Pozdrav !

Mozda se pokaze dobro da smo barem zasada dugorocni ulagaci 🙂 … za ocekivati je promjena pravila (bar djelomicno ublazavanje) jer s jedne strane se naveliko radi na spajanju burzi i popularizaciji a sa druge strane uhljebi čekaju kod vrše nebili uzeli sve što je još preostalo …
Bilo kako bilo porezi bu u totalu samo rasli jer i eu pritisce

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

ambijent
a što je ovo s druge strane, meni na poreznoj vele da je to prihod:
neoporezivi primici
02 primici od otuđenja financijske imovine ako to nije djelatnost poreznog obveznika
-tu su mi zbrojili sve novce od svih prodaja dionica plus što sam sa brokerskog prebacio na tekući
I odmah javili u hzzo i ovi mi prekinuli dopunsko zdrastveno.

sutradan mi šefica porezne kaže da su trebali zbrojiti i kupnje..dakle kao brokeri proviziju na sav promet.
Ja ništa ne trgujem ove godine, nisam htio prodati ni dio prfc-a iako mi treba za jednu drugu dionicu.

Laku noć Hrvatska.

Proračun.

– gledam i ne vjerujem svojim očima.
– planirani deficit proračuna cca 10 milijardi kuna.
– normalno da nisu u taj proračun ukalkulirali i milijardu kuna koje moraju platiti SLPF i PRFC.
– e kada bi to bilo jedino, ali koliko će biti tih investicija tipa SLPF i PRFC.

– velikoj većini te milijarde doslovno ne znače ništa.
– ali ja ću se malo potruditi pa ću vam izračunati koliko to dođe po glavi uposlenog bez uhljeba.

– već sam vam pisala kako samo za kta. država od vas treba uzeti mjesečno 1.000 kuna.
– na to ja gledam kao na bacanje novca kroz prozor.
– e ali je to 12.000 kn po glavi (zaposlenih) godišnje.

– a za ovu godinu su planirali, ej planira se zaduženje.
– nije to nešto puno samo desetak milijardica.
– a sada ponovno koliko to dođe po glavi,
– a sića, to vam je samo 10.000 kuna.
– tih 10.000 kn nećete trebati vraćati ove godine, ali će te dogodine morati plaćati veće kta.

– čitam i ne vjerujem, pa ovi sveznalice znaju kolika će kta. biti 2017., 2018.
– računaju po ovim trenutnim.
– a trenutne kta. su najniže u povijesti, znači mogu samo rasti i rasti.
– po nekim mojim računicama za cca 5g. te kta. bi mogle porasti 100%.
– a tada će se državi dogoditi potpuno ista stvar koja se dogodila dužnicima u Švicarcima.

– Laku noć Hrvatska.

– I love this game.
Pozdrav !

ivana
onda se isplati podići kredit sa fiksnom kamatom u kunama?

Sada svi pametuju o tom porezu na kapitalnu dobit, a još prošle godine sam pisao da će se daleko manje trgovati na burzi, mnogi brokeri će u stečaj. Tih 12% na dobit nije samo 12%, nego će to za mnoge značiti prelazak u viši porezni razred, za one sa manjim portfeljima značit će gubitak nekih prava koja možda sada ostvaruju kao npr. viši dječiji dodatak, socijalna prava, dopunsko zdravstveno i ima toga još.
Uhljebnička mašinerija je dobro razradila strategiju za namicanje svojih nezarađenih plaća. Koliko vidim u Hrvatskoj će takvi i dalje držati prst u uhu i šetati gradom u po radnog vremena jer na poslu nemaju što za raditi. U jednoj prostoriji ima ih i po 5 a posla nema ni za jednu osobu pa se naizmjence prošetavaju a Vi im svojim dobitcima na burzi zarađujete plaću. Oni ne riskiraju ništa a dobivaju sve. Lijepa njihova!

Najpametnije bi bilo da pojacaju strane jezike u skolama, da ljudi imaju neku opciju.

New Report

Close