Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ljudi, fascinirate me.
Pa pročitajte zakon, tamo vam sve lijepon piše, i vjerujte mi nije nešto komplicirano za shvatiti.
Puno toga će vam biti jasnije.
Nemojte gledati što je bilo prijašnjih godina.
Ova godina bi trebala biti jedinstvena, kada Porezna radi obračune!

Bjane
Netočno!
zakon nije za sve isti. ovisi od grada do grada, od županije do županije. razgovaram danima s brokerima i poreznom. To ti je kao sud, netko isti slučaj u zagrebu dobije a u belom manastiru izgubi.
Invest
Ako se ne varam ti si napisao da moraš platiti 6000 kn. Nisam siguran jer to ti spada u neoporezivi dio prihoda, taj primitak od dionica. razgovaraj sa savjetnikom, možda dobiješ povrat.

Invest
Ako se ne varam ti si napisao da moraš platiti 6000 kn. Nisam siguran jer to ti spada u neoporezivi dio prihoda, taj primitak od dionica. razgovaraj sa savjetnikom, možda dobiješ povrat.
[/quote]

Kolega moj, provjereno je to već..
Prihod od dionica (od dividendi) se smatra dohotkom i kao takav je podložan primjeni Zakona o porezu na dohodak.
Btw, nisam ja nego kolega ibro pričao kako mora platiti 6000 kn, a za njega se slažem da prema iznijetoj priči možda i ne treba platiti navedeno.
Ipak nisam pravnik, ali za svoj slučaj sam se jako dobro informirao!


Farenki….vidim ti si pravnik…porezni savjwtnik…sto si jos? Osim sto si balkanac

– gospon vikend, nemate znanje pa se držite vi tog vašeg knjigovođe.
– barem probajte nešto pametnog naučiti što se piše na ovoj temi.
– jučer bi mene kaznili novčano, danas vrijeđate gospona Frenkija.
– zašto ???
– pa ovo je tema za zabavu i razonodu, čemu vrijeđanje ???

– I love this game.
Pozdrav !


best buy, porez ne plaćay

– potpuno se slažem za ovaj vaš Best buy.
– ali kako to tehnički izvesti.

– zahebano je ovo zbrajanje i upadanje 22.000 milijunaša RH u porezne škare od 40%.
– ali nije sve tako crno, barem se sirotinja raduje i veseli.
– stvarno je dobro što sirotinja u RH vjeruje kako će im porezna uprava u ovoj zemlji otvarati nova radna mjesta.

– I love this game.
Pozdrav !

Invest
Dividenda je podložna porezu a promet od prodaje dionica što su nam stavili u dohodak nije oporeziv. Tako mi piše na papiru koji su mi isprintali u poreznoj.

To ivana7, objasni vikendu što je bon-ton ponašanje.
Valjda mu je vikend pa mu je adrenalin povišen.

Definitvno je na ovoj burzi best buy- porez ne plaćaj

očito treba izabrati dionice koje ne isplaćuju dividende a imat će stabilan rast kroz razdoblje od 3 godine.
Ali pronaći takve na našoj burzi i nije baš lako..

Jedno pismo koje sam danas dobila od jedne banke.

– Potvrda o isplaćenom primitku na osnovi dohotka od kapitala i uplaćenom porezu i prirezu.
– sve su lijepo napisali kolika je kta., koja je osnovica za obračun poreza, koliki je iznos poreza i iznos prireza.
– to isto oni su poslali i poreznoj.
– a porezna će sada zbrajati i računati tvz. porezne razrede.
– zaheban je onaj razred s 40%.
– tako će se neki keš bankarski milijunaši iznenaditi kada jednog dana vide kako taj porez na kta. i nije 12% + prirez nego je nešto i veći.

– lijepo na papiru piše na osnovi dohotka.
– a dohodak se oporezuje.

– u mojem slučaju dogodine će banku a i poreznu puno više koštati papir i pismo nego što će zaraditi po toj osnovi.
– dobro je što će tu najviše zaraditi pošta, prodavači papira i tonera.

– I love this game.
Pozdrav !


To ivana7, objasni vikendu što je bon-ton ponašanje.

– ma godinama je to tako na ovoj temi.
– stalno se pojavljuju neki novi bombaši i provokatori.
– ignorirajte ih ili ne komentirajte njihove postove.

– I love this game.
Pozdrav !

Ivana, pa to vrijedi tek od ove godine, i primjenjivati će se prilikom obračuna poreza u veljači 2017.
Dobro je rekao invest, molim te dionicu koja neće porasti prije isteka tri godine, i neće me dovoditi u nepriliku isplatom dividende. Doživio bih sigurno infarkt da ostvarim prinos od 200%, i 40% proslijedim za opće i zajedničke potrebe.
I posebno me sačuvaj od istiskivanja prije isteka tri godine.
Sada planiraju ponuditi građanima dionice autocesta.
Hoće li im itko objasniti da ih neće biti isplatno prodati tri godine ?
Ma sve skupa, sve za pet. Obzirom na moje lijepe godine, meni će novac taman doći za operaciju kuka u Švicarskoj.

Tu se ne isplati vrtiti vise od 20.000 kn, samo tko ima tako siromasan portfelj??


Jedno pismo koje sam danas dobila od jedne banke.

– Potvrda o isplaćenom primitku na osnovi dohotka od kapitala i uplaćenom porezu i prirezu.
– sve su lijepo napisali kolika je kta., koja je osnovica za obračun poreza, koliki je iznos poreza i iznos prireza.
– to isto oni su poslali i poreznoj.
– a porezna će sada zbrajati i računati tvz. porezne razrede.
– zaheban je onaj razred s 40%.
– tako će se neki keš bankarski milijunaši iznenaditi kada jednog dana vide kako taj porez na kta. i nije 12% + prirez nego je nešto i veći.

– lijepo na papiru piše na osnovi dohotka.
– a dohodak se oporezuje.

– u mojem slučaju dogodine će banku a i poreznu puno više koštati papir i pismo nego što će zaraditi po toj osnovi.
– dobro je što će tu najviše zaraditi pošta, prodavači papira i tonera.

– I love this game.
Pozdrav !

Samo iznos dividende ili kamate na štednju ti se zbraja kao dohodak.

New Report

Close