Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

da, izgleda da je to tako bilo..
ali od ove godine (01/01/2015) se to promijenilo jer je stupio na snagu zakon o kapitalnim dobicima i izmjene zakona o porezu na dohodak prema kojima je sada egzaktno utvrđeno što se smatra dohotkom.

Od prosle godine porezna je zbilja pocela nesto raditi samo se od prijasnjeg nerada nisu upoznali sa zakonima i sada imamo bajku. Recimo ove godine su svi studenti koji su zaradili vise od 10800kn dobili cestitku. Proslih godina se zaradjivalo 20-30 000kn godisnje i nikome nista nije bilo.

E sad je glavni problem sto porezna reketari i one koje ne bi trebala.


Juce prico sa knigovodjom…najam stana se placa 12% + prirez…i ti mozes imati 10 stanova u najmu i uvijek placas fiksno taj porez. E sad, ako trazis povrat poreza, onda ti oni znaju ubacit u prijavi te prihode pa te oporezovat…
Obzirom da suvlasnik fime je ujedno i porezni savjetnik..iduci tjedan ga vodim na rucak…a on ce meni dati odgovor na to pitanje…on isto kaze je logicno jedino 12% + prirez. Ali vidjet cemo…izvadit cu mu komentare forum strucnjaka pa cemo vidjeti sto ce reci na to kad pogleda u zakon

Da, porez na najamninu se plaća po stopi od 12% + prirez, ali se odbije od najamnine 30% kao trošak (izdatak) tako da porez ispada otprilike 10% od cijene najamnine. To je predujam koji se plaća mjesečno, a onda u godišnjoj prijavi se naravno prihod od najamnine uračunava u ukupan prihod i izračunava godišnja porezna obveza. Od toga se odbija predujam koji je uplaćen. I dobije se razlika poreza i prireza za uplatu/povrat. Jednostavno.



Juce prico sa knigovodjom…najam stana se placa 12% + prirez…i ti mozes imati 10 stanova u najmu i uvijek placas fiksno taj porez. E sad, ako trazis povrat poreza, onda ti oni znaju ubacit u prijavi te prihode pa te oporezovat…
Obzirom da suvlasnik fime je ujedno i porezni savjetnik..iduci tjedan ga vodim na rucak…a on ce meni dati odgovor na to pitanje…on isto kaze je logicno jedino 12% + prirez. Ali vidjet cemo…izvadit cu mu komentare forum strucnjaka pa cemo vidjeti sto ce reci na to kad pogleda u zakon

Da, porez na najamninu se plaća po stopi od 12% + prirez, ali se odbije od najamnine 30% kao trošak (izdatak) tako da porez ispada otprilike 10% od cijene najamnine. To je predujam koji se plaća mjesečno, a onda u godišnjoj prijavi se naravno prihod od najamnine uračunava u ukupan prihod i izračunava godišnja porezna obveza. Od toga se odbija predujam koji je uplaćen. I dobije se razlika poreza i prireza za uplatu/povrat. Jednostavno.
[/quote]

Netocno…kad si platio tih 10%, nema na kraju godine nikakvog uracunavanja najamnine u ukupan prihod. Pa mama mi iznajmljuje stan pa znam. A i knjjigovodju sam to extra pitao. Placas tih 10% i amen. Nema nikakvog ponovnog obracuna na kraju godine…to placas na druge prihode…a najam sa time nema veze.

Ne dao bog da mi vi obracunavate porez ili da vas zaposli porezna…najbolje kljuc u bravu i selidba iz zemlje


…Da, porez na najamninu se plaća po stopi od 12% + prirez, ali se odbije od najamnine 30% kao trošak (izdatak) tako da porez ispada otprilike 10% od cijene najamnine. To je predujam koji se plaća mjesečno, a onda u godišnjoj prijavi se naravno prihod od najamnine uračunava u ukupan prihod i izračunava godišnja porezna obveza. Od toga se odbija predujam koji je uplaćen. I dobije se razlika poreza i prireza za uplatu/povrat. Jednostavno.

Tocno kako si napisao.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!


…Netocno…kad si platio tih 10%, nema na kraju godine nikakvog uracunavanja najamnine u ukupan prihod. Pa mama mi iznajmljuje stan pa znam. A i knjjigovodju sam to extra pitao. Placas tih 10% i amen. Nema nikakvog ponovnog obracuna na kraju godine…to placas na druge prihode…a najam sa time nema veze.

Tog knjigovođu probij nogom u gujcu. Mamu ne diraj.Jedna je majka.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

Farenki….vidim ti si pravnik…porezni savjwtnik…sto si jos? Osim sto si balkanac




Juce prico sa knigovodjom…najam stana se placa 12% + prirez…i ti mozes imati 10 stanova u najmu i uvijek placas fiksno taj porez. E sad, ako trazis povrat poreza, onda ti oni znaju ubacit u prijavi te prihode pa te oporezovat…
Obzirom da suvlasnik fime je ujedno i porezni savjetnik..iduci tjedan ga vodim na rucak…a on ce meni dati odgovor na to pitanje…on isto kaze je logicno jedino 12% + prirez. Ali vidjet cemo…izvadit cu mu komentare forum strucnjaka pa cemo vidjeti sto ce reci na to kad pogleda u zakon

Da, porez na najamninu se plaća po stopi od 12% + prirez, ali se odbije od najamnine 30% kao trošak (izdatak) tako da porez ispada otprilike 10% od cijene najamnine. To je predujam koji se plaća mjesečno, a onda u godišnjoj prijavi se naravno prihod od najamnine uračunava u ukupan prihod i izračunava godišnja porezna obveza. Od toga se odbija predujam koji je uplaćen. I dobije se razlika poreza i prireza za uplatu/povrat. Jednostavno.
[/quote]

Netocno…kad si platio tih 10%, nema na kraju godine nikakvog uracunavanja najamnine u ukupan prihod. Pa mama mi iznajmljuje stan pa znam. A i knjjigovodju sam to extra pitao. Placas tih 10% i amen. Nema nikakvog ponovnog obracuna na kraju godine…to placas na druge prihode…a najam sa time nema veze.
[/quote]

Nisi me shvatio. Ako si predavao godišnju prijavu, najamnina se uračunavala u ukupan prihod. Od ove godine se prijava ne mora predavat nego će Porezna to sama obračunati i ako imaš pravo na povrat poreza, dobit ćeš rješenje. Tvoja mama se zeznila ako nije podnosila prijavu a drugog dohotka nije imala. Primjer: Primaš mirovinu godišnje 20000 kn, od najamnine si dobio još 10000 kn i na to platio porez 1000 kn. Po tvome to tako ostaje, nema veze najamnina s prihodom. Netočno. Predaješ prijavu i dobiješ tih 1000 kn nazad jer ti je ukupni prihod bio 30000 kn, a neoporezivo je 31200 kn. Znači zbraja se. Ako to knjigovođa ne zna, onda je loš knjigovođa.


Farenki….vidim ti si pravnik…porezni savjwtnik…sto si jos? Osim sto si balkanac

Samo si pogodio da sam balkanac,a to bi kao trebalo biti nesto lose. A ti s obzirom da toliko volis Sacher tortu mora da si iz Beča?! Sve drugo si fulao. Kakav pravnik,kakav porezni savjetnik. Dobro nisi napisao da sam i ginekolog s obzirom da volim povirit.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

best buy, porez ne plaćay





Juce prico sa knigovodjom…najam stana se placa 12% + prirez…i ti mozes imati 10 stanova u najmu i uvijek placas fiksno taj porez. E sad, ako trazis povrat poreza, onda ti oni znaju ubacit u prijavi te prihode pa te oporezovat…
Obzirom da suvlasnik fime je ujedno i porezni savjetnik..iduci tjedan ga vodim na rucak…a on ce meni dati odgovor na to pitanje…on isto kaze je logicno jedino 12% + prirez. Ali vidjet cemo…izvadit cu mu komentare forum strucnjaka pa cemo vidjeti sto ce reci na to kad pogleda u zakon

Da, porez na najamninu se plaća po stopi od 12% + prirez, ali se odbije od najamnine 30% kao trošak (izdatak) tako da porez ispada otprilike 10% od cijene najamnine. To je predujam koji se plaća mjesečno, a onda u godišnjoj prijavi se naravno prihod od najamnine uračunava u ukupan prihod i izračunava godišnja porezna obveza. Od toga se odbija predujam koji je uplaćen. I dobije se razlika poreza i prireza za uplatu/povrat. Jednostavno.
[/quote]

Netocno…kad si platio tih 10%, nema na kraju godine nikakvog uracunavanja najamnine u ukupan prihod. Pa mama mi iznajmljuje stan pa znam. A i knjjigovodju sam to extra pitao. Placas tih 10% i amen. Nema nikakvog ponovnog obracuna na kraju godine…to placas na druge prihode…a najam sa time nema veze.
[/quote]

Nisi me shvatio. Ako si predavao godišnju prijavu, najamnina se uračunavala u ukupan prihod. Od ove godine se prijava ne mora predavat nego će Porezna to sama obračunati i ako imaš pravo na povrat poreza, dobit ćeš rješenje. Tvoja mama se zeznila ako nije podnosila prijavu a drugog dohotka nije imala. Primjer: Primaš mirovinu godišnje 20000 kn, od najamnine si dobio još 10000 kn i na to platio porez 1000 kn. Po tvome to tako ostaje, nema veze najamnina s prihodom. Netočno. Predaješ prijavu i dobiješ tih 1000 kn nazad jer ti je ukupni prihod bio 30000 kn, a neoporezivo je 31200 kn. Znači zbraja se. Ako to knjigovođa ne zna, onda je loš knjigovođa.
[/quote]

kikac je u pravu 🙂

New Report

Close