Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


-studentima se ništa ne brani, nemojte ići u krajnost
-ako student ne zaradi ništa nikome ništa
-ako zaradi, a Bože moj, mora i on platit porez
-ali ovisi o tome kolika je to zarada, ako je do 11.000 zaista ne gube ništa, ako je do 31.200 kn, nema problema što se tiče poreza na dohodak. Ako zarađuju između 11.000 i 31.200 gube povlastice i nemogu biti uzdržavani član.

zaista me fascinira koliko je malo osnovnog znanja o pravima, porezima, zakonodavstvu.
mogli ste izdvojiti malo vremena pa neke stvari malo proučiti.

Kolega invest ja sam redoviti student i uzdržavani član roditelju, u 2014. sam prodao jedan paket dionica koje sam posjedovao od 2007.g. za oko 12 000kn (kupovna je bila oko 16 000kn), porezna je to prikazala kao neoporezive primitke od otuđenja financijske imovine, i skinula me sa porezne kartice roditelja jer sam prošao dopuštenih 11 000kn primitaka i poslala uplatnicu od 6 000kn!!!!! Jel to normalno??? isti slučaj u 2015. godini, prodaja dionica, zarada nikakva, a uplatnica će biti na oko 6 000kn ponovo!!! Dajte mi objasnite u čemu je onda stvar? Vi ste govorili o zaradi tj. dohotku do 11 000, a porezna bilježi iznos prodaje tj. promet ilitiga samo prodajnu cijenu(vrijednost) i prikazuje to kao neoporezive primitke na koje doduše nema poreza, ali se gubi odbitak tj olakšica! Apsurdistan


-studentima se ništa ne brani, nemojte ići u krajnost
-ako student ne zaradi ništa nikome ništa

– evo baš idem pisati post u svezi jednog studenta i vidim evo njega na ovoj temi, ali nije kliknuo ono za prijateljstvo pa ne vidim što piše.

– pročitajte njegov post na temi “utjecaj na tržište kapitala – uvođenje poreza na kapitalnu dobit”.
– post napisan Ibro10 23.02.2016. 18:07 .

– gospon Invest, imate znanje.
– pomozite savjetom ovom studentu, stvarno mi ga je žao.

– I love this game.
Pozdrav !


Uostalom HT mi biljezi 8% plusa a bit ce i dividenda 7% pa dodjete na 15% za nekih 5mj ulaganja sto je meni skroz ok.
U današnje vrijeme rijetko se pronalazi ovakav investitor . Probajte prestati raditi analize i zovite Milana, ovo vam je dobronamjeran savjet.

Danas na poreznoj, odnosno jučer jer je prošla ponoć.

– nešto sam tamo trebala napraviti.
– gledam, ima jedan red za 2 šaltera dug cca 20m, ali nije bio nabit.
– i vidi vraga, za rješenje mog problema ja baš u tom dugom redu moram čekati.
– čekam i gledam,
– 10 šaltera, zahebavaju se, na te šaltere ne dolazi nitko, nitko tu ne čeka.

– e sada me zanima zašto tih desetak uhljeba na tim šalterima ne radi ništa ???
– odnosno zašto su 2 uhljeba opteretili s poslom ???
– je li porezna tako isto radi i u vašem gradu ???

– I love this game.
Pozdrav !

Kod nas su svi u zg na seminaru. Izgleda je ključ problema u državljanstvu. Odreknemo se hrvatskog državljanstva i to je to.

– PRFC +76.82%
– SLPF +16.21%

– e moj Splićo a ti u HT,

– ali ako želite zaraditi novce na ovoj burzi onda morate znati kako tu to ide.
– morate znati tko je u TOP10 u PRCF i kako to uobičajeno ide kod dizanja cijene.
– potpuno ista situacija kod PRFC i SLPF ali bitno drugačije kretanje cijene.

– PRFC +24.14%
– SLPF +2.73%
– HT – 2.81%

– evo vidite kada imate pravog dioničara u dionici kako to raste.
– baš me zanima hoće li PRFC preteći s cijenom SLPF ???

– I love this game.
Pozdrav !

Da li će se i za izvlačanje keša iz obrta i d.o.o. porez/12%/ i prirez tretirati kao predujam i da li se i to pribraja dohodku pa i to može biti oporozevano po većim stopama.Na to je već plaćen porez na dobit od
20%.Mislim da nebi trebalo.Vi koji ste milijuneri bi trebali trgovati preko svojih firmi ,kao što ću i ja raditi kada postanem milijuner.
Ako ostvarite gubitak to vam postaje poreska olakšica za slijedeće razdoblje,a ako ostvarite dobit porezi će biti manji Ako firma nije lividna može se ubacivati keš i to kao posudba kada prodate
papire koji su sada registrirani na vas kao fizičku osobu.
Zadnjih godina se moj portfelj jako nabilda i sada kada sam se dočepao pristojnih sredstava za trgovanje očekuju me porezne škare.Ne mislim da ću već ove godine plačati porez od 40%,ali
ulazak u zonu 25% zagarantiran..Ipak mi koji smo u dionicama od 31.12.smo u velikoj prednosti
jer je dobit od prodaje tih papira neoporeziva.Od dividendnih dionica jedino me ugrožava SLPF.Da li to znači da bi ga se trebalo riješiti jer donosi dividendu.
Ma logično da ću ga se riješiti,jer vi ne kupujete jeftino nego moderno.A SLPF je postao moderan,
a još je uvijek jeftin.A ja moderno ne volim,volim klasiku.
Ipak sa ovakvim porezom moj ulazak u klub milijunaša se odgađa.Zadnje tri godine moja virtualnas imovina raste više od 50% godišnje.Na tih 50% ako platim 25% i prirez neto dobit će mi biti smanjena za 25% i prirez 10% ..27,5% /ne virtualnih nego kešovina/ na 36,25,a ,a sa ulaskom u prezne škare od 40% i niže.
Ako mi je portfelj težak 200.000 tis kuna za četiri godina bi trebao biti milijunaš sa 50% dobiti
godišnje bez poreza.
A sa 36,25% treba mi šest godina. A meni se žuri,a treba biti strpljiv.Kako to uskladiti.????
Dobro razmisliti o poreznoj strategiji.Porez treba plati pošteno i po zakonu,ali što je moguće manje.
A ima jedan veliki problem.Kako platiti porez,jer je moja imovina u nelikvidnim dionicama koje se
prodaju samo kada im se otključa vrijednost,a poreznici ne žele ćekati.Nema druge nego sa novcem kojim ćemo trebati platiti porez trejdati.Što se bude priblžikraj poreznog razdoblja moja trejederska imovina bu trebala biti veća.A trejdanje na ovakvom tržištu i nije baš unosno.
Nakon rasta PRFC i SLPF sa razlogom,MAGME bez razloga ,koja je slijedeća dionica koja bi trebala rasti,naravno bez razloiga.
Moj favorit OPTE s razlogom i naravno vječni HHLD bez razloga..I THNK nakon deblokade računa.Nije vrag da će u stećaj.
Nije baš med i mlijeko,ali ni pelin nije pregorak!!!!!!!!!!!!!


– PRFC +76.82%
– SLPF +16.21%

– PRFC +24.14%
– SLPF +2.73%

Tvz. kosturi iz ormara.

– čitam i smijem se.
– država je ovima gore PRFC, SLPF i Velebit, dužna ni manje ni više nego milijardu kuna.
– pravda je spora ali dostižna.
– nakon stvarno dosta brze presude, od početka spora je prošlo tek 16 godina.

– ali ta brzina sudstva ovog puta će debelo koštati državu.
– za državu je tu dobro jer ona neće tu ništa platiti, to će te platiti vi porezni obveznici.

– nego nikada mi nije bilo jasno zašto su te sudske kta. tako velike.
– nema veze, tu će se sve posložiti onako kako treba.
– ta društva će dobiti veliku lovu koja će bitno utjecati na cijenu dionica te i sutra očekujem rast ovih dionica PRFC i SLPF.
– dioničari će tu državi platiti porez na veliku kapitalnu dobit (u ovakvom tipu dionica se s većom lovom ne isplati, odnosno rizično je tu ostati 3g. kako bi izbjegli porez).
– ako ta društva idu na isplate većih dividendi opet državi dobro porez na dividendu.

– u svakom slučaju Win-win situacija, tu će dobro zaraditi država, dionička društva i dioničari.

– I love this game.
Pozdrav !



– PRFC +76.82%
– SLPF +16.21%

– PRFC +24.14%
– SLPF +2.73%

Tvz. kosturi iz ormara.

– čitam i smijem se.
– država je ovima gore PRFC, SLPF i Velebit, dužna ni manje ni više nego milijardu kuna.
– pravda je spora ali dostižna.
– nakon stvarno dosta brze presude, od početka spora je prošlo tek 16 godina.

– ali ta brzina sudstva ovog puta će debelo koštati državu.
– za državu je tu dobro jer ona neće tu ništa platiti, to će te platiti vi porezni obveznici.

– nego nikada mi nije bilo jasno zašto su te sudske kta. tako velike.
– nema veze, tu će se sve posložiti onako kako treba.
– ta društva će dobiti veliku lovu koja će bitno utjecati na cijenu dionica te i sutra očekujem rast ovih dionica PRFC i SLPF.
– dioničari će tu državi platiti porez na veliku kapitalnu dobit (u ovakvom tipu dionica se s većom lovom ne isplati, odnosno rizično je tu ostati 3g. kako bi izbjegli porez).
– ako ta društva idu na isplate većih dividendi opet državi dobro porez na dividendu.

– u svakom slučaju Win-win situacija, tu će dobro zaraditi država, dionička društva i dioničari.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
Ja se smijem još slađe jer sam u SLPF ulazio od 34 do najniže 16.
Do sada mi je isplaćeno 10 kn iz smanjenja temeljnog kapitala,,pa dividende 3kn za 2013..6 kn za 2014.pa bi trebalo biti izglasno i 7 kn za 2015.za desetak dana.I sada još dvadeset kuna dobiti na temelju spora i kamate od 2013 do 2016 .
I sudski spor za kamate od prošlog stoljeća do 2013,pa ako se to ostvari još jedanput zatezna kamata
na kamatu od 2013.do 2016.sa šansom da se taj spor dodatno produži do konačnog rješenja.
Činjenica je da SLPF sada ima NAV blzu 100 kn po dionici i da će nakon isplate dividende od 10 kn
ostati 90 kn po dionici pa je sadašnja cijena od 60 stvarno niska.Dodatna premija je kamata na glavnicu od 1999.g.do 2013. i kamata na tu kamatu do okončanja spora.
Ivanazbori da se u Slavoncu ne isplati biti jer se u njemu ne može biti tri godine što naravno nije točno jer prema zakonu slavonski fond kao ZAIF ima veliku disperziju uloga pa je kao takav izuzetno
sigurna investicija.Zadnje tri godine portfelj raste kao gljiva poslije kiše,isplaćuje se dividenda kao ERNT u najboljim danima.Sigurnost,profitabilnost,dividenda..što treba više.
Ipak vas neću nakititi sa Slavoncem,stajem u njemu,ali na 70 ću možda biti i slomljen.
Ali SLPF je samo dobra priča u odnosu na VLBT.
Kada je VLBT spušio depozit u Credo banci u stećaju BV je sa 6,xx pao na 4,5 kn pa je netko bježao
i prodavao po BV po mislim 4,5 kn-Ja uleti sa cca 2.500 kn za 550 kom.
I sada računam da su i oni dobili spor sa državom bez kamate oko 120 kn,pa bi kamata za tri godine trebala pokriti porez na dobit,i nama dioničarima bi trebalo pripasti po cca 120 kn po dionici,a kamata ako kapne ne škodi.
Dakle 120:4,5 je dvaseset i šest puta,tj dobit od 2500%.I porez od 25% i 10% prirez ode mojih 27,5%.
Ulog 2.500,dobit 62,500 ,porez 17.187,50,netto dobit 45,312,50. 45.312:2.500 18,12.
Ode mojih 700% na ulog ,zarada samo 1812 % ,a mogla je biti i 2500 %.
A prvi dioničar ima 42,02% ili 283.215 dionica po 120 kn cca 34 mil kn.
Ali on će platiti 40% I i nula prireza ako se iseli kao i ministar branitelja ili bude ćestit i nastavi i dalje
živiti u Zagrebu i plati 18% na porez tj ukupno 47,2% što na 34 mil ćini 16.048.
Njemu treba porezni savjetnik da izbjegne i da minimalizira plaćanje poreza.
Napomena:
Kada sam kupovao SLPF tih 2,5 tiskn za kupnju e bilo cca 4% od porfelja.
Ako zaradim 1800% nije li to 72% na cjelokupnu imovinu.
Naravno ovo je sve virtualnoi,ali tada je i rast PRFC virtualna,naravno i SLPF.


Danas na poreznoj, odnosno jučer jer je prošla ponoć.

– nešto sam tamo trebala napraviti.
– gledam, ima jedan red za 2 šaltera dug cca 20m, ali nije bio nabit.
– i vidi vraga, za rješenje mog problema ja baš u tom dugom redu moram čekati.
– čekam i gledam,
– 10 šaltera, zahebavaju se, na te šaltere ne dolazi nitko, nitko tu ne čeka.

– e sada me zanima zašto tih desetak uhljeba na tim šalterima ne radi ništa ???
– odnosno zašto su 2 uhljeba opteretili s poslom ???
– je li porezna tako isto radi i u vašem gradu ???

– I love this game.
Pozdrav !

-nije to ništa, kod mene je još i gore.
– postoje dva reda, ja čeka u jednome pola sata i nakon što dočekam pošalju me u drugi..
-a onda ja direktno voditelju ispostave

@Invest

Hvala još jednom, car si.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

[/quote]

Kolega invest ja sam redoviti student i uzdržavani član roditelju, u 2014. sam prodao jedan paket dionica koje sam posjedovao od 2007.g. za oko 12 000kn (kupovna je bila oko 16 000kn), porezna je to prikazala kao neoporezive primitke od otuđenja financijske imovine, i skinula me sa porezne kartice roditelja jer sam prošao dopuštenih 11 000kn primitaka i poslala uplatnicu od 6 000kn!!!!! Jel to normalno??? isti slučaj u 2015. godini, prodaja dionica, zarada nikakva, a uplatnica će biti na oko 6 000kn ponovo!!! Dajte mi objasnite u čemu je onda stvar? Vi ste govorili o zaradi tj. dohotku do 11 000, a porezna bilježi iznos prodaje tj. promet ilitiga samo prodajnu cijenu(vrijednost) i prikazuje to kao neoporezive primitke na koje doduše nema poreza, ali se gubi odbitak tj olakšica! Apsurdistan
[/quote]

nije mi jasan tvoj slučaj. ovo kako pričaš nije ti ni u kojem slučaju trebala biti ukinuta porezna olakšica a pogotovo tih 6.000 kn, za što je to??
pogledaj članak 30. (posebno stavke 16. i 20.) Zakona po porezu na dohodak- to bi se trebalo odnositi na slučaj koji si ti predstavio ovdje.
ali gledaj, u poreznoj rade ljudi, referenti/ce koje većinom i nemaju neka velika znanja te je vrlo lako moguće da dođe do nekakve greške, a ti ako nisi upoznat i ne čitaš zakone, neće ti tu grešku ispraviti.

sami se morate brinuti za svoja prava jer nitko vam ih neće pokloniti!

New Report

Close