Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Tema je best buy a meni sve djeluje kao best sell.

– PRFC +76.82%
– SLPF +16.21%

– e moj Splićo a ti u HT,
– svaki prosjećni investitor sa ovoga foruma ima u portfelju barem 30-50% PRFC i nešto manje od toga SLPF.

– ali ako želite zaraditi novce na ovoj burzi onda morate znati kako tu to ide.
– moglo se bez problema kupiti dosta SLPF na cijeni cca 28kn.
– morate znati tko je u TOP10 u PRCF i kako to uobičajeno ide kod dizanja cijene.

– potpuno ista situacija kod PRFC i SLPF ali bitno drugačije kretanje cijene.

– I love this game.
Pozdrav !


Moja kupnja/prodaja nista, ukocio me porez. Saram s ovogodisnjim minusom 1-2%.

Informanka.

– i kod mene također bez kupnja/prodaja.
– zanimljivo mi je pratiti burzu, dnevno par puta po desestak minuta, odnosno kad sam pri kom.
– portfelj sam prošli tjedan zaključila s minusom od -2.01%, sa današnjim danom taj minus će biti i veći.
– prošli tjedan doslovno sve dionice osim KODT su mi bile u plusu, ali ima i onih s kojima se nije trgovalo.
– u portfelju su mi neke nelikvidne dionice kojima je cijena pala, ne mogu ih prodati i to mi koči bilo kakav rast, ali mi ni taj minus nije nešto velik, odnosno podnošljiv je, nadam se kako će me dividende izvući iz minusa.
– imam i jedan mali portfeljčić koji reklamiram na ovoj temi.
– a taj portfeljčić je napravio plus od cca 9%.

– I love this game.
Pozdrav !


Zna li netko hoce li porezna…

Porez i porezna.

– sve o porezima vam piše ako imate volje pratiti te zakone na tisuće i tisuće stranica.
– samo je problem jer se velika većina tih poreza promjeni za 6 mjeseci.
– nema toga zakona ili poreza koji može preživjeti 2 Božića bez promjena.

– stvarno je jadno i žalosno kako ova država ne može tiskati jednu malu knjižicu u kojoj su svi porezi.
– a još žalosnije je kada čitam po ovome forumu i velika većina uključujući i mene nema pojma o tim porezima.

– možeti vi pitati na poreznoj, ali je problem što će te za isti upit od 2 različita uhljeba dobiti 2 različita mišljenja.
– za mene nije taj porez mišljenje nekog uhljeba kako će ga on tumačiti, to mora biti na papiru jasno napisano za one s završenom osnovnom školom.
– ejjjj na ovome forumu je financijska i investicijska elita i većina pojma nema.
– jadne li države.

– I love this game.
Pozdrav !


@prognostik
Nemojte se nista brinut. Sutra ce vam sve bit buy☺☺☺

🙂 genijalno

Porez i porezna.

– čitam na temi o porezu, neću napisati ime jer će se naljutiti na mene.
– sam piše kako je nezaposlen.
– za njega je sjajno jer se ti porezi neće odnositi na njega.
– on neće platiti porez ako zaradi 31.200kn.
– po meni vrti s kapitalom 30-50.000kn ne većim.
– i sada se radovati nekoj upitnoj zaradi ???
– pa koliko taj investitor zaradi, 1.000, 2.000, 3.000kn.
– može li se živjeti i investirati s 2.000kn ???

– takav tip investitora mora znati što gubi a što dobiva investiranjem na burzi.
– puno veći gubitak će mu biti gubitak prava na socijalnu samoposlugu i pučku kuhinju.
– stvarno u kakvoj zemlji živimo ???

– I love this game.
Pozdrav !


Kazu da je najteze zaraditi prvi milijun,

– od svih vas kojima je teško zaraditi prvi milijun nikada neće biti pravi milijunaši.
– pravi milijunaši su prvi milijun zaradili na brzinu a da toga nisu bili ni svjesni.
– ne jedan zaradili su sigurno više tih milijunčića.
– evo da vidite kako ne pišem gluposti zapitajte se, dobro razmislite pa mi tu napišite koji tvz. tajkun u RH se je namučio za zaraditi prvi milijun ???

– I love this game.
Pozdrav !


Ne razumijem, valjda je nesto saljivo, za ironiju i sarkazam…

– dobrodošli na temu zabavnog karaktera i neozbiljnog pisanja.
– nakon što ste zaradili milijune ova tema je dobra za psihoterapiju.
– samo mi se nemojte svađati i vrijeđati na ovoj temi za to postoje neke druge teme.

– I love this game.
Pozdrav !


hm… nije li bilo rečeno da nitko ne treba prijavljivati porez (osim u slučaju prihoda iz inozemstva i sl.), tj. da će porezna sama obračunati i naplatiti.

Porez i porezna.

– nemam pojma, ali ovako sam ja neuka za te poreze to shvatila.
– porezna ima vaš OIB.
– sada oni prate sav vaš novčani tok.
– nije problem platiti porez na dividendu 12% ili plaću XX, problem je u zbrajanju.
– np. imate plaću, neku dobit u svjem preduzeću u kojem cveta cveće, hotel vam fenomenalno zarađuje, dobijete dosta na kta. oročene love, puno ste dobili dividendi raznoraznih firmi, fenomenalno ste trejdali i zaradili boli glava od kapitalne dobiti.
– ali tu je vaša porezna koja radi sve besplatno za vas, oni su vaš besplatni servis.
– vi ste na sve ono prije navedeno platili porez, prirez i sve ostalo što je trebalo.

– a sada glavna caka, evo u kojem grmu leži zec,
– u zbrajanju tih prihoda, i ako upadnete u poreznu stopu od 40%,
– eeeee tada više nije 12 ili 20… sada to sve ide po 40%.
– stvarno je zabavno poslovati u ovoj državi.

– I love this game.
Pozdrav !

@ivana
mislim da ne ide sve. Kolega frankie je to sve fino rezimirao neki dan. sve što prode preko 158900 kn , to se oporezuje sa 40%. Do 158900 ukupno ide manji porez. ali istina je da se sve zbraja. Nisam ni ja bas doma kaj se tiče poreza


Moja kupnja/prodaja nista, ukocio me porez.

Porez i porezna.

– napisati ću jedan primjer pa mi tu napišite jesam ili nisam u pravu.

– najviše mogu rasti najrizičnije investicije.
– ne bi me iznenadio rast PRFC od dodatnih 100% za 5-6 dana.
– ili rast PTKM sa 10 na 20kn je rast 100%.
– za očekivati je kako će jedan gospon pogurati i VART za 100%.

– ali da ne nabrajam, kupim za 1.000.000 kn dionice DDJH.
– ja znam kako su sada te dionice barem 10X precijenjene ali nema veze, kupim ja to, pa preporučila sam tu kupnju na ovoj temi kada je bilo dosta jeftinije.
– taj DDJH dobije taj posao za tenkove i odleti cijena 100% gore.
– kako je to visokorizična investicija ne isplati mi se sada tu čekati u investiciji 3g. kako bi izbjegla porez na kapitalnu dobit već dionicu prodam i zaradim 1.000.000 kn.

– na taj milijun kuna moram poreznoj platiti 12% poreza na kapitalnu dobit + prirez (ali ako imam baraku u Samoboru ne trebam platiti taj prirez).
– tih 12% bez prireza bi bilo za platiti poreznoj 120.000 kn.

– e ali ja sam zaradila na toj investiciji 1.000.000 kn.
– sada dolazi godišnja prijava i zbrajanje svih prihoda,
– a što to znači stopa od 40%,
– a ništa naročito od toga milijunčića će vam oduzet samo 400.000 kn.

– i na kraju vaš završni račun.
– zaradili ste 1.000.000 kn.
– platili ste 12% na kapitalnu dobit 120.000 kn.
– za sretnike iz Zagreba koji se mogu diviti fontanama i osobno im gradonačelnik na trgu dijeli besplatno krafne, prirez od 18%, 21.600 kn.
– na kraju porezna stopa od 40% je 400.000 kn.

– 120.000 + 21.600 + 400.000 = 541.600 kn državi.
– a meni 1.000.000 – 541.600 = 458.400 kn.

– stvarno su dobro ovo osmislili.
– ali zbog ovoga nema niti će biti neke ozbiljne trgovine na ovoj burzi.

– moj rizik boli glava a država zaradi više od mene.
– utješno je to što me neće oporezovati ako pogubim lovu.

– ovo je i dalje dobra burza za korisnike socijalne samoposluge i pučke kuhinje.

– I love this game.
Pozdrav !

Meni je rečeno , doduše za poreznu prijavu za prošlu godinu, da novac koji je stigao sa Burze, tj. dividende na koje je plaćen porez i prirez, i novac od prodaje papira ne podliježu dodatnom / po zbrojenom prihodu / oporezivanju.
Jer ako će to sve zbrojiti i pribrojiti………….. preko balkona !
Prošle godine se kapitalni dobitak nije oporezivao.
Pa ja ću u zatvor ili u dužničko ropstvo.
Ima li itko nekog od struke, da ga pita… da li je moguće da će se novac od prodaje papira koje držimo pet godina u vlasništu, i želimo ih konačno kapitalizirati, da li će se taj novac pribrojiti našem prihodu od rada i oporezivati po neubrojivoj stopi od 40 %
Ovo je sve apsurdno !


@prognostik
Nemojte se nista brinut. Sutra ce vam sve bit buy☺☺☺

Prije cete Vi kolega biti u vecim gubicima.
Crobex ce ispod 1200 jer mora tamo.
A vjerujem i nize.
Vecina dionica debelo precijenjena.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

New Report

Close