Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

I on vjerovatno ima veći pronos od tebe inverter


U zivotu nisam pogledao tehničku, niti ne planiram. što se toga tice prilično sam zatucan. radio sam sam analizu ATGR-a i dođe mi oko 1100kn realna vrijednost. To znaci da je podcjenjena. a ja kad radim analize, pogotovo sebi, onda ih radim dosta konzervativno.

I ti i ja možemo uzeti svoje procjene fer vrijednosti i arhivirati ih na određeno mjesto, jer je jedino relevantno kako će tržište procijeniti fer vrijednost. Ako si procijenio ATGR na 1100, imaš 30% diskonta i u tom slučaju imaš korektan ulaz ako koristiš standardnog grahama kao strategiju. Meni je ATGR napuhan od prvog trenutka na IPOu i ne mogu si pomoći. A kako ja koristim i TA i FA za ulaz, a imam SL, target i izlaznu strategiju koja ovisi o razvoju situacije, ja tu ulaza ne vidim u ovom trenu: na ovim visinama ne bi ga kupovao prije nego što probije silazni trend, a na 700, a možda i prije, bi ga uzeo na otporu, uz drugačiju trgovinsku strategiju nego što koristim kod proboja trenda.

Glede analize, ja gledam i FA i TA, a TA smatram moćnijom od FA. Nemam ambicije niti uvjeravati niti objašnjaviti bilo koga bilo što o toj tematici, samo bi prokomentiratio da je 70% TA analiza ovdje smiješno nabadanje, i da nerazumijevanje i nepraćenje trenda kretanja cijena kao i ignoriranje sentimenta tržišta smatram vrlo štetnim kod ulaganja. Uostalom siguran sam povremeno pogledaš graf, a samim time ipak koristiš neku ‘intuitivnu tehničku’ procjenu.


@Trava

Sama procjena kada što uzeti je u principu bezvrijedna ukoliko se ne navede temeljna strategija s kojom se trguje, dakle ako sada kažete nekom uđi u ADPL, a ne reći gdje i kada treba izaći ako krene po zlu ili da imaš i target, npr. da ako je ušao sada i dođe do 120 u par tjedana da onda treba izaći, ili da ćeš izaći ako CROX ne probije otpor do kojeg dolazi. Tako da ako imaš neku dilemu, izloži je a ja ti mogu prokomentirati kako se to meni čini.

LHT7

Samo Đuro.

Svaki njihov otpadak očito vrijedi ko suho zlato.

Only in Croatia.

Koja žuč se prosipa po Đuri, cudo nevidjeno hehehhehe ljubomora je gadna stvar



Lani mi je likvidni kapital prešao sedam znamenki,

– ovaj tip milijunaša pripada u klasičan tip milijunaša sedam znamenki.
– većina milijunaša na ovoj temi je tipa sedam znamenki.
– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Ne razumijem, valjda je nesto saljivo, za ironiju i sarkazam sam kao Sheldon Cooper ali mislim da na forumu nema bas milijunasa, mislim da je raspodjela s jako dugim repom na vise, puno njih do 100.000, manje do 1.000.000, nekoliko prebacilo preko 1.000.000, zatim Ivana blizu 10.000.000, i nemamo ni jednog Bakica da je oko 100.000.000. Kazu da je najteze zaraditi prvi milijun, meni se cini da cu se vise muciti s drugim. Od 16 poduzeca izaslo 7 fi, sva dobra, visjeti cemo kad izadje svih 16 gdje sam. Moja kupnja/prodaja nista, ukocio me porez. Saram s ovogodisnjim minusom 1-2%.

Zna li netko hoce li porezna automatski vracati naplaceni porez na prihod od dividende, ili to treba posebno zatraziti preko porezne prijave?


Zna li netko hoce li porezna automatski vracati naplaceni porez na prihod od dividende, ili to treba posebno zatraziti preko porezne prijave?

Nece porezna ništa vraćati.

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

hm… nije li bilo rečeno da nitko ne treba prijavljivati porez (osim u slučaju prihoda iz inozemstva i sl.), tj. da će porezna sama obračunati i naplatiti (ili vratiti) razliku?

prošle godine sam roditeljima koji imaju nešto sitno dionica ispunila poreznu prijavu i dobili su povrat onoga što im je “otkinuto” od dividende.

Ako mislite na onih dopuštenih 12 000kn dividendi godišnje. To je ako se ne varam ukinuto 1.1.2015. Tako da se za sve dividende isplaćene iz zadržane dobiti od 1.1.2012. oporezuju po stopi od 12%.

NAPOMENA: Nisam siguran za godine. Treba provjeriti u zakonu! Sve Vam tamo piše!

Tema je best buy a meni sve djeluje kao best sell.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

@prognostik
Nemojte se nista brinut. Sutra ce vam sve bit buy☺☺☺

New Report

Close