Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


HT..nasigurnije ulaganje na ZSE…
od padajuceg trenda najmanje pada 🙂

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

@ inverter

boze me sacuvaj tvog znanja. pomisliti da si pogodio pad atlantske plovidbe jer si to vidio na grafu, a ne shvacajuci da je razlog pada nešto potpuno drugo, me podjednako razveseljava, ali i rastužuje. isto kao i tamo na vašem forumu svijet pomisliti da dionica pada ili raste samo iz razloga jer graf izgleda tako, a ne znati baš ništa o dionici, je nešto najužasavajuce sta sam ikad čuo. Kad sam to procitao nisam dva dana mogao doci sebi. Shvaćam da ima tehničara koji ne žele ništa učiti o dionicama, pa gledaju grafove i pokušavaju nešto pogoditi, ali valjda postoji i tamo neka malo obrazovanija skupina koja shvaća da se dionice krecu zbog funamentalnih razloga, a ne zbog glave i ramena. Ili sam pogriješio? I molim te da ne krećemo u tu raspravu jer svaki put kad pomislim na to me trnci prođu i naježim se

Reci ti meštre, kako ti stoji NovoNordisk? Što ako ode na 40?
I držiš li još GILD?

Gilead sam izašao u petak. ali ne zbog vas tehnicara, nego jer trziste pada kao ludo. Nije najbolje mjesto za bit u dionicama. Dok su burze i njegov sektor pali oko 5% prosli tjedan ja sam na njemu pokupio negdje 4%. Novo Nordisk ako padne na 40? Kupit. Nema druge. Pa ako sam ga mislio kupiti na 51, a kupio sav sretan na 48, šta mislis koliko bi bio sretan da ga mogu kupiti za 40. Ili 36? Valjda shvaćaš da ne kupujemo na isti nacin. Mene pad kvalitetnih dionica veseli. To što je trenutno u obrnutom trokutu s dvostrukim vrhom i jednostrukim dnom meni ne znaci ama bas nista. Inace sam na njemu od nove godine nesto zaradio ali i sad izgubio. Gubitak je negdje od nove godine 5%. Zaradio na ASML-u 12% i u srebru zaradio sad preko 7% i kod nas u certifikatu imam jos srebra. Gilead nesto zaradio sitno. Ukupno od nove sam u plusu dok je trziste prilično palo. Kako vi meštre stojite?

Od početka godine, +; ekvivalent oko 300 bodova na SP futures. Jer radim s NQ, YM, ES, CL i NG, pa sam preračunao u ovo.

Gle, ti se veseliš ako si nešto kupio i to ti gubi na vrijednosti. Apsolutno se slažem, imamo posve krivi pristup. Mene veseli samo ako ide u mom smjeru i odmah prodajem ako ide kontra mene. Kupiti i veseliti se gubitku, slažem se, potreban je zaista poseban pristup i strategija. Protiv takvih argumenata, nemam šanse.

Pa to je ona razlika koju je već davno spomenu Oscar Wild da cinik zna cijenu svega, a vrijednost ničega. Valjda se je već tada dotaknuo TA

Di je zapelo s onih soma € ¿ tko se kladi s kim oko čega … ubro sam samo da se spominje grobi ispod 1000

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

@malloy i inverter

natrag na svijet :),. dok ne navucemo likove poput krese koji ce nam probati objasniti da nema veze iako je u minusu i po 5 godina, jer njegov period u kojem gleda koliki miu je povrat najmanje 20 god.

Kad malo pomisliš, stvarno je glupo govoriti drugima kako da trguju. Svatko ima svoj način. Netko je manje, a netko više uspješan. Bitno je da si ti zadovoljan sam sa sobom. Ali još jednom; uzeti graf i pogledati ga i reci ovo ide na 50, a trenutno je 100 ili ovo ide na 100, a trenutno je 50, a bez da išta znaš o dionici je meni jednostavno nepojmljivo. Možda sam ja u krivu. Za mene je to apstraktnije nego Picasso. Ali onda još pomisliti da si to znao, ako se slučajno dogodi, a drugih istih takvih 50 si fulao, ali si to zaboravio, isto tako blows my mind

@ allias

Svatko ima svoj stil, vremenski period i taktiku i to treba postovati. Nema spora oko toga. Prijepor oko vas se vodio sto malloy i inverter zastupaju tezu da ne ulazis u dionicu koja trenutno vristi sell. Tvoja logika je ok, traziti, proucavati i kupiti fundamentalno dionicu koja vrijedi, sve to stoji, samo ne smijes ni zanemarati ovaj drugi dio, a sto i sam priznajes, da ne ulazis u vrijeme kada nije dobro, a za to ti osim fundmentalne logike, prenahupanih valuacija, itekako sluzi tehnicka analiza.

Ne treba biti zatvoren i iskljuciv, niti prema jednoj znanosti i grani koja funkcionira na trzistu kapitala, pa tako niti prema option marketu jer ti ono govori sta veliki decki rade, tako niti prema tehnickoj analizi, jer ona uistinu pomaze da se sto bolje odredi vrijeme ulaska/izlaska u odredenu dionicu.

@ Mr. Wiseguy

Sve ja to kužim. Moram priznati da malo jesam zatucan što se tiče tehničke jer se meni jednostavno čini kao pogađanje. Ja to ne radim. Ali dozvoliti si kao inverter pogledati graf dionice na 10 sekundi i dati mišljenje, bez ikakvog fundamentalnog znanja o dionici, je meni jednostavno nepojmljivo. Evo ajmo iskreno. Zamisli da ti dođeš, ili netko tko se razumije u dionice, kod analitičara u nekoj brokerskoj kući ili banci i pitaš ga za njegovo mišljenje o nekoj dionici. Tip te pita za ticker i izvuce dionicu i isprinta graf i povuće ti 5 crta i kaže dionica će past 25%. Šta bi ti pomislio o tom čovjeku? Da je lud, jel tako? Ja nikad ništa ne bi rekao da znaš sve o dionici i onda kad se nešto dogodi da pogledaš kad da uđeš na temelju tehničke analize u poziciju, onda OK. Ali pogledati samo graf? Pa tko bi te smatrao ozbiljnim?

I onda govoriti da je novo nordisk skup jer tako kaže graf, a skocio 5900% u zadnjih 15 godina i ima P/E 26 je po meni elementarno ne poznavanje materije. Pa imao je isto 2010.g novo nordisk malo slabije razdoblje jer nisu imali niti jedan jaci lijek koji je trebalo odobriti pa je u dvije godine pao 10%, da bi nakon odobrenja Victoze porastao u 5 godina 600%. Šta tu reci? Da je bitan graf ili lijekovi koji ce se odobriti? dvije godine si postio da bi kasnije porastao 6x više od tržišta. Pa valjda te zanima poslovanje, novi lijekovi itd, a ne graf. Bar mene. Ne mogu shvatiti kakve bi veze imao ijedan graf s poglovanjem icega. Graf se stvara iz poslovanja, ne poslovanje iz grafa. Kome to nije jasno? Ja se tome jednostavno ne mogu nacuditi. Evo ubi me

New Report

Close