Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Usudio bih se kazati_slavonski fond najbolja investicija na ZSE.

– čitajte i pratite temu Best buy.
– zaradite i vi novce na najlakši mogući način.

– ova tema je puno zanimljivija od kada tu piše dionički milijunaš gospon Lopina.
– a i sami znate kako savjeti milijunaša zlata vrijede.

– i vi kupite sutra dionice SLPF i zaradite najmanje 10%.
– ne zezam se, cijena će ići gore !!!

– I love this game.
Pozdrav !

Čekajte, ovdje se piše o dionici koja ima prosječan volumen od 200 dionica na dan (!) kao best buy!?
Te spread od 10%?

Ovo je jače od Zone sumraka.

Jučer, 26.siječnja 2016.godine u 14:30 sati u Zagrebu, Financijska agencija, Koturaška 43, VII. kat. bilo je za Pounje održano ročište za glasovanje o izmijenjenom planu financijskog restrukturiranja
dužnika POUNJE Trikotaža, dioničko društvo, OIB: 66578115034, Ratka Djetelića 70, Hrvatska Kostajnica 44430.
Izmijenjeni plan financijskog restrukturiranja je izglasan.

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

Best buy ?

Jesam li Vam rekao :Ne ulažite u mrak već ulažite u zlato.

Cijena zlata na svjetskom je tržištu od početka siječnja porasla za gotovo četiri posto, i to nasuprot većini burzovnih indeksa diljem svijeta koji su doživjeli pravi debakl.
Mnogi analitičari pribojavaju se kako bi potonuće vrijednosti dionica na svjetskim burzama mogao biti znak nadolazeće globalne gospodarske krize.

U Hrvatskoj pojačana potražnja za investicijskim zlatom

.

a jadni pero

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Evo Ivana kako ti pozitivno djeluješ na burzu,cijena odma poletila 17%,ti kao poslovna žena ozbiljno bi morala razmislit o jednom tokvom profi angažmanu ,sigurno bi ti se isplatilo,ovčice te prate u stopu

Nakon OPTE,HHLD evo i SLPf,a izgleda da je i prošla PSN PUNT-R_A prošla.Nemam rijeći,pere me
optimizam,ali ne smijem postati euforičan
Dividenda od 7 kn u SLPf će mi donijeti 3,5% na moj virtualni porfelj.Kao što vidite virtalna imovina
donosi i realni keš,ako pravilno razmišljamo.
Ako tome pridodam i isplatu deset kn po dionici iz QUNE keš netto prinos za ovu godinu cca 5,5%.A odavno nisam na računu imao ni jeednu kunu.A godina tek počela a ja već 5,5% dividende,a disperzija u preko dvadeset dionica,bolje reći petnaestak jer one koje su nekada ćinile znaćajni dio porfelja kao
JDKM.ELKL,INDG odnedavno i LVCV su mi postali udio koji je pao na cca 3% porfelja jer mi porfelj brutalno raste.Naravno da se to odnosi na Lopinex,ali na veliki porfelj kojeg vodim imam iste rezultate kao i vi pa pušim od početka godine.U tom porfelju nisam imao i ni BRNK,ni PLJK,ni OPTE,ni
HHLD,nemam ni SLPF a naravno ni PUNT.
U tom velikom imam od brodara TNPL,od građevinara DLKV i THNK,od industrije BD62,od banaka ZABA i SNBA i PBZi najveći dio u LKRI.Savjetovao sam vlasnika da ono što je dokaptalizirao po 40 u LKRIproda po 50 i više,ali on nije htio jer mu je prosječan ulaz bio preko 60.
LKRI je dokapitalizirana po 40 po mom savjetu,ali nije prodana.
PBZ je stari dio porfelja kojeg se vlasnik ne želi riješiti
ZABA se počela kupovati na 27 do 40 po mom savjetu.
Po mom savjetu su kupljerne ZABA na ispod 33,THNK na 375,DLKV na 14,30 ,SNBA na 53,BDEL na 22
a novac je namaknut sa malom prodajom LKRI na 49 i PBZ na prosjećno 615 u većem iznosu.Vlasnik
sve ćešće koristi rijeć :Da sam te slušao imao bih veliku dobit,a obvako gubim.Ali sluša sve više i više jer dobar savjet zlata vrijedi.
A i vama bi bilo bolje da slušate .Zaradili bi puno više.
Med i mlijeko teće u Lopinex fondu,a manje pelina u porfelju mog prijatelja koji je shvatio da se na ZSE može puno zaraditi ako se sluša Lopinu, ako smo dobro informirani,.ZSE je moj vrtal,moja pošta/ribarska pozicija/ tu se dobro snalazim.
Kada SLPF probije 55,a probit će i više što se bude približavao dividend day vi ćete to vjerovatno kupovati od mene imat ćete dvostruki benefit.Ostvariti ćete pravo na dividendu bez poreza,a kada prođe dividend day dinica bi trebala pasti za iznos dividende i vi biste u slućaju prodaje ostvarili
porezni odbitak.Znaći da bi čak u slućaju da kupite recimo po 60 a prodate po 53 ostvarili dobit.
U HT ,RIVP i svim dividendnim dionicama koje imaju Ivana,DRevil i svi ostali vrli dioničari imate siguran gubitak jer ćete platit porez na dividendu.
A vi plačajte a ja neću,ako ne moram.Želim zaraditi više,a ne manje.

Od kada je to 7 od milijun – 3,5%? 😀

RIVP-R-A

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


Od kada je to 7 od milijun – 3,5%? 😀

7 je realna opipljiva kešovina
u omjeru prema virtualnoj imovini koja se u brokeraju agram brokeri vodi po zadnjoj cijeni ukupna
dividenda iz slavionca ćin 3,5% portfelja.Jučer je to bilo cca 20% imovine u SLPf.Pa nisam li pisao da od dividendnih dionica u mom porfelju ima mjesta samo za SLPf.Ali naravno da imate pravo misliti da sam več milijunaš s obzirom da kao dobar analitičar dobro procjenjujem buduće rastuće supernove.
Milijunaš sam ako se PUNT vodi po 10,50 tj.po BV.Sada je samo 1,50 a još prekjučer na o,86.I taj rast
sa o,86 na 1,50 ne utjeće na rast moje milijunske imovine,ali ipak rasti će jer kako je prošla PSN otpis
dugova po dionici mi povečava bukvalnu iimovinu.
Kod SLPf rast cijene dionice mi povećava vrijednost porfelja,ali bukvalna imovina mi ostaje ista .
Ili bi trebalo ukalkulirati “dobit”koja će biti ostvarena s obzirom da SLPf kroz dokapitalizaciju
HPDG ostvaruje cca 4 kn dobiti po dionici s obzirom da je SLPF dokapitalizirao po 10 a za to dobio
BV od 35 što na 500 tis dionica ćini dobit od 12.5 mil kn tj nešto preko 4 kn po dionici.Ali to neće biti vidljivo u NAV SLPF jer slpf svoju imovinu ne vodi konsolidirano tj.po BV nego prema cijeni zadnjeg
dana obračunskog razdoblja.
Ako mi ovako bude išlo,zaista možete očekivati da se upišem u klub milijunaša.To će se sigurno dogoditi u slijedećih pet šest godina,ako se ne dogodi da CROBEX klizne koliko je kliznuo i u 2008/2009.god.Bio bih zadovoljan da croibex i stagnira kao ovih zadnjih godina.Bolje ne treba.
Med i mlijeko teče obilato!!!!!!!

evo za lopinu i sve one koji misle da je P/B realan pokazatelj vrijednosti imovine:

Cijena Kamenskog pala je sa 127 na 26 milijuna kuna

I da će se netko namiriti iz stečajne mase. Isto što je mišljenje dotičnog. A koliko je kamensko dužno?

Bv nikada nije realan pokazatelj vrijednosti imovine jer to je knjigovodstvena vrijednost.
Ali BV je nekada niži od BV i to najčešće jer se materijalna imovina t, nekretnine vode po nerealno visokim cijenama.LRH nekretnine tj ruševine ili zmljište vode po cijemama četiri do pet puta nižim od
njihove tržišne vrijednost.Kolika bi bila cijena ATLN bez one dvije željezne košare koje voze do vrha Srđa i nazad ne stvaraju više od 80% cjelokupne dobiti.U ATLN imamo atraktivne nekretnine vrijedne cca 150 mil kn koje ne donose minimalnu dobit.Dvije željezne kante koje se vozaju gore dole koje ne vrijede više
od dvadesetak milijuna kuna donose dobit od preko 20 mil kn godišnje.Povrat kaoitala 100% godišnje.
Nije problem što Atlas nekretnine toliko zarađuju,problem je što su tp dobili besplatno kroz kupnju
Atlasa i kroz dijeljenje a Atlas i ATLN se riješili nerentabilnog dijela.
Imamo slućaj i prodaje nekretnine u TRfM.Mislim da je cijena te nekretnine knjigovodstvena bila
pet puta manja od knjigovodstvene i to nakon što je imovina u TRfM revalorizirana tj smanjena sa
Bv od cca 1000 kn po dionici na 650.Dakle,prije te revalorizacije ta nekretnina je knjigovodstveno bila
osam putas veća od tržišne.Činjenica je da cijene nekrretnina padaju i da nemaju kupca,ali imamo
i slućaj kada za pojedinu nekretninu doslovno postoji visoka cijena.
I zaista Alias je najčešće u pravu da BV nije relevantan podatak.Ako kupujemo dinicuz radi nekretnina zaista bi se trebalo pozabaviti i njihovom tržišnom vrijednosti.
Smatram da imovina KSST vrijedi barem dva do tri puta vioše od duga tj barem 3.000 kn po dionici,ali kako je prodavać država ne biih se začudio da dioničari umjesto da dobiju barem 1xxx,po dionici ne dobiju ništa.
A što se tiče Kamenskog razvidno je su šivačice uspjele motivirati naše socijalističke novinare da
pričaju
o namjernom upropaštavanju firmr radi vriojednih nekretnina.Kamensko je propao kao što je propao
i Varteks,kao što je propao i PUNT.Ali država je ipak odlučila spasiti Varteks,a već je nekoliko puta spašavala PUNT,a bez pomoći države bi im sudbina bila kao i Kamenskom.
ne dobiju ništa.

Med i mlijeko teće u mom potfelju,a glani generator rasta mi je spašeni PUNT.

New Report

Close