Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


– ali za državu sam donijela odluku, ni kune…

Hm… s milijunskim portfeljem koji se sastoji od dividendnih dionica? Pocastit cete ih s lijepih 12% + prirez


Hm… s milijunskim portfeljem koji se sastoji od dividendnih dionica? Pocastit cete ih s lijepih 12% + prirez

– nemojte mi to spominjati jer mi dođe zlo kada se toga sjetim.
– ali sve ono što me ne ubije to me ojača.

– teško je u ovoj zemlji dugoročno bilo što raditi, ne možete ništa planirati, nego od situacije do situacije morate znati procijeniti što je manje zlo.

– ali ima nečega dobroga što nam je donio taj porez,
– izgubili smo cca 100.000 radnih mjesta u realnom sektoru,
– a iz zemlje se je istodobno iselilo 100.000 mladih školovanih,
– s tim porezom nisu postigli ništa jer su se morali dodatno zadužiti za novih 100 milijardi kuna.

– I love this game.
Pozdrav !


Hm… s milijunskim portfeljem koji se sastoji od dividendnih dionica? Pocastit cete ih s lijepih 12% + prirez

– kad su počeli haračiti s tim porezom stvarno mi je bilo muka gledati koju lovu mi oduzimaju.
– ali ja uvijek nešto radim.
– tada sam dosta toga rasprodala i proširila se u turizmu.
– promijenila dio investicijske taktike i trejdala s cca 50% portfelja, kupovala raznorazna smeća,
– i sada mi je nešto tog smeća ostalo u portfelju.

– trenutna investicijska strategija mi je ne dirati postojeći portfelj, ne trgovati, u prošloj godini sa svom slobodnom lovom sam se nakrcala likvidnih i dividendnih dionica.
– otvorila sam novi brokerski račun, tu ću svaki mjesec s sićom viška love dokupljivati likvidne, dividendne dionice, dinice koje neću prodavati u sljedeće 3g.
– ovo ljeto kada mi pristigne veća lova od turizma+dividende planiram otvoriti još jedan brokerski račun, e s tim računom možda budem trejdaja, nemam pojma, još razmišljam što mi je pametno, možda kupim bezporezno zlato.

– I love this game.
Pozdrav !

.IVANA7..sta misliš o HT na ovi razinama…moje mišljenje je da su ove razine o.k za dokup?



Što otkrijem više Modrića,Vlašića,Balića itd dok su još dica imamk više šanse da budem financijski neovisan kao gospodi Zdravko Mamić.

– gospon Lopina.
– nemojte mi odgovarati kao političar.
– mene taj nogomet i nogometaši jednostavno ne zanimaju,
– nego napišite vi umjesto tih imena nogometaša imena dionica.
– tako će svima koji prate ovu temu biti puno lakše izračunati ovogodišnju dobit ili možebitni pušing vašeg višemilijunskog portfelja.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
Dok sam jučer bio na sprovodu proigrao mi jedan igrač..HHLD.
Skupilo mi zadnju količinu,naravno ispod 4.Da sam bio na gledalici bio bi malo skuplje prodao kožu,ali
tih stotinjak posto dobiti na minimalni iznos mi je jučer pokrio gubitak na padu DLKV i THNK.Još država nije od mene zaradila ni jednu kunu poreza.
A i Split odustaje od povečanja prireza što je za mene jako važno jer je poznato da sam zadnje dvije tri godine zaradio izuzetno puno s obzirom da sam skinuo veliki broj dionica koje su puno narasle.
A danas mi je dan D za PUNT.Zadnji dan da prođe PSN ili stečaj.U slučaju stećaja mislim da bi dobio
nula kuna po dionici iz stečajne mase.Sreća što dioničari ne moraju doplačivati i pokrivati gubitke.
U PUNT ima 80 zaposlenih,od toga 46 u proizvodnji tj šivačica.Ostali se nalaze u nadogradnji.
Ako PUNT završi u stečaj prema kolektivnom ugovoru radnici imaju pravo na otpremninu.UI KSST je bilo isto toliko zaposlenih koji potrežuju oko 10 mil kn za otpremnine.
S obzirom da je proizvodnja salate,poma i kukumara bila visokoumna djelatnost jasno je da su u kSST plaće bile iznad hrvatskog prosjeka pa su zato i otpremnine bile velike.Kako je Pounje u tekstilnoj branši plaće su imanje pa će i otpremnine biti manje. 80 radnika bi trebali doibiti ne desetak milijuna kuna kao u KSST ali 8 mil kn bi bilo pošteno.Da li će većinski vlasnik i većinski vjerovnik država
dozvoliti da PUNT ide u stečaj.Ako je KSST tamo završio ,zašto nebi i PUNT.
Kada razlučni vjerovnici izuzmu založenu imovinu mislim da neće biti novca ni za isplatu radnika,a oni su u prvom isplatnom redu.Da li će nova vlast dozvoliti da odma na početku mandata pošalju
PUNT u stečaj i da li su zbog trenutne primopredaje vlasti u fokusu.
S obzirom na poslovanje PUNT je trebao u stečaj još prije petnaestak godina ,a država ga izvlači
kroz dokapitalizacije,otpise itd.Dakle,PUNT je već prošao predstečajne nagodbe još prije samo se nisu tako zvale.
I zašto sam kupovao PUNT kada znam da ne zarađuje i da mu prijeti stećaj.
Igrao sam na kartu da država neće dozvoliti da ide u stećaj.Ali sada pojma nemam,a izložen sam dosta preko pet posto cjelokupnog portfelja.Sutra ćemo biti pametniji ili će se pojaviti na kupnji
informirani koji znaju ili misle da znaju da će se PSN prihvatiti.

Med ili mlijeko,ili boca pelina pitanje je sad.




Što otkrijem više Modrića,Vlašića,Balića itd dok su još dica imamk više šanse da budem financijski neovisan kao gospodi Zdravko Mamić.

– gospon Lopina.
– nemojte mi odgovarati kao političar.
– mene taj nogomet i nogometaši jednostavno ne zanimaju,
– nego napišite vi umjesto tih imena nogometaša imena dionica.
– tako će svima koji prate ovu temu biti puno lakše izračunati ovogodišnju dobit ili možebitni pušing vašeg višemilijunskog portfelja.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
Dok sam jučer bio na sprovodu proigrao mi jedan igrač..HHLD.
Skupilo mi zadnju količinu,naravno ispod 4.Da sam bio na gledalici bio bi malo skuplje prodao kožu,ali
tih stotinjak posto dobiti na minimalni iznos mi je jučer pokrio gubitak na padu DLKV i THNK.Još država nije od mene zaradila ni jednu kunu poreza.
A i Split odustaje od povečanja prireza što je za mene jako važno jer je poznato da sam zadnje dvije tri godine zaradio izuzetno puno s obzirom da sam skinuo veliki broj dionica koje su puno narasle.
A danas mi je dan D za PUNT.Zadnji dan da prođe PSN ili stečaj.U slučaju stećaja mislim da bi dobio
nula kuna po dionici iz stečajne mase.Sreća što dioničari ne moraju doplačivati i pokrivati gubitke.
U PUNT ima 80 zaposlenih,od toga 46 u proizvodnji tj šivačica.Ostali se nalaze u nadogradnji.
Ako PUNT završi u stečaj prema kolektivnom ugovoru radnici imaju pravo na otpremninu.UI KSST je bilo isto toliko zaposlenih koji potrežuju oko 10 mil kn za otpremnine.
S obzirom da je proizvodnja salate,poma i kukumara bila visokoumna djelatnost jasno je da su u kSST plaće bile iznad hrvatskog prosjeka pa su zato i otpremnine bile velike.Kako je Pounje u tekstilnoj branši plaće su imanje pa će i otpremnine biti manje. 80 radnika bi trebali doibiti ne desetak milijuna kuna kao u KSST ali 8 mil kn bi bilo pošteno.Da li će većinski vlasnik i većinski vjerovnik država
dozvoliti da PUNT ide u stečaj.Ako je KSST tamo završio ,zašto nebi i PUNT.
Kada razlučni vjerovnici izuzmu založenu imovinu mislim da neće biti novca ni za isplatu radnika,a oni su u prvom isplatnom redu.Da li će nova vlast dozvoliti da odma na početku mandata pošalju
PUNT u stečaj i da li su zbog trenutne primopredaje vlasti u fokusu.
S obzirom na poslovanje PUNT je trebao u stečaj još prije petnaestak godina ,a država ga izvlači
kroz dokapitalizacije,otpise itd.Dakle,PUNT je već prošao predstečajne nagodbe još prije samo se nisu tako zvale.
I zašto sam kupovao PUNT kada znam da ne zarađuje i da mu prijeti stećaj.
Igrao sam na kartu da država neće dozvoliti da ide u stećaj.Ali sada pojma nemam,a izložen sam dosta preko pet posto cjelokupnog portfelja.Sutra ćemo biti pametniji ili će se pojaviti na kupnji
informirani koji znaju ili misle da znaju da će se PSN prihvatiti.

Med ili mlijeko,ili boca pelina pitanje je sad.
[/quote]
Gos. lopina, to Vam ide ovako u stečaju. U većini slučajeva gdje radnici sami traže stečaj firme u kojoj rade onda ta firma i ode u stečaj. Sad nisam upoznat s time da li su i u PUNT-i radnici za stečaj ili protiv. Ukoliko su za onda je to gotova stvar, ne moraš ni čekati do 15 sati kada bi trebao biti potvrđen.


PUNT, izložen sam dosta preko 50 posto cjelokupnog portfelja.
Med ili mlijeko je sad.

PUNT.

– bravo za gospon Lopinu.
– danas je PUNT porastao +30.23% na dobrom prometu za tu dionicu.
– evo još dva dana ovakvog rasta i gospon Lopina je od jednog milijuna napravio dva milijuna.
– ali to nije sve, tu se smješi rast od min. 500%, realno za očekivati je barem 1000%.
– evo dragi investitori možete i vi vidjeti na jednom primjeru kako se prave milijuni ono laganini.

– na žalost ja nemam ni jednu dionicu PUNT, i ovo nije nagovor na kupnju ili prodaju dionica PUNT.

– I love this game.
Pozdrav !


.IVANA7..sta misliš o HT na ovi razinama…moje mišljenje je da su ove razine o.k za dokup?

– čujte ja nisam investicijska savjetnica.
– ali vam može pomoći moj dobri prijatelj Splićo zvani “Prognostik”.
– nema toga što on nezna.
– njegovi savjeti zlata vrijede, ali ih je dobro podijeliti s dva.

– imam dinica HT-a koje sam svrstala u 2. investicijsku skupinu, i ovo nikako nije nagovor za kupnju ili prodaju dionica HT-a.

– I love this game.
Pozdrav !


Zar tebe 12% zaista sprjecava od ulagamja?

– evo čitam i vidim kako će ova vlada pomoći građevinama s nekim novim porezom.
– bravo za vladu,
– ovo je onaj pravi tip poreza gdje se ide na oporezivanje glavnice.
– samo je jadno i žalosno što u ovoj zemlji, zemlji na brdovitom Balkanu, zemlji seljaka, uhljeba, branitelja, ustaša i partizana 99.99% stanovništa ne zna izračunati račun kamata na kamatu ili nema pojma što je to porez na glavnicu.

– I love this game.
Pozdrav !

Promet na burzi.

– 124.611.273,51 ukupni promet.
– 14.140.566,37 redovni promet na burzi.

– samo kad idem zbrajati taj redovni nešto mi ne štima.
– ili ja ne znam računati ili se cenzuriraju neke transakcije.
– jer kad gledam ukupnu sliku nekako mi je taj promet smiješno mali, veličine prometa malo većeg diskonta.

– I love this game.
Pozdrav !



.IVANA7..sta misliš o HT na ovi razinama…moje mišljenje je da su ove razine o.k za dokup?

– čujte ja nisam investicijska savjetnica.
– ali vam može pomoći moj dobri prijatelj Splićo zvani "Prognostik".
– nema toga što on nezna.
– njegovi savjeti zlata vrijede, ali ih je dobro podijeliti s dva.

– imam dinica HT-a koje sam svrstala u 2. investicijsku skupinu, i ovo nikako nije nagovor za kupnju ili prodaju dionica HT-a.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
Od dividendnih dionica imam jedino SLPf.Zadovoljan sam P/E za 2015 oko 5 dividenda 7 kn ili
17% na zadnju cijenu.Mislim da je to izvrsno.
Čestitke vlasnicima.
Ako za koji dan probije 55 možda se dočepam keša.Možda je to premalo jer tih 7 kn je 12.72% na 55kn,
a to je malo više od recimo MAISTE ili RIVP ili SLPS ili RIVP ili LRH.Koliko će oni dati dividende.
Napomena:ovo je peta godina za redom da slavonac isplaćuje dividendu,lani:lani 6 kn ,preklani 3,50 .
Stalno veća dividenda ,a imovina raste jer je dobit uvijek veća od dividende.
Jednom je isplaćeno i 10 kn iz temeljnog kapitala.
Usudio bih se kazati_slavonski fond najbolja investicija na ZSE.A kupovao sam i po 16.To je bio zicer,za razliku od PUNTa koji je ćista kocka.Kockica je baćena.nemam gdje,čekam da se smiri!!!!!

Slavonac sa P/E oko 5 ipak nije lider na ZSE.
BRNK na 10 mi je bila kupnja na na P/E ispo 1,ali na sadašnjih 80 bi trebalo biti oko 8,pričekajmo izvještaj.Ali ima još jedna dionica koja bi trebala imati brutalno nizak P/E.Radi se o brodaru koji bi
treba ostvariti veliku sveobuhvatnu dobit od cca P/E oko 1,2.Ali to ćemo moći vidjeti tek u srpnju jer
je dionica u fortis MTP.Valjda će tržište reagirati kada to bude vidljivo u godišnjem izvješću.
Naravno da i PUNT ulazi u elitu ako prođe PSN jer je otpis po dionici cca 1,60 kn pa bi u nekom budućem izvješću P/E mogao kliznuti na ispod 1.Naravno da bi to bilo jednokratno,a onda bi trebalo biti kao ido sada do slijedeće PSN.Ili ….stečaj i pad u ponor odmah.
Dakle,kao što vidite nisam samo bukvan nego i tikvan.Interesira me i dobit i dividenda,koju mogu dobiti i sa odgodom. ,Naravno da ove jedokratne dobiti iz otpisa iz PSN su varka.Ali treba ih vidjeti
unaprijed i u trenutka kada varka izgleda kao zbilja izaći iz pozicije.

Med i mlijeko,ili vrč pelina me ćeka već za nekoliko dana.

New Report

Close