Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




kako upravljam sa milijunskim porfeljem u kojem ne mogu primjenitii lopinovsku logiku u potpunosti jasno da tu imam prosjećni rezultat tj lagani pad od početka godine

– evo nam konačno i na ovoj temi jednog milijunaša.
– gospon Lopina čitalačka publika na ovoj temi bi vam bila zahvalna kada bi tu napisali kako ulažu milijunaši.
– kako ste došli do onog prvog milijuna, jeste li povezani s politikom, jeste li u HDZ-u, ma na ova potpitanja koja su povezana s možebitnim lopovlukom zaboravite, nebitno.
– nego vratimo se na ono prvo pitanje, kako ulažu milijunaši ???

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

To je Vmil, ili ti Virtualni milijun.
[/quote]
Portfelj sae može vrednovati.
1.Po nominali_mjesečni izvještaj SKDD,ali to je stvarno čista apstrakcija
2.Prema zadnjoj cijeni,ali i to može biti vrlo promjenljivo jer u mom lopinex porfelju ulaze neke dionice kada padaju i po deset puta.Tada uglavnom kupujem,a onda slijedi rast ako je taj pad bio izazvan jer se netko poskliznuo.
3.Prema prosječnoj cijeni trgovanja,najčešće su prosječna cijena je i jedina cijema jer se većina dionica u mom porfelju nalazi u režimu 13 sati i pokoja minuta i sekunda..
4..Prema BV po dionici,ali to je stvarno bikvalna vrijednost.Je npr.DKVS je imao BV 320 kn,što znači da je čak pozitivno pšoslovao jer sa nominalom od 300 kn imali povijesno 20 kn dobiti.Ali nakon
čišćenja bilance bilo je -320 kn po dionici.Naravno da u porfelju ne vodim po -320,ispod nula ne može.
Prema 1.i 4. sam probio milijun
Prema 2.odnosno 3i sam oko sedam puta tanji.
realno mislim da bih spušio cca 30% kada bi htio ući u keš.
Ali kada bi ulazio na tržište sa kešom velićine kao pod 2.i 3. mislim da ne bih mogao kupiti ovoliki broj papira.Kada želiš kupiti nelikvidnu dionicu moraš čekati da se netko posklizne,a kada želiš prodati moraš čekati da se na tržištu pojavi neki veći bukvan od tebe.A rijetki su,ali se nađu.
Ipak ovakvo tržište sa ovolikom nelikvidnosti nasjčešće povečava spreed,smanjuje likvidnost pa sve veći broj dionica postaju moja domena.
I još jedna bitna okolnost.Moj porfelj je neoporeziv što je bitno jer neke dionice će povući i više
stotina posto a da ih sada kupujem jasno je da bi na dobit platio 13,2 % poreza..evo Split hoće
prirez od 15% što diže porez na dobit na 13,8%..
Problem sa nelikvidnim dionicama u posebnom režimu se ne može napucavati cijena jer ako neku dionicu kupim recimo na 10,napucam je na 100 sa kupnjom iz šupljeg u prazno ako dionica padne na ništa veći mi je porezni odbitak od nabavne cijene.Ali Hanfa bi mi sjela na vrat pa to treba izbjegavati,ali kada bi većina razmišljala na taj način ne bi nas sve mogla kazniti.
Svi skupa ste prepasivni,želite zaraditi na Modriću sada kada vrijedi 50 mil EUR.Trebalo ga je otkriti kao što ga je otkrio Mamić na ispod 1 mil EUR.
Što otkrijem više Modrića,Vlašića,Balića itd dok su još dica imamk više šanse da budem financijski neovisan kao gospodi Zdravko Mamić.
U očekivasnju da netko od mojih pukena proigra srdačno vas pozdravljam.

Koliko vidim iz priloženog trgovanja nelikvidnost je sve veća. Svi su se natrpali dionicama u prošloj godini (bez poreza) i sada čekaju da dođe Djed mraz i da mu prodaju po 100% skupljoj cijeni bez poreza.
Uvođenjem ovog Kukuriku-poreza na kapitalnu dobit zabijen je posljednji čavao na likvidnost i na trejdanje na ZSE-u. U ovoj godini bi mnogi “brokeraji” mogli staviti “ključ u bravu”. Igra na ZSE-u je umrla! LP!

Zar tebe 12% zaista sprjecava od ulagamja?

Pokusat cu biti objektiva trenutni best buy kako ja vidim je Kras i nemam dionice Krasa

@banana
ja vidim sasvim suprotno. puno su bolji prometi nego prije par tjedana/mjeseci.
Malo se i vi morate više angažirati pa će biti još i veći 😀


Zar tebe 12% zaista sprjecava od ulagamja?

Sprečava me od trejdanja, kao i mnoge druge, o tome govorim!



Zar tebe 12% zaista sprjecava od ulagamja?

Sprečava me od trejdanja, kao i mnoge druge, o tome govorim!
[/quote]
A zašto Vas sprječava???
Ako Vam trade donese 1000kn što je problem platiti 120kn državi?
Ipak Vam ostaje čistih 880kn.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?


Ako Vam trade donese 1000kn što je problem platiti 120kn državi?
Ipak Vam ostaje čistih 880kn.

– a što je s prirezom, imali ga nema ga ???
– ova država je puna upitnika ????????????

– I love this game.
Pozdrav !


Pokusat cu biti objektiva trenutni best buy kako ja vidim je Kras i nemam dionice Krasa

– evo i ja ću pokušati biti objektivna Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa !!!!!!!!!!!!!!!

– I love this game.
Pozdrav !


ja vidim sasvim suprotno. puno su bolji prometi nego prije par tjedana/mjeseci.

– ako burza pada na velikom prometu nije dobro.

– ali prometi su zanemarivo mali.
– imate np. 3 dionice s milijunskim prometom, blok transakcije mirovinaca.
– još 5-6 dionica s nekakvim prometom, isto tako fondovi,
– ostalo je katastrofično.
– evo imamo novu vladu i pad burze, sve vam je u minusu ili ja i vi gledamo neke različite burze.

– I love this game.
Pozdrav !


Zar tebe 12% zaista sprjecava od ulagamja?

– pa vi ste isti kao i prošla vlada,
– nije ni njih svakogodišnji porast od 12% zaduženja spriječavao u vođenju države.
– stvarno što je to 12% ???????????????????????????????????????????????????????
– sve sami vrhunski ekonomisti na ovoj temi.

– I love this game.
Pozdrav !


Što otkrijem više Modrića,Vlašića,Balića itd dok su još dica imamk više šanse da budem financijski neovisan kao gospodi Zdravko Mamić.

– gospon Lopina.
– nemojte mi odgovarati kao političar.
– mene taj nogomet i nogometaši jednostavno ne zanimaju,
– nego napišite vi umjesto tih imena nogometaša imena dionica.
– tako će svima koji prate ovu temu biti puno lakše izračunati ovogodišnju dobit ili možebitni pušing vašeg višemilijunskog portfelja.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close