Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ne znam baš da je to neki dobar rezultat.
Meni je portfelj od 02.01.2016. na nekih +8,4%
iako mislim da je moglo puno bolje.
Možete li nam reći zašto HT?
Osobno imam između ostalog i HT ali me zanima Vaše mišljenje.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?


Informanka.

– u ovoj godini -3.38%,
– nije dobro kad je minus,
– ali kada gledam fondovsku industriju i koje minuse su ostvarili (dionički), svi bi oni bili presretni kada bi imali minus veličine minusa mojega portfelja.
– dobro je jer sam pobjedila fondove.

– a je li se mogao napraviti plus ???
– teško ako nemate u portfelju DDJH.
– da sam trejdala minus bi mi bio značajno manji, ali nisam prodavala, niti ću prodavati dok god budu ovi znakoni o porezu na snazi.
– sada ću trejdati svake treće godine.

– kako sam tu i pisala, najveći portfelj samo gledam, nema prodaje ni kupnje.
– zašto nema ???
– jer bi mi za taj rad trebalo dodatno knjigovodstvo i plaćanje poreza.

– zbog toga sam otvorila još jedan brokerski račun.
– te sam i kupila neke dionice (2), dionice koje sigurno neću prodavati sljedeće 3g.
– znači to moraju biti, likvidne dionice, dividendne, i s potencijalom rasta u sljedeće 3g.
– taj mi je portfelj već u plusu +1.3%, imate ga na mojedionice,
– jedna sam od rijetkih koja nema DDJH a portfelj u plusu, velika većina je i tamo u minusu.

– I love this game.
Pozdrav !

Nekako nam puno spominješ Ddjh , ne vjerujem da ga nemaš 🙂



Nagradno pitanje za sve koji traže BEST BUY.
Koliki je udio fondova u HT-u bio 2008.g. i koliki
je sada? Sa cca 8% na 25%.
Zašto i AZ OMF uz Reiffeisen OMF sada akumulira HT
iako to nije nikada radio.
Formirana je nova vlada i pitanje je smije li CERP više
prodati ijedan komad bez odobrenja?
Tko poveže sve sigurno zna i smijer kojim će se krenuti.

Kad nemaju u ništa drugo upucat novce, ovo je jedino iole likvidno !!
[/quote]

Pa kako nemaju gdje upucat novce ? A Rivp ?

Portfelj u 2016 pojčo se za 10,2 %

Drugi tjedan NADAM SE NA 15 %….:)

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


Nekako nam puno spominješ Ddjh , ne vjerujem da ga nemaš 🙂

– nemam DDJH.
– ali sam vam na ovoj temi pisala kako je to špekulativna prilika.
– da trgujem, tu bih bila upucala cca 3% portfelja.
– u kratkom vremenu tu se dalo zaraditi 2 puta.
– to je dionica za čisti trejd i paziti na stop loss.

– I love this game.
Pozdrav !


Možete li nam reći zašto HT?
Osobno imam između ostalog i HT ali me zanima Vaše mišljenje.

– e moj Splićo, nakon više bankrota konačno si počeo birati malo normalnije dionice.
– ali taj HT ti neće za 12-15mj. doći na target 320kn.
– a o onoj dividendi o kojoj pišeš na temi HT podijeli je s 2.

– cijena HT-a sigurno neće puno rasti, smanjuje se broj stanovnika koji najviše telefoniraju + ukidanje roaminga, ali imati ćemo i povećanje prihoda od iznajmljivanja žica.
– ali meni je puno važnije ili se barem nadam da neće ni pasti puno više od trenutne cijene.
– na toj dionici su fondovi koji će braniti cijenu.

– dionica je likvidna, dividendna, dosta je pala, neovisno o rezultatu rada HT-a dizanjem cijene dionice najviše će profitirati mirovinci.
– na našem tržištu i nemate neki dobar izbor dionica, ali HT ovakav kakav je na ovoj cijeni može ući u izbor dionice za držati u portfelju i ne prodavati ga za 3g.

– I love this game.
Pozdrav !


Portfelj u 2016 pojčo se za 10,2 %
Drugi tjedan NADAM SE NA 15 %….:)

– dobro je da ima investitora koji će uspjeti zaraditi i za sebe i za državu.

– ja sam trenutno s ovom državom u tihom štrajku.
– ne radim, ništa ne prodajem pa nemam novaca ni za neku ozbiljnu kupnju.
– žao mi je brokera jer ako nema trgovanja nema ni brokerskih provizija.
– ali za državu sam donijela odluku, ni kune, nije meni toliko teško ne raditi.

– ako ova vlada bude radila o.k., disperzirani portfelj će mi rasti.
– ako mi budu trebali novci ili vidim da će naša burza ići u 3pm, lako sve prodam bez poreza.

– do daljnjeg svaki mjesec neka sića će ići u ovaj moj novi portfelj s kojim ću svake 3g. ići u neki sitan trejd za naredne 3g.
– meni je stvarno smiješno ovo što pišem a u biti je sve skupa i više nego žalosno.

– I love this game.
Pozdrav !

Kolegice Ivana ne brinite se. Uvijek su u HR trazene cistacice i stoga za Vas nema straha.
Dapace HT bas trazi cistacice.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?


Osobno ulažem bezporezno u investicijsko zlato i pravim se mrtav kao da me je Medvjed napao.

– ako investirate u bezporezno investicijsko zlato kupite ga u Sloveniji jer će te proći 6-7% jeftinije.

– I love this game.
Pozdrav !


Nafta je po meni buy stoljeća, ja ulazim po 0,01 lot od 42$, jučer još kupio 0,01 lot na 34$. I tako sam mislio sve dok pada. Na 70$ bi se oprostio sa svim pozicijama:)

– ako već kupujete tu naftu kupite ju u Bosni a mislim kako je i u Hercegovini dosta slićno.
– sigurno će te proći jeftinije za 1.5kn jer oni nemaju porez na toj nafti za HŽ, HC, HAC i sve to uvećano za PDV.

– I love this game.
Pozdrav !


kako upravljam sa milijunskim porfeljem u kojem ne mogu primjenitii lopinovsku logiku u potpunosti jasno da tu imam prosjećni rezultat tj lagani pad od početka godine

– evo nam konačno i na ovoj temi jednog milijunaša.
– gospon Lopina čitalačka publika na ovoj temi bi vam bila zahvalna kada bi tu napisali kako ulažu milijunaši.
– kako ste došli do onog prvog milijuna, jeste li povezani s politikom, jeste li u HDZ-u, ma na ova potpitanja koja su povezana s možebitnim lopovlukom zaboravite, nebitno.
– nego vratimo se na ono prvo pitanje, kako ulažu milijunaši ???

– I love this game.
Pozdrav !



kako upravljam sa milijunskim porfeljem u kojem ne mogu primjenitii lopinovsku logiku u potpunosti jasno da tu imam prosjećni rezultat tj lagani pad od početka godine

– evo nam konačno i na ovoj temi jednog milijunaša.
– gospon Lopina čitalačka publika na ovoj temi bi vam bila zahvalna kada bi tu napisali kako ulažu milijunaši.
– kako ste došli do onog prvog milijuna, jeste li povezani s politikom, jeste li u HDZ-u, ma na ova potpitanja koja su povezana s možebitnim lopovlukom zaboravite, nebitno.
– nego vratimo se na ono prvo pitanje, kako ulažu milijunaši ???

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

To je Vmil, ili ti Virtualni milijun.

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

New Report

Close