Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Što se tiče krize u svijetu, lijepo sam Vas upozoravao cijelu godinu.

Ova će kriza biti veća nego ona 2008.

Zašto?

Pa da vidite koliko je ozbiljno Saudijska Arabija je povećala cijene benzina za 50%.

Umjesto da se lova koja se tiskala uložila u proizvodnju i nove tehnologije….

Pametnjakovići su ih utrošili na kupnju dionica (zato tako veliki rally vani) i kupnju sirovina.

I sada imamo previše svega, a nema tko kupiti jer nikome ne treba.

Bojim se da je ovo tek početak pada….

Što se tiče Hrvatske. Dionica nemam više.

Razmišljao sam da kupim INU, ali kada sam vidio da im je dobit veća samo 4 % u odnosu na prošlu godinu…..

Katastrofa.

uz 60 % otpuštenih ljudi, uz smanjenje cijena sirovina s 120 $ na 30 $ oni imaju samo 4 % dobiti.

A povećanje crpljenja domaće nafte za 25 % po ovim cijenama pokazuje kakvi diletanti vode INU.

Bez brige rafinerije Molove u Mađarskoj i Slovačkoj imaju povećanje dobiti, kakve nije bilo u zadnjih 15 *ak godina.

Ako i nešto zaradite na dionicama, nikako nemojte ulagati u Hrvatsku.

Sve dok Hrvatska ne zaštiti privatno vlasništvo, i sve dok lo.povi iz katastra Vas ne potkradaju u gruntovnici.

Kako se može desiti da u katastru nestane 1.000 kvadrata, od one u gruntovnici.

Gruntovnica je vlasništvo, privatno vlasništvo.

Kada geodeti iz katastra po svom nahođenju susjedima “poklanjaju” Vašu zemlju to je KRAĐA.

Kada ti susjedi na Vašoj zemlji izgrade zgrade, to je krađa i to je mafija.

Možda Vam i detaljnije opišem kako radi građevinska mafija u Hrvatskoj.

Predstavnici općine, katastra, odvjetnici, gruntovčani, građevinski poduzetnici, a sve sa ciljem da što jeftinije dođu do Vaše zemlje.

Hrvatski sudovi.

Ha, Ha, Ha…..

Pravda u Hrvatskoj za poštenog čovjeka…………

To ne postoji.

I mislim da ovi desničari imaju pravo. Treba se naoružati, kao u Americi, i sami otići po svoju pravdu.

Što se tiče situacije u Hrvatskoj.

Potpuno je svejedno koja će Vlada biti na vlasti.

tko god bio biti će u banani.

Jer za razliku prije 4. godine kada je kriza vani bila pri kraju, ovdje tek počinje.

Biti ćemo opet u recesiji, već sljedeće godine.

Jedina šansa su velike reforme.

Ja ih ne vidim.

Iran bez sankcija.To je velika prilika za investicije.
Rusija je pritisnuta,ako se u Ukrajini uspostavi mir i njoj će biti ukinute sankcije.To je još veća
zemlja.Zemlje izvoznice i proizvođaći nafte će morati stisnuti kajiš,zemlje uvoznice će ga
otpustiti.Kad nekome smrkne,drugome svane.Ja mislim da Hrvatskoj sviće jer smo mi uvoznici
svih sirovina,čak i poljoprivrednih proizvoda.
Rusija bez sankcija je velika prilika za hrvatsku poljoprivredu,revimo BELJE,VUPIK,PIVK imaju bolju
priliku za izvoziti,naročito,jer su Rusi u zavadi sa Turcima.
I nešto bitno.Zamislite jučer u hrvatskom saboru je izrečen novi termin.sprid,rekao je Orešković.
Većina zastupnika je smatrala da prodaje bozu,ili da ne zna kako se to kaže na hrvatski jer malo teže govori.
Za mene je to revolucija.Predsjednik vlade kojega ne interesiraju ustaše i partizani nego sprid.I to je dobro jer će u razgovoru sa ministrima više pričati o ekonomiji,a manje o ideološkim razlikama.
Događa se nešto pozitivno i na ppolitičkoj sceni.Ivan Lovrinčević je izgorio.Htio je biti hrvatski Hugo
Chavez,Izgorila je i mala Siriza tj.SDP..na našu sreću.HDZ je slomljena kičma.Bez obzira što su na
jučerašnjoj sjednici Mostovci pometeni,smatram da su dugoročno bili jako mudri.Politika u preizborno vrijeme je laža i paralaža.Mostovci su nudili revoluciju da bi se
dočepali vlasti.Nisu vićni saborskom mlačenju prazne slame,priklonili su se spridu.Bravo.Pametno,
vrlo pametno.Mudro,vrlo mudro.I sada treba početi delati,a nakon ovih u odlasku nalaze se u vrlo
povoljnoj situaciji jer ne mogu biti gori jer govore o spridu.
Ovo su naši saveznici,koji će oživiti tržište kapitala pa će se svremenom i na dionicama smanjiti sprid,pa će biti i bolja likvidnost.
Dakle,sprid-revolucija u toku!!!!!
Med i mlijeko će poteći,ne trebate misliti.Naravno nama koji ulažemo u hrvatske dioinice.Treba biti na pravoj strani.


Iran bez sankcija.To je velika prilika za investicije.
Rusija je pritisnuta,ako se u Ukrajini uspostavi mir i njoj će biti ukinute sankcije.To je još veća
zemlja.Zemlje izvoznice i proizvođaći nafte će morati stisnuti kajiš,zemlje uvoznice će ga
otpustiti.Kad nekome smrkne,drugome svane.Ja mislim da Hrvatskoj sviće jer smo mi uvoznici
svih sirovina,čak i poljoprivrednih proizvoda.
Rusija bez sankcija je velika prilika za hrvatsku poljoprivredu,revimo BELJE,VUPIK,PIVK imaju bolju
priliku za izvoziti,naročito,jer su Rusi u zavadi sa Turcima.
I nešto bitno.Zamislite jučer u hrvatskom saboru je izrečen novi termin.sprid,rekao je Orešković.
Većina zastupnika je smatrala da prodaje bozu,ili da ne zna kako se to kaže na hrvatski jer malo teže govori.
Za mene je to revolucija.Predsjednik vlade kojega ne interesiraju ustaše i partizani nego sprid.I to je dobro jer će u razgovoru sa ministrima više pričati o ekonomiji,a manje o ideološkim razlikama.
Događa se nešto pozitivno i na ppolitičkoj sceni.Ivan Lovrinčević je izgorio.Htio je biti hrvatski Hugo
Chavez,Izgorila je i mala Siriza tj.SDP..na našu sreću.HDZ je slomljena kičma.Bez obzira što su na
jučerašnjoj sjednici Mostovci pometeni,smatram da su dugoročno bili jako mudri.Politika u preizborno vrijeme je laža i paralaža.Mostovci su nudili revoluciju da bi se
dočepali vlasti.Nisu vićni saborskom mlačenju prazne slame,priklonili su se spridu.Bravo.Pametno,
vrlo pametno.Mudro,vrlo mudro.I sada treba početi delati,a nakon ovih u odlasku nalaze se u vrlo
povoljnoj situaciji jer ne mogu biti gori jer govore o spridu.
Ovo su naši saveznici,koji će oživiti tržište kapitala pa će se svremenom i na dionicama smanjiti sprid,pa će biti i bolja likvidnost.
Dakle,sprid-revolucija u toku!!!!!
Med i mlijeko će poteći,ne trebate misliti.Naravno nama koji ulažemo u hrvatske dioinice.Treba biti na pravoj strani.

Ovaj put se slazem sa svakom koju si napisao, za Europu se ekonomsko stanje popravlja i okolnosti joj idu na ruku, brojevi u Hrvatskoj na bolje, osim onog najvaznijeg, dug zbog skupe drzave, sdp, hdz, sve su to bili socijalisti po mentalitetu, jedina razlika sa nacional- prefiksom ili bez, hdz s ponekim solo igracem s mozgom, sada Timmy ima sansu, ako ne, iduceg premijera stvara Trojka. Most je ispao dobar detonator, sve razdrmao, inace isto sacuvaj boze ekipa: “ja zivim poljuprivredu”, pa ona plava iz Rijeke, njoj je otisao moj glas ajme meni, pa Grmoja, itd., srecom otkantali Lovrincevica, cista Hugo Chavez skola ekonomije, i to si u pravu.

Tema je best buy, a po meni je to sigurno po ovim
cijenama jedino HT. Ostalo mi djeluje sve preskupo.
Vaš link …

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

Nagradno pitanje za sve koji traže BEST BUY.
Koliki je udio fondova u HT-u bio 2008.g. i koliki
je sada? Sa cca 8% na 25%.
Zašto i AZ OMF uz Reiffeisen OMF sada akumulira HT
iako to nije nikada radio.
Formirana je nova vlada i pitanje je smije li CERP više
prodati ijedan komad bez odobrenja?
Tko poveže sve sigurno zna i smijer kojim će se krenuti.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
@prognostik
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa


Nagradno pitanje za sve koji traže BEST BUY.
Koliki je udio fondova u HT-u bio 2008.g. i koliki
je sada? Sa cca 8% na 25%.
Zašto i AZ OMF uz Reiffeisen OMF sada akumulira HT
iako to nije nikada radio.
Formirana je nova vlada i pitanje je smije li CERP više
prodati ijedan komad bez odobrenja?
Tko poveže sve sigurno zna i smijer kojim će se krenuti.

Kad nemaju u ništa drugo upucat novce, ovo je jedino iole likvidno !!

Činjenice su da je država založila 2,8milja dionica po 180-200kn kod
ERSTE-a za sanaciju Petrokemije, kako iste novce nije uspjela vratiti
(nekih 55%) izgubila je iste dionice i pala na udjel od 1,4milje dionica.
Nedavno je otišao paket od 500.000 komada (otišlo ko keks) i država ima još
samo 900.000 koje je Orešković najavio prodati u paketu.
Kad to ode, a mislim da će isto uzeti AZ OMF iako ima i drugih kandidata
HT će po fundamentima i činjenici da fondovi kontroliraju 25% umjesto
početnih 7,5% uz činjenicu da nema više većih prodavača
naglo narasti.Prosjek fondova je iznad 270kn što je odlično za trenutne kupce.
Fundamenti su dobri i daju DY od 3% što daju rijetke
EU kompanije uz cijenu 300kn. Dakle rast je opravdan.
Stoga mislim da će dionica jako brzo
rasti i tu ne treba trejdati tko je neiskusan.
Target 320kn kroz idućih 12-15mj.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

samo 320?

@prognostik
Poceo si se dopisivat sam sa sobom…..

Informanka.

– u ovoj godini -3.38%,
– nije dobro kad je minus,
– ali kada gledam fondovsku industriju i koje minuse su ostvarili (dionički), svi bi oni bili presretni kada bi imali minus veličine minusa mojega portfelja.
– dobro je jer sam pobjedila fondove.

– a je li se mogao napraviti plus ???
– teško ako nemate u portfelju DDJH.
– da sam trejdala minus bi mi bio značajno manji, ali nisam prodavala, niti ću prodavati dok god budu ovi znakoni o porezu na snazi.
– sada ću trejdati svake treće godine.

– kako sam tu i pisala, najveći portfelj samo gledam, nema prodaje ni kupnje.
– zašto nema ???
– jer bi mi za taj rad trebalo dodatno knjigovodstvo i plaćanje poreza.

– zbog toga sam otvorila još jedan brokerski račun.
– te sam i kupila neke dionice (2), dionice koje sigurno neću prodavati sljedeće 3g.
– znači to moraju biti, likvidne dionice, dividendne, i s potencijalom rasta u sljedeće 3g.
– taj mi je portfelj već u plusu +1.3%, imate ga na mojedionice,
– jedna sam od rijetkih koja nema DDJH a portfelj u plusu, velika većina je i tamo u minusu.

– I love this game.
Pozdrav !


Informanka.

– u ovoj godini -3.38%,
– nije dobro kad je minus,

Ivka, to je za ovu godinu dobar rezultat. Bolje ti je godina počela nego meni i Buffetu.

New Report

Close