Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da je sdp postavio lopinu za ministra financija propali bi odavno i danas bi bili europska cigra sa rastom od 10%

Vas tri mudraca ste brodare proglasili sigurnim gubitašima.
Ja naprotiv smatram da će TNPL imati najmanji P/E na ZSEtj najveću dobit po dionici
sadašnja cijena 780 a dobit za ovu godinu bi trebala biti preko 500 kn po dionici
Uz ovakve vozarinr za tankerski dio,sa kešom koji postoji na računu,sa četiri tankera koji se mogu prodati
po većim cijenama od knjigovodstvenih jer je revalorizacija imovine uz diskont provedena pa se prodajom brodova ostvaruje dobit ,a ne gubitak.
TNPL je dovoljno financijska moćna da vrlo lako mogla preuzeti i JDPL i ATPL,kroz njihovu dokapitalizaciju,naravno,ako suhe vozarine budu i dalje ovako nisko.
ATPL za sada ima sigurnost da će barem u slijedeće dvije godine uspjeti servisirati postojeće kredite
pa bi tek 2018.godina mogla biti opasna.
Da uz ovakve vozarine će dosta brodara na bubanj,a naši vjerovatno neće.JDPL će spašavati država kao PTKM i DDJH uz dokapitalizaciju,A TNPL bi mogla postati mega kompanija ako ih sve proguta.

Dakle,moj favorit je TNPL,naravno po poslovanju,jer poslovanje na ZSE ionako ne određuje cijenu.
Naravno,kratkoročno.Bez obzira na odlično poslovanje TNPL ne znaći da dionica neće nazad prema 300 pa ću lagano dokupljivati u padu.

Kanabis,oni su za ministre financija stavili veće lopine od mene.
Oni su nas male dioničare proglasili za špekulante koji žele zaraditi bez motike.
Oni su kroz PSN i jeftine dokapitalizacije u kojima mali dioničari nisu sudjelovali ustupili neka poduzeća
podobnima i oštetili državu,male dioničare . .
Ono su promjenili zakon o preuzimanju i smanjili prava malih dioničara kada većinski probija 50%,75% da ne mora dati novu ponudu.
Oni su omogućili delistiranje bez prava na pravičnu naknadu.Tromjesjećni prosjek,sa lopinovskim
nalozima sa beznačajnim prometima ,uz obavezno 21 transakciju u zadnja tri mjeseca,dodatno stanjili prava malih dioničara i njihovu zaštitu.Ako nacinalne manjine imaju jednaka prava kao i većinski narod u Hrvatskoij ,tj.kao mi Hrvati,zašto i mi mali dioničari nismo zaštičeni os samovolje velikih.
I vi biste mene u SDP ministre.Nema šanse.Prvog dana bi bio dobio nogu jer sam drugačijeg mentalnog sklopa.Bogu hvala i svi oni su dobili nogu i to je najveća korist koja se dogodila nakon izbora.Ipak i među njima ima nekih koje baš i ne prezirem.Imena ne navodim!!!!!!

@lopina

ajde ti meni reci gdje sam ja napisao da tankeri trenutno nisu dobri. nađi mi recenicu. ja sam napisao da ako bi kupovao da bi kupovao tankeraše vani jer su 5 puta jeftiniji od TNPL-a. A ni njima ne cvjetaju ruze nego im cijene dobrano padaju. Iako mi nije bas jasno zašto. vjerovatno jer je to toliko ciklično da ni sam ne znaš kad se stvari mogu prevrnut

“Chinese oil data are finally starting to reflect weak economic activity. Implied oil demand in China contracted 4.9 percent (537.3 thousand barrels per day) month-on-month and 2.0 percent (216.7 thousand barrels per day) year-on-year in November, the first decline since July 2014,”

http://www.cnbc.com/2016/01/10/us-crude-oil-prices-drop-over-2-percent-as-market-loses-faith-in-rebound.html
i u kini potražnja pada iako je nafta ovoliko jeftina

Lopina je u 2015 pobijedio i Crobex 10. Svaka čast! Samo Lopine na ZSE-u mogu biti u plusu!

pa stvarno je teško bilo pobijediti crobex!

Od nove godine portfelj lagano klizi, nemam sto poduzimati, cekam. Planovi pomalo sakupljati pare za doinvestiranje, cekati gfi, cekati da pocmu kapati i prve dividende, cekati dno, onda kupovati, i u nuzdi ako neko poduzece iz portfelja jako zaskripi prodavati pa preslagivati.



@lopina

ajde ti meni reci gdje sam ja napisao da tankeri trenutno nisu dobri. nađi mi recenicu. ja sam napisao da ako bi kupovao da bi kupovao tankeraše vani jer su 5 puta jeftiniji od TNPL-a. A ni njima ne cvjetaju ruze nego im cijene dobrano padaju. Iako mi nije bas jasno zašto. vjerovatno jer je to toliko ciklično da ni sam ne znaš kad se stvari mogu prevrnut


Očito niska cijena nafte neće pogodovati tankerašima. Naime u proteklih nekoliko
dana bitne tankerske kompanije su izgubile u nekoliko dana na cijeni sve ono što
su postigli proteklih 12mjeseci. To je itekako bearish signal i zato ne diram brodare,
bilo tankeraši ili bulkeri idućih 2g.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

danas su tankeraši roknuli još 10%. kao i što ovih dana padaju. TNPL ništa. do nedavno si bio strong buy ulpl. šta se dogodilo u međuvremenu? Nitko kod nas ne prati šta se vani događa? I Sudzucker je danas imao izvješće. Šećer nije baš najbolje. I ta šećerana je roknula 15%. Kažu šećer i ove godine u banani

Da cijenjeni kolega Alias. Bio sam bull za ULPL.
Ali kretanje cijena nafte uz praćenje snažnog pada
cijena tankerskih firmi vani, gdje je Teekay jedan gigant
ljosnuo tako snažno i to na golemom prometu
meni je indikator da se tankerima ne piše dobro
već ove godine. Vozarine će ljosnuti.
Još 1 stvar me uvjerila kako sam bio u zabludi.
ULPL nema 5 tankera već 4 tankera pa mu je time
NAV negativan.

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?

Ajmo jednom rečenicom staviti trenutno stanje tržišta, a ne ekonomija. Iako bi to trebalo biti povezano, nekada nije, ode u raskorak i treba vrijeme da se vrati.

Ovisnika(tržište) su skinuli sa droge(centralnih banaka) i krenula je rehabilitacija. Keep It Simple.

New Report

Close