Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



pa pogledajte DDJH. ista prica. i onda neki imaju obraza pisati da to vrijedi. pa ljudi stvarno to mogu pomisliti.
Kako može DDJH otključati išta?

DDJH.

– sasvim nebitno je vrijedi ili ne vrijedi DDJH,
– ali ono bitno ili najvažnije vam mora biti zarada na burzi, poželjno brutalna.
– u zadnjih 1.5mj. ova dionica ili investicija je narasla 41.67%.
– a od pisanja posta ovog neukog investitora cijena je porasla točno 19%.

– naša burza je toliko jednostavna da ne može biti jednostavnija, i stvarno je previše lako tu zaraditi lovu.
– slažem se s ovim neukim investitorom kako DDJH ne vrijedi, kako će na toj dionici jednog dana biti tko zadnji magarac.
– stvarno je prelako zaključiti zašto ta dionica raste, i zašto će rasti.
– manju količinu stvarno nije problem prodati.
– za ovaj tip investicije jednostavno morate koristiti ili znati koristiti stop loss.
– ali zašto ne zaraditi 30-50% ako se pruža prilika ???

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Zašto? Pa upravo si i sama odgovorila na to pitanje.

Zato što ne vrijedi. Meni se iskreno ne da za zaj… sa DDJH, jer kako je krenula +40%, isto tako može završiti i -40%…

Jer ništa tu ne ovisi o tebi, već ovisi o znaš kome, i da li je on taj dan dobre volje….

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

Iako su neki naftaši u velikim problemima banke im jos daju kredite, iako puno manje:
http://finance.yahoo.com/news/shale-drillers-could-soon-default-212943865.html

ali čak i najpogođenije kompanije imaju jos 12-18 mj života. Kako nitko nije znao da će nafta sa 100 na 30 tako nitko nit ne zna kad će gore. Ja kako sam rekao cu jos pricekati.

ivanice; naj se srdit!
ja sam i tamo rekao da nije bilo države i mesije hr burze da bi odavno ta dionica u ropotarnicu povijesti. to što je njima dionica porasla 40% oni su još u minusu s njom 70%. buš bore dobila

ma DDJH je rupa bez dna…Nikakav ugovor mu ne može pomoći.
Čisto špekulativna klasa, preveliki je rizik to za mene..



A di nam je pametnica..?
Koliko je traktora zaradila ove godine?

Usporedba investitora.

– prije cca 10mj. gospon GearBear je bankrotirao na burzi.
– i evo ga ponovno na ovoj temi, dobro je da se psihofizički oporavio od zgubitka.
– investirao je u KSST i JDPL, kako je to završilo svima nam je poznato.
– ali na istim dionicama (KSST i JDPL) gospon Lopina je znao vješto koristiti margin kredite, stop loss i još 100 raznih čuda i vrađbina za koje većina vas nije ni čula te je ostvario hvale vrijedan prinos od 150%.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
Teško da ću ponoviti 2015.
Ali ima nade.
PUNT od početka godine uzletio 70%.
BRNK skočila lijepih 23%
PIVK 5,00%
Provozao se na ATPL
Od početka godine rast 16,92%,Problem:rast je virtualan.Pa i to i nije neki problem ,baza mi je virtualna,jer sa 31.12.2015.bio 99,99% u dionicama.Naravno da sam i sada 100% u dionicama.
Tako posluje fond rizičnog kapitala.
Ali kako dogovorno upravljam sa dijelom jednog milijunskog porfelja u kojem ne mogu primjenitii lopinovsku logiku u potpunosti jasno da tu imam prosjećni rezultat tj lagani pad od početka godine
U tom porfelju od građevinara imam THNK i DLKV
Od banaka ZABAOd brodara samo TNPL i jedan uspješan treding sa ATPL
I od lopinovskih dionica nešto BADEL.I naravno da tu očekujem višepostotni rast.,
Pridodati i SNBA koju dokupljujem u padu,a i još ću ako klizne.
Lopinovske dionice BADEL i SNBA bi tebale donijeti barem 100%.Badel vrlo brzo,a SNBA kad je netko odlući kupiti.Tu se možda bude trebalo čekati i godina,dvije.
I naravno SLPF kao najbolja dividendna dionica na tržištu.To ne prodajem po ovim cijenama.Ako ne prodajem ,znaći da kupujem.,valjda je to jasno.

Med i mlijeko teče,istina samo virtulno,ali ako nemamo viziju virtulno se teško pretvara u realno.
Očito da ja imam tu sposobnost.
Za sada nisam ostvario ni jedne kune poreznog dobitka jer još nisam ništa kupio i prodao u 2016.
Kupio jesam npr SNBA u petak.
Ne razumijem zašto ne napucavate nelikvidne dionice u svom portfelju.Okrenete ih na višim razinama,pa makar iz šupljega u prazno da bi ostvarili pravo na porezni odbitak,kada se vrate na početne položaje.
Veliki rast uz male promete ,a to je moguće napraviti gdje je BID šupalj.Pa okrenuti tj.na visokoj cijeni
pa ostvariti pravo na porezni odbitak,najveći ako se radi o stečajušama..
Samo mi nemojte gusliti da vi nemate stećajuše.Pa ja u svom porfelju imam vjerovatno ispod jednog promila vrijednosti stećajuša na ZSE.A ostali kojim ih imaju ne žele priznati svoju sramotu.Ipak postoji jedna mala razlika,što sam je kupovao po stećajnim cijenama recimo KSST na 145,a netko i po 3000,netko BPBA od 100 doi 500,a ja na 10,a nije stečajuša.Dapače,izgledno jako profitabilan binis.

@ lopina

spomenuo si nedavno da si u petrokemiji od 15kn. rekao si da ti je veca pozicija. kad si iz nje izašao? jel porasla od onda pa si izašao s dobitkom ili? ti stvarno mislis da smo svi mi ovdje ludi pa ne pamtimo tvoje postove ili šta?

p.s drago mi je da te i ova godina krenula kao i prošla. znaci ideja je kupiti dionicu kojom nitko ne trguje za npr 5kn i onda je ponovo kupiti od nekog za 50kn i ti napraviš 1000% s 2 dionice. koji bi ti vani bio fond manager. samo naprijed

Vidim PUNT je napravilo 70% na 12kn prometa. Samo me jedno zanima. Tko je tebi broker da ti da da kupuješ s tolikom količinom novaca? Koji to brokeri mogu naci toliko blokova dionica da ti uspiju ispuniti sve te naloge? Od Buffetta brokeri bi se posramili. Samo se nadam da ne čitaju forum poslovnog

alias,moji brokeri su ,AGRAM,Banka splitsko-dalmatinska/ trenutno u blokadi radi manipulacije sa tržištem,ali uskoro će se i deblokirati jer sve što je tretirano kao manipulacija se kroz trgovanje
pokazalo tržišno opravdano/ i PBZ investor..minimalna transakcija 1000 kn
Kako je moguće da se PUNT lansira sa 12 kn prometa.Taj nalog je ostatak nekog većeg naloga.koji je ranije djlomično iskoristen,minimum je 1000 kn.
pogledajte na kupnji Elektroprometa nalog od jednog komada.I to je ostatak od nekog većeg ranijeg naloga i kupnjom jedne dionice po 22 dionica bi skoćila 300%.Ne treba novi nalog već samo ostatak
od ranijeg.Da li to treba koristiti.Da li je to manipulativno dizanje cijene.Da ako je navlačenje,ali ako
želimo i dalje kupovatina toj većoj cijeni onda nije.
Za svaku dionicu drugaćija strategija.
Recimo kako se ponašati na PUNT.Kao prvo::Ako PSN prođe BV će biti oko 11 kn.Cijena na 1 kn mi izgleda jeftino,pa bi po toj cijeni trebalo kupovati,ali kako se ipak radi o neizvjesnoj PSN treba je svrstati u rizičnu investiciju.Vi u nju ne ulazite ili možda se odlučite na kupnju.Nikako ne kupovati za više od 3-5% portfelja.Ne igramo na jednu kartu.Ja sam sebi dozvolio maksimano 10% portfelja u jednoj dionici firme koja dugoročno stvara gubitke,a kako se radi o tekstinoj industriji možda je i 1%
portfelja u toj dionici previše.
Ali kako je firma u Hrvatskoj kostajnici,a zaposleno je osamdesetak žena,smatram da država ovo neće baciti u stečaj kao većinski vlasnik i vjerovnik.A možda će u ovoj eri novih privatizacija i ovo ići na bubanj pa bi se mogao nać i netko tko bi imovinu platio pet šest milijuna kuna tj-dvije do tri kune.Meni dosta ,dobit preko 300%.I to neporezivo jer su dionice kupljene prije 31.12.2015.
Opasnost je da se to i ne dogodi već za tri godine stvarno pođe u stećaj sa imovinom tj.BV ispod nule.
Sve je nemoguće pogoditi,ali jedna od tri je dobar rezultat.Naravno za dionice rizičnog porfelja.
Med i mlijeko teće,ako virtualno postane realno bi mi moglo srušiti sve brane!!!!!!

I banka ti u blokadi 🙂 tebe kad krene krene. ne samo da dionice u koje uložiš završe u stečaju/predstečaju nego bilo gdje staviš pare to nekako završi u banani


I banka ti u blokadi 🙂 tebe kad krene krene. ne samo da dionice u koje uložiš završe u stečaju/predstečaju nego bilo gdje staviš pare to nekako završi u banani

Pazi da ti lopina ne posudi lovu! 😀

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

🙂 baš


I banka ti u blokadi 🙂 tebe kad krene krene. ne samo da dionice u koje uložiš završe u stečaju/predstečaju nego bilo gdje staviš pare to nekako završi u banani

Doooobar

You've got to ask yourself one question: 'Do I feel lucky?' Well, do ya' punk?



I banka ti u blokadi 🙂 tebe kad krene krene. ne samo da dionice u koje uložiš završe u stečaju/predstečaju nego bilo gdje staviš pare to nekako završi u banani

Pazi da ti lopina ne posudi lovu! 😀
[/quote]
Ne posuđujem jer mi nitko ne može platiti ni desetinu prošlogodišnje dobiti.To bi bilo 14,6% godišnje.
Vama previše,meni premalo.
banka spliutsko dalmatinskla nije u blokadi, nego moj brokerski račun zbog rasta BRNKa sa 12 na 50
Valjda sada kada je BRNK na 80 postaje jasno l da to nije bila manipulacija tržištem kapitala,pa će mi ponovo dozvoliti trgovanje sa tog računa.A to mi je bio jako važan račun jer je provizija samo u postotku i nema minimalno 1000 kn prometa.Sa kupnjom jedne jedine dionice mogu napucavati cijenu dionice.
Vama JMNC,meni nalozi od 100 tisuća puta manje vrijednosti.

New Report

Close